Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Danas sam imala ponudu za kupovinu nešto preko 4 kj druge i treće klase po ceni od 14000 eur za 1kj. Inače, parcela je 2011. izgledala ovako :
http://poljoinfo.com/showthread.php?1762-Koliko-povr%C5%A1ine-imate-pod-vodom/page6
Trenutno, oni koji prodaju zemlju traze onoliko koliko im treba novca a ne onoliko koliko ta zemlja vredi. Rod sve neizvesniji, polj.proizvod sve jeftiniji a cena zemlje sve skuplja. Po mom mišljenju to nema logike.
 
Green, ja cuo u selu da ste platili 12.000e/kj i kad sam ukapirao koja je njiva u pitanju, mislio sam da planirate ribnjak praviti tu :osmeh: Tu ima dolja sa potencijalom za pirinac ;)
 
Citam u poljoprivredniku koji je danas stigao,da jecena zemlje u EU od minimalnih 50000 pa sve do 80000 evra po hektaru.Ako je to tacno izgleda da ce evro da devalvira.
Tako cemo da ispadnemo majmuni,jer kako postojiinflacija kod nas tako i u evropskoj uniji postoji inflacija koja je izgleda veca nego kod nas.Nije ni cudo sto neki nasi (mislim u selu)veci poljoprivrednici dizu kredite po milion evra iskljucivo u evrima.A banke sve vise nutkaju kredite u dinarima.Sada se ja pitam znaju li oni nesto sto mi ne znamo????Ili ce biti ko za vreme tita za one zelene planove kada su dobijali grdne pare a posle sve isplacivali sa paklom cigareta????
Jedan moj prijatelj,koji danas vodi jednu firmu koja ima najvise zemlje u SRbiji ,mi rece prosle godine za tu caku kako evro gubi vrednost i kako treba uzimati sve u evrima !!!!
 
Obradiva zemlja u Austriji ovaj deo do Madjarske je okvirno 20.000€/ha Nikako mi nije jasno kako u Vojvodini zemlja se placa od 20-50% vise a svi se zale nadrzavu:haha:

- - - - - - - - - -

od 50-70 K€ je zemlja u Toscani i Juznom Tirolu znaci najpoznatiji vinogradarko-vocarski kraj na svetu.Dobro i ovaj primer sto sam ja naveo je Burgenland to je najeftinije verovatno u Austriji:ppozdrav:
 
Citam u poljoprivredniku koji je danas stigao,da jecena zemlje u EU od minimalnih 50000 pa sve do 80000 evra po hektaru.Ako je to tacno izgleda da ce evro da devalvira.
Jedan moj prijatelj,koji danas vodi jednu firmu koja ima najvise zemlje u SRbiji ,mi rece prosle godine za tu caku kako evro gubi vrednost i kako treba uzimati sve u evrima !!!!

Ne evro, nego sav novac na Svetu ima samo imaginarnu vrednost. U odnosu na zlato cena zemlje se nije drastičnije menjala. Druga je stvar konkretno na našem mikroloklitetu gde osim ekonomskih trenutno igraju ulogu i neki drugi faktori.
Juče sam od jednog našeg kolege čuo da će biti svašta dogodine. Spremaju se navodno neke imovinske revizije.

- - - - - - - - - -

Obradiva zemlja u Austriji ovaj deo do Madjarske je okvirno 20.000€/ha Nikako mi nije jasno kako u Vojvodini zemlja se placa od 20-50% vise a svi se zale nadrzavu:haha:

- - - - - - - - - -

od 50-70 K€ je zemlja u Toscani i Juznom Tirolu znaci najpoznatiji vinogradarko-vocarski kraj na svetu.Dobro i ovaj primer sto sam ja naveo je Burgenland to je najeftinije verovatno u Austriji:ppozdrav:

Po meni je potpuno normalno da je zemlja na kojoj se gaje smokve, loza i masline dva do tri puta skuplja od one na kojoj se gaji pšenica i repa.
 
Ne mozete porediti Juzni Tirol i Vojvodinu. Juzni tirol ima vocnjake i subvencije drzave od 0,2-0,3e/kg jabuke. Kada se uzme prodajna cena koja je jaca od nase, jer njihova drzava prvo subvencijama a drugu raznim ogranicenjima uvoza ih stiti, oni sa 2-3ha voca imaju prihod koliko mi sa 100ha ratarstva. Tamo se drzava ponasa domacinski prema svojim stanovnicima, a ne kao kod nas...
 
Citam u poljoprivredniku koji je danas stigao,da jecena zemlje u EU od minimalnih 50000 pa sve do 80000 evra po hektaru.Ako je to tacno izgleda da ce evro da devalvira.
Tako cemo da ispadnemo majmuni,jer kako postojiinflacija kod nas tako i u evropskoj uniji postoji inflacija koja je izgleda veca nego kod nas.Nije ni cudo sto neki nasi (mislim u selu)veci poljoprivrednici dizu kredite po milion evra iskljucivo u evrima.A banke sve vise nutkaju kredite u dinarima.Sada se ja pitam znaju li oni nesto sto mi ne znamo????Ili ce biti ko za vreme tita za one zelene planove kada su dobijali grdne pare a posle sve isplacivali sa paklom cigareta????
Jedan moj prijatelj,koji danas vodi jednu firmu koja ima najvise zemlje u SRbiji ,mi rece prosle godine za tu caku kako evro gubi vrednost i kako treba uzimati sve u evrima !!!!

Cena poljoprivrednog zemljista u Austriji u okolini Beca se krece oko 20 hiljada evra a sto se tice devalvacije evra neko te laze!
 
Kakve imovinske revizije?

Ako sam dobro shvatio, proveravaće se poreklo imovine. To se samo šuška. Predpostavljam da bi se u tom slučaju "pod lupu" uzimale veće transakcije.

Koliko sam ja upoznat legalne gotovinske transakcije su <15000 evra. Za sve preko toga zakon ne predviđa mogućnost da bude plaćeno u kešu.
 
На невероватно велику ликвидност се сви жале. такозваних qe, више нико и не зна колико је било, и више нико не броји 1000-е милијарди наштампаних долара и еура, а бога ми и швајцараца.
Разни хеџ фондови одавно шпрекулиши са тим новцем и пресипају из џепа у џеп.
 
Da li neko zna koliko se krece zemlja, opština Alibunar,
1.katastarska opština Nikolici, potes Ogoarele 7. klasa
2. ko ALibinar, potes Hunka Došin, njiva 5. klase
3. ko Banatski Karlovac, potes Pašnjak, njiva 3. klase

Sve parcele pojedinačno su manje od 1 ha

hvala u napred!
 
Da li neko zna koliko se krece zemlja, opština Alibunar,
Ако купујеш: КО Владимировац, продаје се 1/4 парцеле од 2,44 Ха за 760€, 5. класа. По закону може да се цепа пошто прелази 50а. То је вероватно неко наследство пошто су два сувласника из Беграда а два из Владимировца. Могуће да би и овај други сувласник из Београда продао свој део. Ако те занима проследићу ти податке.
 
Da li neko zna koliko se krece zemlja, opština Alibunar,
1.katastarska opština Nikolici, potes Ogoarele 7. klasa
2. ko ALibinar, potes Hunka Došin, njiva 5. klase
3. ko Banatski Karlovac, potes Pašnjak, njiva 3. klase

Sve parcele pojedinačno su manje od 1 ha

hvala u napred!
Clan @Sale307 je iz Nikolinaca pitaj njega,sigurno je upucen!
 
ne kupujem nego su me pitali neki koliko kosta, jel moguce da je vise od jutra za tako male pare??
 
Ne bih znao da ti kažem koliko tačno košta, jer taj deo, potez Ogoarele važi za slabijeg, s tim da nisam čuo da je neko trgovao tamo. Ima kupaca ali nema zemlje u ponudi.
Ali ajde da kažem odprilike, oko 3000 €/k.j.
 
Nazad
Vrh