Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pa da treba izaci na blokade ,i da kukamo kako "nemamo" para za setvu,(nazalost neki su u toj situaciji) i za prolecne radove a ovamo ....sta se radi?
 
Placaju ljudi astrnomske cifre, a ginu za bednu subvenciju.
To mi nikako nije jasno. Ti su najgladniji, sto imaju najvise.
 
Netrebaju nama vise subvencije neka ih ukinu odmah::jako_besan::

- - - - - - - - - -

evo jedne vesti iz mog sela ,covek videvsi kako ljudi dobro placaju drzavne oranice resio i on da da svojih 50 jutara nagodine i tako da je dao za 18000e + pola subvencija i napravio je posao godine moze da :pecanje: i da uziva

- - - - - - - - - -

da napomenem da zemlja nije na jednoj brazdi nego na x mesta i da cena ispada oko 75000din po Ha
 
Паметан човек. Сад лепо може да се одмори и да са стране мало гледа лудило.
 
Najlakše je izdati zemlju.Ali gde je čovek u svemu tome.Taj ko je naviko da radi svaki dan oko zemlje i mašina,itd.Njemu bi bilo dosadno već za tri dana.Nije sve u novcima,čoveku treba neka zanimacija,neko zujanje svaki dan.A to što si naveo da je dobio za arendu,mogo je i da dobije kroz svoj rad i možda i malo više i ne bi mu bilo dosadno.Evo na primer gledam na forumu koliko ljudi se Zahvajulje na postove pojedinim članovima koji naprave od "govana pitu",a koliko onima koji kupe novu stvar gde nema varenja,brušenja,šmirglanja,farbanja,itd.S ovim sam hteo da naglasim da se ipak cene više radovi tipa "Svojih ruku delo".I ja volim kad posejem i za nedelju dana idem čeprkam na njivu,gledam jel niče taj usev,idem na licitacije poljo mašina,državne zemlje,idem po rezervni deo za kombajn,idem do benzinske pumpe,trezora,katastra,banke,idem na predavanja,zove me jedan drugi da vidim šta je kupio,napravio itd.,odem ili mi dođu drugari,kolege imamo o čemu da pričamo,jedan mi traži neko oruđe ja tražim od nekog nešto,itd.Sednem za komp i menjamo iskustva sa vama,pitamo za cene ovog-onog,diskutujemo,itd.A ako si izdao zemlju a do juče si je radio,polako nema više s tobom niko zajedničkih tema i nestaješ u svemu tome i "Pojede te mrak":ppozdrav:.
 
Kris80, mozda je covek bolestan, ili je u godinama pa ne moze da radi ili jednostavno nece. A u pravu si da nama mladjima odgovara vise da radimo i da se krecemo.
 
Bolest je druga stvar,nemam ništa protiv ako je to u pitanju.Ali ja znam ljude koji može "Volu rep da isčupa",izdao zemlju i sad vodi brigu o tuđem to mu je najveća zanimacija.:ppozdrav:
 
Netrebaju nama vise subvencije neka ih ukinu odmah::jako_besan::

- - - - - - - - - -

evo jedne vesti iz mog sela ,covek videvsi kako ljudi dobro placaju drzavne oranice resio i on da da svojih 50 jutara nagodine i tako da je dao za 18000e + pola subvencija i napravio je posao godine moze da :pecanje: i da uziva

- - - - - - - - - -

da napomenem da zemlja nije na jednoj brazdi nego na x mesta i da cena ispada oko 75000din po Ha
Isreno sa tako visokim zakupom i ja bi postupio tako zanimalo bi me samo :pecanje:
 
steva 1984 Izdaj,ko ti ne dozvoljava?Pretpostavljam da ti je godina rođenja 1984 i tako razmišljaš to već ne valja.A posle pljujemo po lokalnom tajkunčiću koji uzme za te pare.::namigivanje::
 
Da 1984 godine sam rodjen.Pa da znas da cu je izdati za te novce ako mi plate velike gazde ostace mi para da bar jutro zemlje godisnje kupim i normalno zivim.Nikad se nezna sta koja godina nosi prakticno ovi za 300-350 eura rade na pola kao nekad.Ako cena zakupa opet padne ponovo pocinjem da je obradjujem.Mislim da ako budu podizali subvencije za ratarstvo da ce i cena zakupa da skace.Trenutno placam 150 eura za jedno jutro zakupa i bilo je proslog proleca natezanja od strane zakupodavca da ima interesovanja za 200-220 eura ja sam rekao nemogu trenutno vise da dam i kraj price posle susne godine svi zadovoljni vicu ej nastavicemo po toj arendi od 150 eura.
 
Sve zavisi kako ko posmatra celu situaciju. Licno sam gledao kako ljudi iz sela, velike gazde, zjb dedu za arendu, nece da placaju, obaraju cenu, cigane se. Tada sam bio mali a deda star, nije se moglo drugacije. Sada, kad sam stasao da radim, nikad ne bih dao u arendu, pre bih radio za 200 evra zarade po jutru, nego dao nekom u arendu za te pare. Kad covek nesto voli, kad mu je nesto u srcu, nije mu tesko.
 
Dok se ne vrati oduzeta zemlja, ja sam odlucio da ni ne razmisljam o kupovini zemlje. Na nivou republike treba da se vrati oko 300000 hektara, i misljenja sam da ce bar 100000 hekktara biti ponudjeno odmah na prodaju.
 
@Kris80 zar postoje ljudi kojima je poljoprivreda jedina zanimacija u zivotu i da bi ih "pojeo mrak" da ne rade zemlju?
 
Kris80, mozda je covek bolestan, ili je u godinama pa ne moze da radi ili jednostavno nece. A u pravu si da nama mladjima odgovara vise da radimo i da se krecemo.
covek nije bolestan,nego sabrao je dva i dva,a to dal ce da mu bude dosadno nek uzme pa nek presipa iz supljeg u prazno... manje ce imati stresa u ovoj po meni jako zajebanoj godini kako je pocela ne sluti na dobro.
 
Za te novce izdati zemlju,a masinama odraditi koju uslugu i cao.
Ako bude kod mene u kraju jednog dana 10 000e i vise za jutro,bez razmisljanja cu prodati koje jutro i kupiti stan.

Iskreno receno jako mi se ser* od onih koji do pre par godina nisu ni znali za zemlju,a sad se kunu u zemlju i vicu da bi pre prodali kucu pa ziveli na njivi.
 
Nazad
Vrh