Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da li neko zna po kojim osnovama se klasira zemlja??Zato sto je moja njiva recimo 4 klasa a komsijina odmah pored 5 ta.
 
Са обзиром на проблем воде од 2%, предлажем да урадимо исту ствар као Египат и Етиопија. :osmeh:

Da li misliš na ovo?

http://www.globalpost.com/dispatch/...t/egypt/120406/egypt-losing-its-grip-the-nile

Ili čak ovo?

http://www.businessinsider.com/hack...tion-to-protect-its-stake-in-the-nile-2012-10

Zar opet da ratujemo? Ja mislim da je sada red da mi budemo nemi posmatrači dok se drugi šopljavu. Znao sam ja da će biti ratova oko hrane i vode, samo nisam znao da je to vreme toliko blizu da u Africi već počinje.
 
Па за целу површину било би 10% .. ал пошто то никад неће бити .. чак и с фактором губитака 3х .. и трећином површине (што би био историјски успех) били би на истом проценту ..
Проблем с пловидбом је већим делом био због потпуног одсуства-дилетантског одржавања корита ... Па чему служе робне резерве чак и да га пресушимо нек ускладиште 2месеца па нек онда извезу .. Наравно ово су све пусти снови пошто нам бандити никад неће дозволити да имамо државу ...
А што се тиче шопања .. слажем се једино с допуном да неби требало да будемо само неми посматрачи него да по повољним ценама продајемо муницију обема странама .. нек ради нешто и индустрија :osmeh: . А о цени земље нек брине онај ко напумпава балон .. ко не види да је сценарио сличан ко и за некретнине тај је ..... ..... ..... ..... ( аутоцензурисано )
 
Da li misliš na ovo?

http://www.globalpost.com/dispatch/...t/egypt/120406/egypt-losing-its-grip-the-nile

Ili čak ovo?

http://www.businessinsider.com/hack...tion-to-protect-its-stake-in-the-nile-2012-10

Zar opet da ratujemo? Ja mislim da je sada red da mi budemo nemi posmatrači dok se drugi šopljavu. Znao sam ja da će biti ratova oko hrane i vode, samo nisam znao da je to vreme toliko blizu da u Africi već počinje.
Ма не, ни на једно од та два. Египат је пре много година имао опасну фору како је замајавао ове јадне Етиопљане на верској основи. Но, сад нећемо о томе.
 
Mislim da se puno očekuje od EU. Sumnjam da će nakon ulaska Srbije u EU, biti sunčano vreme a 1 i 15 u mesecu kišnovito. EU je za neke majka a za neke maćeha. Vodeće članice EU će se boriti za Srpsko tržište ali tako da unište Srpsku proizvodnju da bi oni plasirali na naše tržište svoje proizvode. Nije u cilju jedne Nemačke da u Srbiji postoji Sloboda Čačak ili Ei Niš već Da se kupuju boos usisivači, panasonic televizori itd. To je bio slučaj sa privredom a sada je došla na red poljoprivreda. Nije cilj nikome pa ni EU da sebi nabija cene poljoprivrednog zemljišta pa da onda po visokim cenama kupuje već naprotiv da upropasti poljoprivredu kako bih za 1 eur kupovali ha zemlje
ako je samo to tacno, a priznajem da ima istine u tome, onda EU bas i ne ide posao sa spustanjem cene zemlje, jer cena raste.
 
ne razumem ja nista taj nemacki ni za vraga nije

Ne razumem ga ni ja jer mrmlja i ima govornu manu. Razumem šta govori novinarka jer ona govori pravilno. On spominje nešto 14ha, 100ha... :sta:
U glavnom, otišao je u Rusiju i pokupovao silnu zemlju. Izgradio je potpuno nove štale po nemačkom sistemu, a takođe je i način ishrane i kompletnu tehnologiju doneo sa sobom. Dve hiljade radnih mesta je otvorio, a mimo stočarstva i ratarske proizvodnje za potrebe stočarstva, bavi se i povrtarstvom. 5000 krava ima samo u Voronježu, a 20000 ukupno u Rusiji. Čovek je milioner. Razlog zašto to isto nije uradio i u nemačkoj prema njegovim rečima je to što u Nemačkoj nema toliko prostora, šta god on pod time podrazumevao(visoka cena ili bukvalno nema u ponudi) kao i to što u Rusiji nema nekakve kvote za mleko...

- - - - - - - - - -

ako je samo to tacno, a priznajem da ima istine u tome, onda EU bas i ne ide posao sa spustanjem cene zemlje, jer cena raste.

Cena raste zato što se mi otimamo brže-bolje dok ne dođu oni. To ti je kao ona karikatura kad roda guta žabu, vire joj samo "ruke" iz rodinih usta i tako poslednjim snagama steže rodu tim "rukama" za vrat.
Ovo njima ne ide u prilog, ali ako ikad dođe tih njihovih pet minuta da nas anektiraju(pripoje) pa budu svoj na svome u našoj zemlji, da vidiš kako će se truditi da obeshrabre našu proizvodnju da obore cene. Da vidiš kad nam lupe kvote koliko čega smemo da proizvedemo, a višak da uništimo. Nećemo moći mi mimo njih da izvozimo čak ni u Rusiju, Albaniju i druge non-EU destinacije.
Koliko sam ja upućen u Rumuniji i Mađarskoj je komotno niža cena zemlje nego u najrazvijenijim opštinama Vojvodine. Rumunija i Slovačka su odmah nakon stupanja u EU dobile da plate nekakvu kaznu jer su probili zadatu kvotu proizvodnje šećera.
 
Zvali me danas i nude mi 2kj za 20.000e :haha: Reko je l' to zadnja cena, kaze DA. :osmeh: Onda nisam zainteresovan pa i da je pored mene parcela (a nije).
 
Kod nas u Čelarevu čovek traži 12000 evra za 2 kj već sigurno godinu dana i niko mu se ne javlja. Bio je da ponudi najvećem gazdi u selu i ovaj kad je čuo cenu odustao je. Ko ce popustiti prvi videćemo.
 
Prekjuce bio do mesne kancelarije, i pricam sa sekretarom, i redja mi covek sta je u Tomasevcu na prodaju... Ima njiva, tako da potraznja nije bas takva kao sto misle prodavci. Uglavnom, traze ljudi i po 8000 eura po kj. S obzirom da smo uvek imali dosta nizu cenu nego npr Botos, Orlovat, ne smem ni da pomislim posto je tamo zemlja.
I cujem jos da se Padinci interesuju za nasu zemlju. Ja skidam kapu tim ljudima! Ne znam kakva ih muka goni, ali da kupuju njive na 30 km od sela, svaka im cast :D
 
Zemlja je daleko samo ako je nemas.Ako je imas,nista nije daleko.Mozda ljudi hoce u zemlju pare da uloze, sto ne znaci da je nece npr izdati u zakup.
 
I cujem jos da se Padinci interesuju za nasu zemlju. Ja skidam kapu tim ljudima! Ne znam kakva ih muka goni, ali da kupuju njive na 30 km od sela, svaka im cast :D
A šta da mi tek kažemo? Zemlju u našem ataru kupuju Padinci, Crepajci, Debeljačani, Baranđani, a ponajmanje meštani. Cena je od 7000eur/kj pa na gore.
 
Да ли куповати у близини нафтне бушотине? Хоће ли платити реалну цену ако штире нафтно поље или ће само да одузму?
 
YT1RDI Dobićeš neku smešnu arendu od njih,samo za zauzetu kvadraturu.A u njivi će biti svega(sajle,džakova,krpa,svakojakog gvožđa,cigle itd.)Izgaziće ti i preostali usev i naguziće bušotinu tako da nećeš znati svoju rođenu njivu kako početi da radiš.Radio sam jednu njivu uslužno kod bušotine,to je bio show.2 kj jutara sejem zbog prepreka vremenski,kao normalnih 5 kj.Naštelovali su bušotinu usred 2 kj na krivo,i kad dođeš do bušotine izgubiš i pravac i seješ šest ovratina itd.To je problem i kod prskanja i kod špartanja,i kod svih ostalih operacija.Izgaziš i sam puno oko okretanja kod bušotine.:ppozdrav:
 
I cujem jos da se Padinci interesuju za nasu zemlju. Ja skidam kapu tim ljudima! Ne znam kakva ih muka goni, ali da kupuju njive na 30 km od sela, svaka im cast :D

Ja ću da ti reknem koja ih muka tera. Imaju najmanji atar u okolini, a najviše radno sposobnih stanovnika. To je jedno prelepo selo u kome mladi masovno ostaju. Čak i deo onih koji odu da studiraju se po završenom školovanju vrate u svoje selo jer tu prepoznaju perspektivu čak i nakon što su videli šta mogu da im ponude Beograd, Bratislava, Žilina...
Nije selo bogom dano da bude perspektivno već tu perspektivu čine prvenstveno ljudi.
Devojke takođe ostaju na selu, a momci se rano žene umesto da se momče do četrdesete, pa na vreme steknu motiv da rade i za koga da se trude.
Pola sela čine majstori(građevinci), a drugu polovinu paori. Možeš li da zamisliš kad u selu sa 6000-7000 stanovnika svaka druga kuća radi paoršag, a okolna sela(na Severu i Istoku) zapuštena i naseljena pretežno staračkom populacijom. Prvo su pokupovali atare tih sela pa se sada šire i dalje.
Moram da ti priznam, druže da sam se i sam zapanjio da su već i do Tomaševca stigli.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh