Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Година је лоше кренула. Прошле године су многи пукли. Многи су скратили инвестиције и иду опрезније. Многи се пресабирају. Ето, неки и пресеку, издају и на миру посматрају. А ако се понови још једном прошла година, биће земље за тих 10 иљада еура охохо, али биће мала врата. Исто може и да важи за аренде. Тај човек је код нас можда и пионир по оваквом размишљању, а читао сам да то у неким великим пољопривредним земљама уопште није ретка појава. Процене, кредити, друге идеје, и човек се лако окрене на другу страну.
 
Danas cujem da se u susednom selu prodaje neka zemlja. Nazovem i kaze covek da je u pitanju 4KJ III duz od asfalta a cena 10.000 eura /KJ. Kaze da prodaje samo zato sto je cuo da se moze dobiti toliko Lepo sam mu se zahvalio i spustio slusalicu. Ko hoce nek kupuje po toj ceni i nek mu je sa srecom.
 
Koje selo u pitanju?
I kod nas jedan prodaje na asfaltu ali najviše što je dobio je 4000 eura ima dolja na pareli i nije neka zemlja.Čujem da je tražio 7000 eura

- - - - - - - - - -

Koje selo u pitanju?
I kod nas jedan prodaje na asfaltu ali najviše što je dobio je 4000 eura ima dolja na pareli i nije neka zemlja.Čujem da je tražio 7000 eura
 
Dok se ne vrati oduzeta zemlja, ja sam odlucio da ni ne razmisljam o kupovini zemlje. Na nivou republike treba da se vrati oko 300000 hektara, i misljenja sam da ce bar 100000 hekktara biti ponudjeno odmah na prodaju.

Kako se krece zemlja kod vas a kako u Botošu?

- - - - - - - - - -

Upravo tako i tada će biti više ponude nego što se može kupiti.Samim tim će cena otići dole.

Molim te, kako se kreće zemlja kod vas? Do prošle godine 5000 EUR/ha je bila naučna fantastika. Kako sada ide?
 
Cekam da ove ''GAZDE'' propadnu u okolini i da pocnu da rasprodaju.
Da kupim 20 tak hektara i zaokruzim proizvodnju.

Vidim koliko je sati kada se nadaju restituciji od pokojnog prandede koji je kupovao hektar za ''litar rakije''.
Misle to ce ih izvaditi, a ne vide da je djavo dosao po naplatu. Jbg, nisu matori mislili, a sada ispastaju potomci.
Docice vreme da nece svaka susa orati zemlju.
 
Najlakše je izdati zemlju.Ali gde je čovek u svemu tome.Taj ko je naviko da radi svaki dan oko zemlje i mašina,itd.Njemu bi bilo dosadno već za tri dana.Nije sve u novcima,čoveku treba neka zanimacija,neko zujanje svaki dan.A to što si naveo da je dobio za arendu,mogo je i da dobije kroz svoj rad i možda i malo više i ne bi mu bilo dosadno.Evo na primer gledam na forumu koliko ljudi se Zahvajulje na postove pojedinim članovima koji naprave od "govana pitu",a koliko onima koji kupe novu stvar gde nema varenja,brušenja,šmirglanja,farbanja,itd.S ovim sam hteo da naglasim da se ipak cene više radovi tipa "Svojih ruku delo".I ja volim kad posejem i za nedelju dana idem čeprkam na njivu,gledam jel niče taj usev,idem na licitacije poljo mašina,državne zemlje,idem po rezervni deo za kombajn,idem do benzinske pumpe,trezora,katastra,banke,idem na predavanja,zove me jedan drugi da vidim šta je kupio,napravio itd.,odem ili mi dođu drugari,kolege imamo o čemu da pričamo,jedan mi traži neko oruđe ja tražim od nekog nešto,itd.Sednem za komp i menjamo iskustva sa vama,pitamo za cene ovog-onog,diskutujemo,itd.A ako si izdao zemlju a do juče si je radio,polako nema više s tobom niko zajedničkih tema i nestaješ u svemu tome i "Pojede te mrak":ppozdrav:.

Sviđa mi se razmišljanje da ispadneš iz tokova i neće ti drugi negovati zemlju kao ti nego će je izrabljivati, ali ipak...
Možda je ovaj čovek dao sebi samo tih godinu dana voljno, možda se razočarao zbog suše prošle godine, a možda je i finansijski puk'o pa nema da uloži da uradi kako treba. Ukazala se prilika, pa nek malo drugi preuzme na sebe rizik od suše i poplave.
Ja da sam na njegovom mestu, mislim da bih ostavio makar jutro bašte da se zanimam.

- - - - - - - - - -

U Kikindi se prvi put posle dve godine pojavilo šest oglasa u novinama u kojima se nudi zemlja na prodaju od pola do jednog i po jutra. Ranije je znao da zaluta po jedan-dva i da ih već u sledećem broju nema. Manje površine od pola jutra i voćnjake nisam brojao jer je toga uvek bilo i to "nikom ne treba". Nisam zvao da pitam pošto jer sam obavio jednu malu kupovinu u februaru pa nemam više ::novac::. Treba uložiti sada, a da uzmem repromaterijal na zaduženje nije moj stil.
Ipak, našao sam i jedan oglas u Poljooglasniku da se prodaju dva jutra uzorane zemlje u Kikindskom ataru za 5000 eur/kj. E sad, tolko gazda traži...
U tom istom poljooglasniku se isto par godina nije moglo naći toliki broj oglasa u kojima se nudi zemlja. To nešto govori.
Sad još samo da propadnu pregovori sa EU, pa kad kad legnu pare za suncokret - u kupovinu!
 
Poslednja izmena:
Za te novce izdati zemlju,a masinama odraditi koju uslugu i cao.
Ako bude kod mene u kraju jednog dana 10 000e i vise za jutro,bez razmisljanja cu prodati koje jutro i kupiti stan.

Iskreno receno jako mi se ser* od onih koji do pre par godina nisu ni znali za zemlju,a sad se kunu u zemlju i vicu da bi pre prodali kucu pa ziveli na njivi.
ako vec sad razmisljas o prodaji onda ovaj posao nije za tebe a fakultet menjaj dok nije kasno
neko je ovde na forumu napisao da se jedin to vise ne proizvodi,pa zasto bih je onda menjao za nesto sto ima masovnu proizvodnju:osmeh:
 
Hteo sam da izbegnem off pa da ne komentarišem, ali ne mogu. Moram da se složim sa Goranom. Mislim da ne bih prodao jutro ni po većoj ceni od 10.000€ naročito ne za stan! NA ovo je kritika na tvoje razmišljanje u smislu da ga promeniš. Koliko god malo zemlje imao, treba da se usresrediš na proširenje a ne na prodaju. Zna se kad se prodaje zemlja i to ne bih nikom poželeo, ali takav je život.
Neću da ispadnem nikakav pametnjaković, kako sam krenuo dobiću epitet da sam filozof, ali ni moralno nemaš pravo da prodaš zemlju koju nisi ti zaradio, koju si nasledio.
 
Ako obradjuje malo zemlje, nema velike sanse da se ukrupni.
Bolje je jos smanjiti i uloziti novac u nesto preko potrebno.

Zar vi mislite ako se udje u eu da ce ljudi sa 10-20 kj, moci da opstanu u ovom tipu ratarenja, psenica, kukuruz,,,
 
Neko dozivljava zemlju emotivno, a neko kao biznis. Poznavajuci NA, on bi od tih 10k evra obrtanjem u trgovini napravio casom 20k!
 
Neko dozivljava zemlju emotivno, a neko kao biznis. Poznavajuci NA, on bi od tih 10k evra obrtanjem u trgovini napravio casom 20k!
pa kad se to tako casom uspeva zasto onda prodavati imanje:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako obradjuje malo zemlje, nema velike sanse da se ukrupni.
Bolje je jos smanjiti i uloziti novac u nesto preko potrebno.

Zar vi mislite ako se udje u eu da ce ljudi sa 10-20 kj, moci da opstanu u ovom tipu ratarenja, psenica, kukuruz,,,
ma dajte prestanite,u EU niko neradi zemlju ispod 10 hektara?
 
Cekam da ove ''GAZDE'' propadnu u okolini i da pocnu da rasprodaju.
Da kupim 20 tak hektara i zaokruzim proizvodnju.

Vidim koliko je sati kada se nadaju restituciji od pokojnog prandede koji je kupovao hektar za ''litar rakije''.
Misle to ce ih izvaditi, a ne vide da je djavo dosao po naplatu. Jbg, nisu matori mislili, a sada ispastaju potomci.
Docice vreme da nece svaka susa orati zemlju.
Koliko sam shvatio cekas da drugi propadnu, pa da ti onda kupujes zemlju za dzabe... Izgleda da tebi nije toliko krivo sto su drugi kupovali zemlju za litru rakije, vec sto tvoj deda nije kupovao zemlju za litru rakije....
 
Nikad mi nije problem od evra napraviti dva,ali od nule je velik problem napraviti jedan evric.
U ostalom da nemam nista od mehanizacije pre bih prodao jutro zemlje i kupio sto mi treba(jer bi mi vise novaca donela mehanizacija nego jutro zemlje) tako da nije svako budala ko proda jutro zemlje,ali je neko budala ako ima sansu da dobro zaradi tom prodajom a odbije.
 
Nikad mi nije problem od evra napraviti dva,ali od nule je velik problem napraviti jedan evric.
U ostalom da nemam nista od mehanizacije pre bih prodao jutro zemlje i kupio sto mi treba(jer bi mi vise novaca donela mehanizacija nego jutro zemlje) tako da nije svako budala ko proda jutro zemlje,ali je neko budala ako ima sansu da dobro zaradi tom prodajom a odbije.
to sam i sam mislio dok sam bio mladji,sva sreca nisu me podrzali pa nisam nista prodao
 
Nazad
Vrh