Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod nas je trgovina malo stala izgleda,da li sto su se ljudi istrosili oko setve,ili sta vec,ali sam cuo za vise njiva da se prodaju,a kupca nema.
Recimo u jednom boljem delu atara prodaju se par parcela,8,5 i 2 ili 3 jutra u komadu,nisam siguran za poslednju,ali znam da je covek trazio 6000 po jutru,bili su par vecih gazda da pregovaraju,ali do trgovine nije doslo.Takodje bas u selu znam da se prodaje par njiva,crni pesak je u najboljem slucaju,ali su ljudi malo nerealni sa zeljama,tako da od trgovine nista za sada.
 
Na prodaju : KO Novi Becej
broj katastarske parcele 13248/9 = 01 Ha 62 Ar 20 m2 III klasa zemlje
broj katastarske parcele 14415/21 = 02 Ha 74 Ar 69 m2 I klasa zemlje
ukupno 04 36 79
druga vec parcela je blizu Poleta tako da je u perspektivi da je fabrika i odkupi........
Cena: neznam, cilj je da kupim isto ili vise u mojoj okolini
 
Kod nas ima ponuda ali po jakim cenama. Malo smo svi se povukli, kako pada cena kukuruza, tako i dzep se steze :osmeh:
 
znam coveka koji je pre neki dan uzeo kredit kupio od lokalnog velikog gazde 20 Ha po 11000 eura a banci treba da vrati 320.000 evrica
pa sad koje tu lud a ko normalan :sta: :sta:
 
AKO ne bude i veca,obicno kamata na kraju bude oko 50% po recima ljudi koji su se zaduzivali...kad pocnu da lupaju kamatu na kamatine kamate kamatu.

- - - - - - - - - -

AKO ne bude i veca,obicno kamata na kraju bude oko 50% po recima ljudi koji su se zaduzivali...kad pocnu da lupaju kamatu na kamatine kamate kamatu.
 
Pozdrav svima nisam odavno bio na ovom forumu. Hteo bih da kupim zemlje do 60 000 evra. Oko Novog Sada, 20km+ (sve blize je preskupo). Posto se zemlja krece, imali sta na prodaju?
Isto sam primetio da je zemlja u Srbiji dosta jeftinija nego u Vojvodini, sad ne znam u cemu je fazon, jeli zemlja plodnija ili sta. Imam osecaj da za iste pare mogu kupiti duplo vise zemlje u Srbiji dole?
 
Pozdrav svima nisam odavno bio na ovom forumu. Hteo bih da kupim zemlje do 60 000 evra. Oko Novog Sada, 20km+ (sve blize je preskupo). Posto se zemlja krece, imali sta na prodaju?
Isto sam primetio da je zemlja u Srbiji dosta jeftinija nego u Vojvodini, sad ne znam u cemu je fazon, jeli zemlja plodnija ili sta. Imam osecaj da za iste pare mogu kupiti duplo vise zemlje u Srbiji dole?
Pa et ti u forumskim oglasima zemlja u Kaću po pristojnoj ceni.
 
Tomotom : ``Isto sam primetio da je zemlja u Srbiji dosta jeftinija nego u Vojvodini``.


Zar Vojvodina nije u srbiji ?


U centralnoj Srbiji jeste zemlja jeftinija,mozes naci za 20-ak eura AR . Ako si mislio na centralnu Srbiju ? Ali nigde ne mozes da nadjes veci komad zemlje.Sve nam je rasparcano na komadice.
 
U Kacu je katastrofa, preskupo. Kakva je zemlja u Curugu, Zabalj, Djurdjevo?

A ovo zemlja u Srbiji i Vojvodini poredimo istu klasu zemlje naravno.
 
Moje misljenje je da sa kupovinom zemlje treba jos malo sacekati,cena je jos prilicno jaka,a ako dodje do pada cene poljoprivrednih proizvoda,a sve ide u tom smeru,bice zemlje i po mnogo manjim cenama.
 
Nazad
Vrh