Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Piv u mom selu trenutno za dobru zemlju placaju 6 do 7 hiljada eura ona losija je dosta niza cena ali nema trgovanja jer niko nece da daje 3 ili 4 hiljade za ono sto je bilo pre par godina 5oo ili 700 eura. Trenutno jedna ponuda ne moze da se proda trazi covek 7 hiljada a nude mu 4. Otprilike je takva cena i u celoj opstini Alibunar. Mada je bilo nedavno trgovanje za 3 hiljade i to solidna zemlja. sve cene sto sam naveo su za kj.
 
Kakvo je stanje u Kikindi?

http://poljoinfo.com/showthread.php...redit-prepis-)&p=663927&viewfull=1#post663927

Čujem neke čaršijske priče da traže i do 7000, ali ne znam o kojim ciframa se zaista radi. Ja sam pre mesec i po dana kupio baštu po 3600 eur/kj. To je što se tiče same Kikinde. Držimo se kako-tako, ali kikindski kraj u širem smislu je tek neka druga priča.
Danas sam išao za Suboticu i nazad i video sam usput mnogo neuzoranih tulajišta, pa čak i neobranih kukuruza na samom asfaltnom putu. Kako ja to volim da kažem, ko zna šta je tek u trećim dužima. Nije ni čudo što tu nije neka otimačina jer ima već dosta vodoležina po njivama u tim krajevima. Išao sam pre samo pola meseca za Sentu i vidim da su se od tada do danas pojavile vodoležine u većoj meri.

To je što se tiče zemlje, a evo, upravo ide oglas na lokalnoj VK televiziji: Prodajem kuću. cena 6000 evra. Imam već spremnu strategiju za momenat kada se izjednači cena lošije kuće i jednog jutra zemlje.
 
http://poljoinfo.com/showthread.php...redit-prepis-)&p=663927&viewfull=1#post663927

Čujem neke čaršijske priče da traže i do 7000, ali ne znam o kojim ciframa se zaista radi. Ja sam pre mesec i po dana kupio baštu po 3600 eur/kj. To je što se tiče same Kikinde. Držimo se kako-tako, ali kikindski kraj u širem smislu je tek neka druga priča.
Danas sam išao za Suboticu i nazad i video sam usput mnogo neuzoranih tulajišta, pa čak i neobranih kukuruza na samom asfaltnom putu. Kako ja to volim da kažem, ko zna šta je tek u trećim dužima. Nije ni čudo što tu nije neka otimačina jer ima već dosta vodoležina po njivama u tim krajevima. Išao sam pre samo pola meseca za Sentu i vidim da su se od tada do danas pojavile vodoležine u većoj meri.

To je što se tiče zemlje, a evo, upravo ide oglas na lokalnoj VK televiziji: Prodajem kuću. cena 6000 evra. Imam već spremnu strategiju za momenat kada se izjednači cena lošije kuće i jednog jutra zemlje.
Otkrij nam tu strategiju:osmeh:,posto ja imam slucaj da je jutro zemlje gotovo duplo skuplje od kuce,dakle sta mi je ciniti a upitanju je kuca do mene a i nisam bas pri parama
 
Pa, ako nisi pri parama, onda nemam rešenje. Ne mogu da otkrijem pre nego što počnem da je realizujem, ali mogu da nagovestim da mi tada neće biti prioritet da kupujem zemlju, a nemam nameru ni da je prodajem.
Kupiš jeftinu kuću za iste novce umesto jutra zemlje i samo će ti se kasti.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Zvaničan podatak:
Poreska uprava uzima kao osnovicu za oporezivanje 49 rsd/kvm odnosno 49000 rsd/ha.
Juče su na televiziji pompezno objavili kako se u Kikindi Hektar zemlje prodaje po 9000 evra - skoro pa duplo u odnosu na zvaničan podatak iz poreske uprave. Po čaršiji se bruji o nekakvim cenama od 5000 eur/kj koliko prodavci traže, a neki kupci oće i da daju odmah tolikmo bez cenjkanja iz straha da ne kupi drugi. To mu dakle dođe oko 8700 eur/ha, a novinari su to odmah zaokružili na 9000.
Danas sretnem u katastru mog njivskog komšiju - "veleposednika" iz susednog sela i pita me pošto sam pazario. Ja mu reknem kako jeste a on će: "Dobro si proš'o! Ni ja ne dam više, al' ču li ti ono sinoć na dnevniku? Pa to je ludorija koja će se nekima obiti o glavu!"
 
kupio sam onih 5ha za 5000e na sredini ima bunar planiram da pola ostavim za kosenja a pola pod kukuruz sada imam ukupno oko 18ha svoje zemlje od toga obradive oko 10ha
 
@iksi
Odlicna investicija! 2-3 useva i isplatila je samu sebe. Cestitam, nek ti je korisna zemlja!
 
Ja tražim 6000 a najviše sam do sada dobijao 4.500-to je situacija sa terena a mediji su mediji
 
2 klasa odmah na izlasku iz grada,naftaški put prolazi pored njive.Jedino što je špic inače bi već bila prodata.Potez je Kinđa-Vodice
 
ugovor o poklonu vs. kupoprodajni ugovor??

Zanima me validnost, i snaga ovog ugovora o poklonu!? Iz vise izvora sam cuo da ovaj ugovor moze da se obori na sudu, i da nije bas skroz siguran. Misljenja, iskustva... Sve bi mi dobro doslo.
 
Da svaki darovni ugovor je oboriv to je sigurno.Medjutim sad po zakonu i kupoprodajni ugovor je oboriv u roku 15 dana,prodavac ima pravo zalbe nema veze sto si ga isplatio prepiso katastarski i platio sve dazbine[licno moj slucaj]hteo da upisem zemlu za subvevcije kad ono pise teret,nije jos proslo 15 dana od upisa zemlje u katastar ,odradjeno sve par mesecii pre, neg ovi iz kataastra kilave,da popizdis.
 
Разлика је у томе што се земља не мора нудити међашима али поклонодавац може да повуче поклон (па ако си поклонопримац, размисли).
Сваки мањкав уговор је оборив али ако су подаци тачни и воља уговарача прецизно и недвосмислено наведена, нема обарања.
 
Nazad
Vrh