Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Moj stric kupio 55 ari pod tresnjom koje su stare 30 godina platio 40 000e u Ritopeku na najboloj lokaciji za tresnju
 
Pre će biti da je takmičarski duh prisutan u tom selu,imamo i mi slične komšije.:osmeh:

Mislim da si stekao pogrešan utisak i pretpostavljam na osnovu toga da nisi bio tamo ili se barem nisi dovoljno zadržao da osetiš duh sredine.
Ne bi takmičarskog duha bilo da nema ko s kim da se takmiči. Obično po selima ostane četvoro - petoro gazda koji kupuju sve i takmiče se ko će da bude glavni baja, a Padina je specifičan slučaj. Tamo je skoro svaka druga kuća gazdačka. Ključna stvar je po meni što je to "živo selo", dakle jedno od retkih sela sa jako niskom prosečnom starošću stanovništva.
 
Mislim da si stekao pogrešan utisak i pretpostavljam na osnovu toga da nisi bio tamo ili se barem nisi dovoljno zadržao da osetiš duh sredine.
Ne bi takmičarskog duha bilo da nema ko s kim da se takmiči. Obično po selima ostane četvoro - petoro gazda koji kupuju sve i takmiče se ko će da bude glavni baja, a Padina je specifičan slučaj. Tamo je skoro svaka druga kuća gazdačka. Ključna stvar je po meni što je to "živo selo", dakle jedno od retkih sela sa jako niskom prosečnom starošću stanovništva.
Nisam bio tamo ali dolazili mi ljudi iz okolnih mesta i nisu baš bili oduševljeni sa njima.Tipa ulaze u njihov atar nabijaju cene arende,cenu zemlje itd.:ppozdrav:
 
Nisam bio tamo ali dolazili mi ljudi iz okolnih mesta i nisu baš bili oduševljeni sa njima.Tipa ulaze u njihov atar nabijaju cene arende,cenu zemlje itd.:ppozdrav:

Lepo ti kažem zašto, a ti što se žale su ona četvorica - petorica takmičara što ih ima svako selo, pretendenti da budu glavne baje u svojim opustelim selima, pa im nije pravo što imaju konkurenciju.
Ulaze u njihov atar? Zar nije sasvim prirodno i normalno da seljani sela od 6000-7000 stanovnika sa najmanjim atarom u okolini teže da se šire ka većim atarima sela koja danas broje 200-2000 stanovnika i to sa dvostruko većom prosečnom starošću.
 
Poslednja izmena:
Da obere tresnju i kada dodje zima tu istu tresnju proda za ogrev.
Ostaje mu cista zemlja, da zasnuje drugi vocnjak.

Ako je tresnja od strane Rusa placana od 3 pa cak do 5 eura/kg. :ppozdrav:
 
Lepo ti kažem zašto, a ti što se žale su ona četvorica - petorica takmičara što ih ima svako selo, pretendenti da budu glavne baje u svojim opustelim selima, pa im nije pravo što imaju konkurenciju.
Ulaze u njihov atar? Zar nije sasvim prirodno i normalno da seljani sela od 6000-7000 stanovnika sa najmanjim atarom u okolini teže da se šire ka većim atarima sela koja danas broje 200-2000 stanovnika i to sa dvostruko većom prosečnom starošću.
To nije prirodno,to je pederski kad se tako radi.
Te konkurencije,te ovo,te ono....mani me se...svi mi imamo pravo da zivimo.
Samo neka oni drze noseve u svojim atarima.
 
Ulaze u njihov atar? Zar nije sasvim prirodno i normalno da seljani sela od 6000-7000 stanovnika sa najmanjim atarom u okolini teže da se šire ka većim atarima sela koja danas broje 200-2000 stanovnika i to sa dvostruko većom prosečnom starošću.

Po tebi je onda normalno i sasvim prirodno da neko ko nema obradive povrsine,citaj ARAPI,slobodno kupuju nasu zemlju i sire se...................:sta:
 
To nije prirodno,to je pederski kad se tako radi.
Te konkurencije,te ovo,te ono....mani me se...svi mi imamo pravo da zivimo.
Samo neka oni drze noseve u svojim atarima.

Da se razumemo,ja ne radim zemlju niti je imam,al sezonski pomazem drugaru,pa sam u toku,da nije 'pederski'biti ljubomoran na ljude koji su 90ih jedva krpili gorivo i obradjivalh tu istu zemlju malte bez zarade,jer je mnoogo te zemlje ostalo godinama neobradjeno i zaparlozeno.tada vecina starijih ljudi nije imalo ni gume ispravne na traktorima,pa su nudíli ljudi samo da se obradi da ne stoji.e sad zadnjih par godina,se situacija promenila,pa to nekima smeta,
 
@Kish
Нема ту никакве содомије, само коректно и доследно примењена логика капитализма .. Или растеш или те згазе. Капитализам не признаје право на живот само право на профит, као што се лепо види из недавних вести право на воду више није право , на храну није одавно а у америци су дозволили ликвидације својих грађана дакле ни право на живот .. Дакле остаје само општа крљачина којом управљају весели банкари ..
 
Po tebi je onda normalno i sasvim prirodno da neko ko nema obradive povrsine,citaj ARAPI,slobodno kupuju nasu zemlju i sire se...................:sta:
To je normalno, htio to ili ne. Jer možemo na taj način brzo doć do pitanja, sme li se kupovat zemlja s druge strane uliice... Nenormalno, nemoralno i neprirodno je to, da u slučaju Arapa država prodaje neko dobro, koje bi i ti kupio i prodaje ga duboko ispod cene, koju si ti spremam platit (odnosno ne da ti pravo kupit po istoj ceni koju naplati Arapima). I ako bi ti nudio isto ko Arapi, u normalnom sistemu, TI bi imao preće pravo , jer si na neki naćin u državnoj/društvenoj svojini suvlasnik.
 
Када би се поштовало неколико закона, далеко би било мање питања типа коректно и некоректно. Поменуо бих само неке законе који се не поштују: закон о праву прече куповине, закон о порезу на доходак, закон о пореклу имовине, закон о пољопривредном земљишту, и успут мало кршење уредби. Све док се ови закони не поштују и злоупотребљавају, иста ћемо питања постављати. Увек ће ти такозвани сналажљиви боље пролазити.
 
To nije prirodno,to je pederski kad se tako radi.
Te konkurencije,te ovo,te ono....mani me se...svi mi imamo pravo da zivimo.
Samo neka oni drze noseve u svojim atarima.

Neće niko da razume da su okolna sela staračka i pusta, a ovi vrve od mladosti. U tim okolnim selima osim baba i deda ostalo je tek nekolicina gazda koji ne mogu da progutaju toliku ponudu, tj. ne po ceni koju prodavci traže, a ovih ima mnogo i neko neko je uvek spreman da tresne lovu n'astal.
Taj koncept sa pustim selima u kojima živi pet velikih gazda je pogrešan. Ovaj koncept sa puno malih i srednjih gazda je daleko bolji i za društvo i za državu i za život sela.

- - - - - - - - - -

Po tebi je onda normalno i sasvim prirodno da neko ko nema obradive povrsine,citaj ARAPI,slobodno kupuju nasu zemlju i sire se...................:sta:

Nije isto naši državljani i stranci, kao što nije isto širiti se ka atarima susednih sela ili preko granice.

Ljudi iz Banatskog Velikog Sela(mali atar) kupuju zemlju u Kikindskom ataru, a Kikinđani u ataru Banatske Topole(najmanje selo, a sa najvećim atarom). Ja za sada imam zemlju samo u kikindskom ataru, ali malo je falilo da odlučim da kupim i njivu u Mokrinskom ataru. Sada mislim da sam pogrešio što sam odlučio tada da za iste pare kupim manju parcelu u kikindskom ataru samo zato što mi je bliže i za jednu klasu bolja. Ovde je stanje na terenu takvo i nema naš i vaš atar. Ko ima para taj kupuje zemlju.
Šta ima loše u tome da naši državljani, porodična gazdinstva kupuju zemlju na teritoriji naše države? Ako neko iz drugog sela ima interesa da plati npr. 7000eur/kj za njivu do koje će putovati 20km, zašto se ne bi isplatilo po istoj ceni i nekome ko bi do te iste njive putovao 5km?

- - - - - - - - - -

Gađamo se ovde nekim astronomskim ciframa ili morališemo u sitna crevca, a ja danas prolazim kroz neka sela oko Kikinde i čudom se čudim... Između Bašaida i Torde stoji dan-danas neuzorano tulajište i to tik pored asfaltnog puta?!? Mogu da mislim šta li je tek u zabačenijim delovima atara!
Ako mislite da je to najgore što sam video, varate se. Na izlazu iz Tobe prema Kikindi i Banatskoj Topoli sam primetio njivu na kojoj još stoji neobran kukuruz! ::sramota::
Onda neki novinar željan senzacije načuje kako se na primer u Pančevu prodala neka njiva po 10000eur/kj ili da je neko izlicitirao državni zakup na 70000 dinara/ha, pa napiše pompezan naslov u dnevnim novinama: "Cene vojvođanskih oranica skaču u nebesa!" Onda to pročita neki penzioner koji živi u soliteru u Novom Sadu i nije bio u svom rodnom selu deset godina, pa ti rebne cenu arende da se usereš kad čuješ za njivu koju je nasledio od svog oca u toj Tobi, na primer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh