Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

dali ja mogu dobiti informaciju koja je cena zemlje po kj u backoj za klasu zemlje 3,4,5???? posto sam do sad dobijao informacije sa raznih strana,pa da znam sta mi je ciniti??? hvala svim clanovima u napred

- - - - - - - - - -

da zemlja je u selu. hvala

Tu ti nema pravila, cena zemlje varira od sela do sela, mozda ako kazes konkretno koje je selo u pitanju, pa da ti odgovori neko ko je iz tog kraja., barem okvirno.
 
Zavisi samo koliko jakih poljoprivrednika ima u tom ataru,klasa nije toliko bitna.Recimo u Vojvodjanskoj svastari ja nikada,ili bolje reci skoro nikada,nisam video zemlju u Juznom Banatu,srednjoj Backoj,dok recimo za severnu Backu ima dosta oglasa,kao sto je okolina Subotice.
 
Шта рећи, осим да је Србију за ових 10 година напустило неких 50 милијарди $. Шта рећи на податак да на неку контролу на царини у неком временском периоду, да се фактуре са две стране границе разликују за 50%. Шта рећи на податак да машина на којој се види да је са почетка 90-тих, фактурише као најновије чудо технике.
 
Нпр ово
Што се мене тиче, ја са тим више немам проблема, јер се не мучим и губим време да попуњавам обрасце и конкуришем. Унапред улазим у сваки пројекат са чињеницом да не очекујем никаква подстицајна средства од ниједне државне институције у земљи.

а да се и буквално вратимо на тему још један очајан новински текст на тему
http://www.glassrpske.com/drustvo/biznis/Parcele-za-bagatelu/112774.html
 
Saznao sam da banka prodaje neku straćaru u centru Kikinde. To je samo hrpa cigala, šuta i natrule građe i naravno lokacija u centru selendre. Nešto preko 30000 ištu!??!?
To sa cenama, koje postavljaju (traže) banke je u vezi s osnovama bankarstva. Banka mora izdvajat odrađeni postotak od skupljenog i pozajmljenog novca u obavezne rezerve kod Narodne banke. I ako su im krediti kod prvoklasnih dužnika, taj procenat je niži nego kod loših platiša, kod koji ni jamstvo ne dostiže visinu duga. Pa onda veštačko drže visoke cene nekretnina i sl. da imaju u bilancama prikazano, kako su im dati krediti dobro osigurani. Jer da se nekretnine u posedu banaka prodaju po realnim cenama, mogu pojedine banke i propast, pa ljudi navale dizat pare i iz zdravih banaka itd. Tako da zbog potencijalnog razvoja događaja takvu situaciju čutke toleriraju danas sve Narodne banke. Jer da se radi o jednoj maloj banci, to bi se brzo rešilo. A u ovoj situaciji to je sistemsko stanje i sad se sva ekonomska politika u svetu trudi kako bi se taj preapuhan balon s nekretninama mogao ispuhat sa što manje štete za ekonomije (i dupeta političara, koji su sve to dozvolili, a često i sami izvodili).
 
To sa cenama, koje postavljaju (traže) banke je u vezi s osnovama bankarstva. Banka mora izdvajat odrađeni postotak od skupljenog i pozajmljenog novca u obavezne rezerve kod Narodne banke.
А обавезне резерве банка може одредити на 5% а може и на 50%, а то битно утиче на цену кредита. Код нас конкретно није исто за еуро и динар. Све у свему једна манипулативна мера, и како им се дигне. Поенту ове мере је тешко протумачити без посматрања утицаја са стране, и укупне ситуације и намере.
I ako su im krediti kod prvoklasnih dužnika, taj procenat je niži nego kod loših platiša, kod koji ni jamstvo ne dostiže visinu duga.
За лоше платише морају да издвоје додатна средства за резервисање. А та јемства не достижу висину дуга код њихових људи, а код обичног човека премашују охохо. Иде учешће, хипотека, висока камата и чудан систем рата, и преко свега тога јемство. А онда читаш ивештај како банка дала кредит бизМисмену од 10 мелеона еура, а овај има имовине за милион. Па кад бих ја могао да узмем тако кредит, и ја бих до наруквице правио друштво мишку. А посел наравно слобода и потрошња easy money.
Pa onda veštačko drže visoke cene nekretnina i sl. da imaju u bilancama prikazano, kako su im dati krediti dobro osigurani. Jer da se nekretnine u posedu banaka prodaju po realnim cenama, mogu pojedine banke i propast, pa ljudi navale dizat pare i iz zdravih banaka itd.
A то вештачко одржавање биланса им омогућава контрола коју спроводи централна банка. А ниједан ревизор неће да стави потпис на тај извештај, већ само оно чувено, за приакзано сматрам да је истинито. И тако држава тј неко из система омогућава да се цела ова прича дешава. Уместо да буде обрнуто, и да се сазна истина, и да се лепо манемо тезе социјализујемо губитке, а приватизујемо профите. Исланд је најбоље урадио, али то им је дозвољено. А њихов премијер кренуо да онанише о својој памети док га нису доватили на оном форуму. Одустао даље.
Tako da zbog potencijalnog razvoja događaja takvu situaciju čutke toleriraju danas sve Narodne banke. Jer da se radi o jednoj maloj banci, to bi se brzo rešilo. A u ovoj situaciji to je sistemsko stanje i sad se sva ekonomska politika u svetu trudi kako bi se taj preapuhan balon s nekretninama mogao ispuhat sa što manje štete za ekonomije (i dupeta političara, koji su sve to dozvolili, a često i sami izvodili).
То је то и написах горе, тј после вас у суштини.

Зашто све ово исписасмо? Па просто, стално заборавављамо како нас вуку за нос.
 
Zavisi samo koliko jakih poljoprivrednika ima u tom ataru,klasa nije toliko bitna.Recimo u Vojvodjanskoj svastari ja nikada,ili bolje reci skoro nikada,nisam video zemlju u Juznom Banatu,srednjoj Backoj,dok recimo za severnu Backu ima dosta oglasa,kao sto je okolina Subotice.

Za južnu Bačku pogledaj u Poljooglasniku. Svaštara i jeste iz Severne Bačke pa je zato najviše oglasa odande. Ima zemlje u ponudi više nego što se nudilo pre godinu-dve. Lokalna štampa je najjača za te stvari, a "radio Mileva" čak i još bolji izvor takvih informacija.
 
Za južnu Bačku pogledaj u Poljooglasniku. Svaštara i jeste iz Severne Bačke pa je zato najviše oglasa odande. Ima zemlje u ponudi više nego što se nudilo pre godinu-dve. Lokalna štampa je najjača za te stvari, a "radio Mileva" čak i još bolji izvor takvih informacija.

Da li neko zna lokalne novine u kojima vredi pratiti oglase ze zemlju u Juznom Banatu?

Za srednji Banat postoje novine Halo Zrenjanin
 
Како се крећу цене мочварног земљишта и да ли то купити и оставити да чека неко боље време? Можда се неком потомку посрећи.
 
pre neki dan sam pokusao da prosirim moje malo imanje za 1 ha ali mi se nije posrecilo, to je komsijska parcela do mene i ja mu nudio 1500 eura a on zapeo 2000. rastasmo se i jedan i drugi tuzni ali sta da se radi
 
Ајд сад сви који имате земљу да ми од сваког хектара препишете по 6 ари :osmeh: ... зашто па завршио сам с губитком прошлу годину :osmeh:... ако имате више од 100ха онда ми иде 10 ари од сваког хектара ...


http://www.capital.ba/haos-na-kipru-najezda-na-bankomate/

а ево и наставка

http://www.capital.ba/kipar-zabranjene-sve-transakcije/

дакле "технички" банкрот и национализација .. пошто је за очекивати да су они с већим улозима били информисани и повукли новац .. очекујемо нови раст цена у Србији :osmeh:
 
Poslednja izmena:
pre neki dan sam pokusao da prosirim moje malo imanje za 1 ha ali mi se nije posrecilo, to je komsijska parcela do mene i ja mu nudio 1500 eura a on zapeo 2000. rastasmo se i jedan i drugi tuzni ali sta da se radi

Gde to u okolini Bg-a ima zemlja za 2000 e hektar?
Ne kupujem,vec mi je prosto neverovatno.
 
Ајд сад сви који имате земљу да ми од сваког хектара препишете по 6 ари :osmeh: ... зашто па завршио сам с губитком прошлу годину :osmeh:... ако имате више од 100ха онда ми иде 10 ари од сваког хектара ...


http://www.capital.ba/haos-na-kipru-najezda-na-bankomate/

а ево и наставка

http://www.capital.ba/kipar-zabranjene-sve-transakcije/

дакле "технички" банкрот и национализација .. пошто је за очекивати да су они с већим улозима били информисани и повукли новац .. очекујемо нови раст цена у Србији :osmeh:

Dali ti imaš zemlju na prodaju kada navijaš na što veću cenu. Ako voliš da kupuješ samo ono što je skupo, javimi se ja ću ti naći KJ zemlje za 60.000 eur. Cenu zemlje nabijaju i takvi poput tebe koji očekuju od zemlje da će rađati zlatne poluge.
 
Nazad
Vrh