Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Dobar dan svima,
Slučajno naleteh na ove stranice... čitam nekoliko dana i vidim ima dosta mudrih ljudi. Da li bi neko hteo da mi da dobronameran savet?
Živim i radim u Beogradu. Nisam se bavio poljoprivredom, osim pomalo kada sam odlazio kod babe i dede na selo, na raspust.
Imam neku ušteđevinu, recimo 15-20.000 eur. Da kupim stan za te pare ne mogu, banke su nesigurne i vidim da su te kamate male, a hteo bih da to nekako ostavim deci, da imaju kao neku "sigurnost". Vidim da je sada kupovina zemlje aktuelna pa sam počeo da razmišljam o tome...
Do penzije imam dosta, tako da bi sam mogao da radim samo nešto preko vikenda (da li je to neko voće ili sl), ili da se to daje na "arendu" kako vi kažete.
Dakle, nije mi prioritetni cilj da zaradim od toga, niti da zemlju preprodam kada joj cena skoči (EU itd), već da nekako sačuvam vrednost tog novca koji imam, tj da ostavim deci...
Trebaju mi saveti:
- da li je to uopšte pametna ideja u mom slučaju?
- koliko zemlje mogu kupiti za taj novac i kako to uopšte da izvedem?
- koji region mi predlažete? Ako bi nešto ja pokušao da radim, svakako udaljenost od Beograda nije zanemarljiva?
- čisto informativno, za tu zemlju, šta se godišnje može dobiti od izdavanja u zakup (orijentaciono)?
Hvala na razumevanju i na svakom odgovoru. Ne zamerite što upadam ovde kao padobranac. Svakako ću nastaviti da pratim ovaj forum.
 
Dobar dan svima,
Slučajno naleteh na ove stranice... čitam nekoliko dana i vidim ima dosta mudrih ljudi. Da li bi neko hteo da mi da dobronameran savet?
Živim i radim u Beogradu. Nisam se bavio poljoprivredom, osim pomalo kada sam odlazio kod babe i dede na selo, na raspust.
Imam neku ušteđevinu, recimo 15-20.000 eur. Da kupim stan za te pare ne mogu, banke su nesigurne i vidim da su te kamate male, a hteo bih da to nekako ostavim deci, da imaju kao neku "sigurnost". Vidim da je sada kupovina zemlje aktuelna pa sam počeo da razmišljam o tome...
Do penzije imam dosta, tako da bi sam mogao da radim samo nešto preko vikenda (da li je to neko voće ili sl), ili da se to daje na "arendu" kako vi kažete.
Dakle, nije mi prioritetni cilj da zaradim od toga, niti da zemlju preprodam kada joj cena skoči (EU itd), već da nekako sačuvam vrednost tog novca koji imam, tj da ostavim deci...
Trebaju mi saveti:
- da li je to uopšte pametna ideja u mom slučaju?
- koliko zemlje mogu kupiti za taj novac i kako to uopšte da izvedem?
- koji region mi predlažete? Ako bi nešto ja pokušao da radim, svakako udaljenost od Beograda nije zanemarljiva?
- čisto informativno, za tu zemlju, šta se godišnje može dobiti od izdavanja u zakup (orijentaciono)?
Hvala na razumevanju i na svakom odgovoru. Ne zamerite što upadam ovde kao padobranac. Svakako ću nastaviti da pratim ovaj forum.

Tamo gde je zemlja jeftinija, jeftinija je i arenda. Zato ti udaljenost od Beograda ne igra ulogu što se tiče odnosa između uloga(glavnice) i arende(kamate). Sve ti je jedno da li ćeš za te novce kupiti tri jutra u severnom Banatu i izdavati ga za 120-160 evra po jutru ili jutro i po negde u okolini Beograda(severno) i izdavati za 300-400. Onda ti je po meni ipak bolje da ti je bliže.

Ostavimo sad Vojvodinu(najatraktivniju lokaciju) po strani pa da pogledamo i na drugu stranu. Južno od Beograda ide što južnije to tužnije. Sve što je blizu Beograda je skupo. To je jak voćarski kraj i cene su paprene(imaš primer na prethodnoj strani ili dve tri u nazad). Na teritoriji Uže Srbije možeš da nađeš za te pare i do deset puta veću površinu nego na primer u Južnom Banatu, ali ćeš za arendu dobiti manje-više isto ako u opšte i bude zainteresovanih za to. Po meni ti je to ipak najbolji izbor, jeste hazarderski, ali površina je površina. Tamo ćeš teško naći nešto veće u komadu. Ako tamo kupiš zemlju i niko je neće u arendu, posadiš šumu i kroz dvadeset godina ::novac::
Kad se razgrabi sva zemlja po Vojvodini, biće onda dobra i Jugoistočna Srbija. Ja bih se kockao na taj način da sam na tvom mestu. Kockaš se svakako. Čak i ako dođe i do nekog rapidnog pada cena zemlje to će manjeg efekta imati na zabačenije krajeve jer tamo cena zemlje nije drstično ni skočila, pa ne bi trebalo rapidno ni da padne.

Cena pšenice na novosadskoj berzi je nedavno rapidno opala za preko 13%, a situacija sa kukuruzom je opšte poznata. Prošle godine je bila suša, a ove godine nam preti opasnost od poplava. Već ima vodoležina u nekim njivama na terenu. Ko može da ti garantuje da će cene zemlje rasti ili barem stagnirati? Šta ako propadnu pregovori o pristupanju sa EU? Kad će onda doći stranci da dižu cene?

Još jedna mala pomoć ako se još dvoumiš u kom kraju da kupiš zemlju, onda kupi u kraju odakle potičeš. Dobrodošao i sve najbolje!

P.S. Da li si se predstavio na temi predviđenoj za to? Ako nisi, učini to da se moderatori ne srde ni na tebe ni na nas koji smo ti poželeli dobrodošlicu.
 
Poslednja izmena:
To su vasa nagadjanja,po cemu je ona dostigla svoj maximum i ko kaze da ona mozda nece jos ici gore?

http://www.kupujemprodajem.com/Polj...osted+desc&data[condition]=&data[period]=Ovde možeš naći ponude poljoprivrednog zemljišta. Znači zemlje na prodaju ima a što se tiče potražnje, sigurno nije velika čim se zemlja prodaje preko oglasa. Cene su takve kakve su jer ljudi smatraju da će uhvatiti poslednji voz da bi je dobro prodali. Cenu zemlje diktiraju uglavnom cene poljoprivrednih proizvoda, pomoć države i vremenske prilike. Cene polj. proizvoda, imajući u vidu aferu koja je poljoprivredu unazadila, neće biti naročito isplatljiva. Pomoć države je manja nego prošlih godina. Što se tiče vremenskih uslova, neverujem da će poljoprivredi ići na ruku. Na osnovu svega toga nevidim razlog zbog čega bi cena zemlje rasla. Neverujem da se poljoprivrednici, pored uzgoja useva bave i štampanjem novca.
 
Zadnje dve godine i sam sam kupovao nešto zemlje, a i dalje mije kupovina iste prioritet tako da mi nije u interesu rast cene iste nego činjenično stanje sa našeg terena u ovom momentu.
 
Tamo gde je zemlja jeftinija, jeftinija je i arenda. Zato ti udaljenost od Beograda ne igra ulogu što se tiče odnosa između uloga(glavnice) i arende(kamate). Sve ti je jedno da li ćeš za te novce kupiti tri jutra u severnom Banatu i izdavati ga za 120-160 evra po jutru ili jutro i po negde u okolini Beograda(severno) i izdavati za 300-400. Onda ti je po meni ipak bolje da ti je bliže.

Ostavimo sad Vojvodinu(najatraktivniju lokaciju) po strani pa da pogledamo i na drugu stranu. Južno od Beograda ide što južnije to tužnije. Sve što je blizu Beograda je skupo. To je jak voćarski kraj i cene su paprene(imaš primer na prethodnoj strani ili dve tri u nazad). Na teritoriji Uže Srbije možeš da nađeš za te pare i do deset puta veću površinu nego na primer u Južnom Banatu, ali ćeš za arendu dobiti manje-više isto ako u opšte i bude zainteresovanih za to. Po meni ti je to ipak najbolji izbor, jeste hazarderski, ali površina je površina. Tamo ćeš teško naći nešto veće u komadu. Ako tamo kupiš zemlju i niko je neće u arendu, posadiš šumu i kroz dvadeset godina ::novac::
Kad se razgrabi sva zemlja po Vojvodini, biće onda dobra i Jugoistočna Srbija. Ja bih se kockao na taj način da sam na tvom mestu. Kockaš se svakako. Čak i ako dođe i do nekog rapidnog pada cena zemlje to će manjeg efekta imati na zabačenije krajeve jer tamo cena zemlje nije drstično ni skočila, pa ne bi trebalo rapidno ni da padne.

Cena pšenice na novosadskoj berzi je nedavno rapidno opala za preko 13%, a situacija sa kukuruzom je opšte poznata. Prošle godine je bila suša, a ove godine nam preti opasnost od poplava. Već ima vodoležina u nekim njivama na terenu. Ko može da ti garantuje da će cene zemlje rasti ili barem stagnirati? Šta ako propadnu pregovori o pristupanju sa EU? Kad će onda doći stranci da dižu cene?

Još jedna mala pomoć ako se još dvoumiš u kom kraju da kupiš zemlju, onda kupi u kraju odakle potičeš. Dobrodošao i sve najbolje!

P.S. Da li si se predstavio na temi predviđenoj za to? Ako nisi, učini to da se moderatori ne srde ni na tebe ni na nas koji smo ti poželeli dobrodošlicu.
Najlepše hvala na savetima. Razuman ti je ovaj predlog o kupovini u kraju iz koga potičem, ali iz više razloga, velika daljina i dr, nije realna opcija. Kad već ne kupujem tamo gde sam emotivno vezan, mislio sam da je razumnije da to bude ipak negde gde je zemlja na ceni, gde se u slučaju potrebe može i prodati itd.
Probao sam da se predstavim tamo, ali tema je zaključana, ili ja nešto nisam uradio kako treba.
 
To su vasa nagadjanja,po cemu je ona dostigla svoj maximum i ko kaze da ona mozda nece jos ici gore?
Па зато и нагађамо (углавном). Но, пошто си ти губернатор, предлажем да отвориш кладионицу, узимаш проценат и уживаш. Нешто као брокер. :osmeh:
 
Dobar dan svima,
Slučajno naleteh na ove stranice... čitam nekoliko dana i vidim ima dosta mudrih ljudi. Da li bi neko hteo da mi da dobronameran savet?
Živim i radim u Beogradu. Nisam se bavio poljoprivredom, osim pomalo kada sam odlazio kod babe i dede na selo, na raspust.
Imam neku ušteđevinu, recimo 15-20.000 eur. Da kupim stan za te pare ne mogu, banke su nesigurne i vidim da su te kamate male, a hteo bih da to nekako ostavim deci, da imaju kao neku "sigurnost". Vidim da je sada kupovina zemlje aktuelna pa sam počeo da razmišljam o tome...
Do penzije imam dosta, tako da bi sam mogao da radim samo nešto preko vikenda (da li je to neko voće ili sl), ili da se to daje na "arendu" kako vi kažete.
Dakle, nije mi prioritetni cilj da zaradim od toga, niti da zemlju preprodam kada joj cena skoči (EU itd), već da nekako sačuvam vrednost tog novca koji imam, tj da ostavim deci...
Trebaju mi saveti:
- da li je to uopšte pametna ideja u mom slučaju?
- koliko zemlje mogu kupiti za taj novac i kako to uopšte da izvedem?
- koji region mi predlažete? Ako bi nešto ja pokušao da radim, svakako udaljenost od Beograda nije zanemarljiva?
- čisto informativno, za tu zemlju, šta se godišnje može dobiti od izdavanja u zakup (orijentaciono)?
Hvala na razumevanju i na svakom odgovoru. Ne zamerite što upadam ovde kao padobranac. Svakako ću nastaviti da pratim ovaj forum.

Miljakovac - ne kupuj sada. Čim svi koji imaju para hoće da kupe zemlju to znači da ne može trend visokih cena zauvek da traje. Pod kamatu pa čekaj restituciju koja će možda da se dogodi pa će cena zemlje da padne. Moj ti je savet, nađeš onda kada (ako) padne cena neku selendru sa najjeftinijom zemljom pa kupiš najgoru samo da je što više hektara. Kada krene opet da raste najviše skoči najjeftinija zemlja. Kod nas ono što je do pre 2 godine bilo 4000 EUR/kj sada je 7000-8000 EUR/kj a ono što je bilo 1000 EUR/kj sada je 3-4000 EUR/kj

- - - - - - - - - -

Prekjuce bio do mesne kancelarije, i pricam sa sekretarom, i redja mi covek sta je u Tomasevcu na prodaju... Ima njiva, tako da potraznja nije bas takva kao sto misle prodavci. Uglavnom, traze ljudi i po 8000 eura po kj. S obzirom da smo uvek imali dosta nizu cenu nego npr Botos, Orlovat, ne smem ni da pomislim posto je tamo zemlja.
I cujem jos da se Padinci interesuju za nasu zemlju. Ja skidam kapu tim ljudima! Ne znam kakva ih muka goni, ali da kupuju njive na 30 km od sela, svaka im cast :D

Video sam neki oglas u Tomaševcu da traže 8000 za 0.86 ha ali to je ipak mala parcela pa ne može cena da se uzme kao merodavna
 
Dobar dan svima,
Slučajno naleteh na ove stranice... čitam nekoliko dana i vidim ima dosta mudrih ljudi. Da li bi neko hteo da mi da dobronameran savet?
Živim i radim u Beogradu. Nisam se bavio poljoprivredom, osim pomalo kada sam odlazio kod babe i dede na selo, na raspust.
Imam neku ušteđevinu, recimo 15-20.000 eur. Da kupim stan za te pare ne mogu, banke su nesigurne i vidim da su te kamate male, a hteo bih da to nekako ostavim deci, da imaju kao neku "sigurnost". Vidim da je sada kupovina zemlje aktuelna pa sam počeo da razmišljam o tome...
Do penzije imam dosta, tako da bi sam mogao da radim samo nešto preko vikenda (da li je to neko voće ili sl), ili da se to daje na "arendu" kako vi kažete.
Dakle, nije mi prioritetni cilj da zaradim od toga, niti da zemlju preprodam kada joj cena skoči (EU itd), već da nekako sačuvam vrednost tog novca koji imam, tj da ostavim deci...
Trebaju mi saveti:
- da li je to uopšte pametna ideja u mom slučaju?
- koliko zemlje mogu kupiti za taj novac i kako to uopšte da izvedem?
- koji region mi predlažete? Ako bi nešto ja pokušao da radim, svakako udaljenost od Beograda nije zanemarljiva?
- čisto informativno, za tu zemlju, šta se godišnje može dobiti od izdavanja u zakup (orijentaciono)?
Hvala na razumevanju i na svakom odgovoru. Ne zamerite što upadam ovde kao padobranac. Svakako ću nastaviti da pratim ovaj forum.
Kupis zemlju u npr. Adasevcima gde jutro nije preslo 5000e za navek,a arenda je 200e po jutru godisnje + imas samo 100km od BG-a auto-putem.

- - - - - - - - - -

P.S. Ako posadis sumu i nema te u selu = nema ni sume,dal' ce neko pocupati mlade sadnice ili ce iseci cim zasad naraste da bude dovoljan kao kolje za paradajz... :osmeh:
 
Lik je dao zivih 75k evra koje ce zakljucno sa njegovim trecim kolenom da se isplati. Ja razumem da takvi ljudi nemaju drugih ideja sem jos jednog traktora ili da je supa veca od komsijske, ali hvata ih sizofrenija polako sa tim cenama...
 
Lik je dao zivih 75k evra koje ce zakljucno sa njegovim trecim kolenom da se isplati. Ja razumem da takvi ljudi nemaju drugih ideja sem jos jednog traktora ili da je supa veca od komsijske, ali hvata ih sizofrenija polako sa tim cenama...
Najgore sto sad svi odmah traze tu cenu i nema prostora da iko uveca gazdinstvo osim par pojedinaca koji su vecito gladni zemlje,a imaju onoliko!Ali sta da se radi...Uvek je krupna riba jela malu,samo sto ima to i drugu stranu,samo ne bi o tome ovde a konkretno se odnosi na te sto nabijaju cenu i placaju 25.000 eura/hektar zemlje
 
Nazad
Vrh