Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

saglasnost od oba komsije treba. Ako je put sa jedne strane onda samo od jednog komsije. Komsija ako ima put izmedju se ne racuna kao komsija. Ja na svim njivama imam saglasnosti, jer iako smo dobri ko zna sta moze da kvrcne u toku 2 godine.
 
saglasnost od oba komsije treba. Ako je put sa jedne strane onda samo od jednog komsije. Komsija ako ima put izmedju se ne racuna kao komsija. Ja na svim njivama imam saglasnosti, jer iako smo dobri ko zna sta moze da kvrcne u toku 2 godine.

Za put sam znao, a za oba komšije nisam. Imam napismeno samo od većeg. Drugi komšija je star i bolestan čovek, i nadam se da će poživeti jer ne znam ko bi mogao da ga nasledi... Al će ove dve naredne godine duuugo da potraju.
 
Da, komsija sa vecom njivom ima prednost. Ako ne pristane za cenu, onda drugi komsija, ako ni sa njim se ne postigne dogovor onda ide u javnost da se prodaje.
 
Ko prodaje normalno je da prvo ponudi komšiji jer je najveća verovatnoća da taj kupi zemlju. Nakon toga, kada se pogodi sa nekim drugim, prodavac MORA komšiji da ponudi po istoj toj ceni. Ako komšija ne prihvati da kupi po toj istoj ceni onda može da proda drugom.

Ako proda drugom a ne komšiji onda komšija može da plati u depozit suda tržišnu cenu i da kupi zemlju po toj ceni. E tu je onda povod za decenijsko suđenje - šta je tržišna cena? On kaže da je platio isto koliko je čuo da je platio i kupac ali prodavac i kupac mogu da kažu da oni nisu trgovali po tržišnoj ceni nego su se pogodili po nekoj drugoj pošto su imali neke nerazjašnjene račune pa sud odredi veštaka da kaže koja je bila tržišna cena na dan prodaje pa ovaj sigurnone pogodi baš pravu i tako 100 godina suđenje, ovo sam prepričao slučaj koji se stvarno desio, pratio sam do momenta kada je viši sud rekao da se ne prihvata uplata komšije nego da se odredi veštak....
 
kod nas u crepaji nema vise zainteresovanih da plate 10000 evra lanac.Komsija nudio svima dobru zemlju ali dzaba.........niko nece
 
dobro vece dali mogu dobiti informaciju koja je sada cena zemlje za jutro u severnoj backoj??? klasa zemlje 3,4,5. hvala unapred na bilo kojoj informaciji
 
Jedno pitanje.. Koliko košta otprilike porez na prenos vlasništva za njivu 1 ha, 3 klasa? Ako je neko skoro pazario pa zna da mi kaže. U napred hvala.
 
2.5% od vrednosti tvoje iz ugovora ako im odgovara, ako im se cini da ste lagali u ugovoru oni ti sami uzmu tarifu.
 
Danas mi je stric bio na kafi. Ima 72 godine i 3 puta je cena zemlje rasla i padala sto on pamti.
 
Nazad
Vrh