Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )


Navodnjavanje iz vodotokova?:ideja: Bravo, majstore, kako se toga još niko toga nije setio prethodnih 200 godina? :haha:
Slabo kapiraš, druže. Život nije crtani film. Kad bi se voda iz vodotokova koristila za navodnjavanje, morali bismo(kao država da tražimo međudržavni sporazum o tom pitanju sa državama uzvodno i nizvodno od tih reka kao što se to čini u Africi
Problem kod navodnjavanja je što za to treba vode, a vode nema. Kad bi samo veliki kombinati navodnjavali sve svoje površine iz vodotokova, naše reke više ne bi bile plovne.

Jednom normalnom kišom bi se mogla smatrati količina od 10 litara po kvadratnom metru. To znači da je potrebno da se na jedan hektar izlije 100000 litara, odnosno sto kubika da zameni samo jednu normalnu kišu.
Ukupna površina obradivog zemljišta u Vojvodini je 1 628 000 hektara. Kada bismo sve to u teoriji nekako zalili utrošili bismo 162 800 000(slovima sto šezdeset dva miliona osamsto hiljada) kubika vode i to kao zamena za samo jednu normalnu kišu. To Amazon ne bi mogao da napoji.

Kako god, prema trenutnoj situaciji na terenu, sad nam treba odvodnjavanje. Išao sam u nedelju u Sentu na vašar i uz put sam primetio pojavu vodoležina u njivama.
 
Poslednja izmena:
A to ce biti za nekih 150 i kusur godina...
Eh, za 150 godina. sad kad otvorim svoj pp mora biti da imam već, najmanje 10 ponuda

- - - - - - - - - -

Што је много, много је.
Па за 2 продата Ха можеш да купиш 2 стана. Сваки да издајеш по 250 евра/месец. Годишње то је 3.000 евра по стану, односно 6.000 евра за оба.
Шта треба да сејеш и колико дуго да би имао овакву зараду? И да при томе ништа не ради.

Моја рачунице пада у воду само ако је то индустријска зона па хоће да препрода.
Nemoj više da računaš. za cenu koju sam naveo samo sam se šalio, bar ja tako mislim, da bih video reakciju.
 
krle kaki je vasar bio u senti nisam isao imao sam druga posla bio sam sa kolegom u decembru nije bio neki

Veliki kao i uvek. Svega! Stoke, mehanizacije, delova, džidža-badža svakakvih... Kupio sam pletene korpe, gumene zidarske kante, nešto vojne robe, ćeten alvu i pretplatu na poljooglasnik.

U decembru ja nisam bio. Tada je valjda već svima dosta, nikom ništa ne treba, a sad smo svi k'o pušteni s lanca navalili, a ništa nam konkretno nije trebalo.
 
Nemoj više da računaš. za cenu koju sam naveo samo sam se šalio, bar ja tako mislim, da bih video reakciju.
Ти се можда јеси шалио али Пореска управа се не шали. Управо је то вредност на коју сам прошле недеље платио порез на пренос (у ствари 6.500.000,00 Дин./Ха 3.-4. класа). И нисам једини. Још су двојицу пре мене ребнули по тој цени (то зову парификати).
 
Kako se krece cena zemlje u juznom Banatu? Zanima me katastarska opstina Izbište? Okolina mesta Šušara? Katastarska opština Idvor?
 
Ovde se potkrala neka greška!
Neko stvarno mora ići kod offffftamologa.
ako je 1 kj - 1600 kvadratnih hvati i ako dodamo 6 kvadtatnih hvati to je 1606 kvadratnih hvati, a katastarski lanac je daleko veći od 22 kvatratna hvata.

1 štvorcová siaha3,5966 m[SUP]2
[/SUP]1 uhorské jutro (al. malé jutro)4 316 m[SUP]2[/SUP]1200 štvorcových siah
1 katastrálne jutro alebo katastrálny hold (nahradilo uhorské jutro)5753,6 m21600 štvorcových siah
1 reťaz (lánec)7193,3 m22000 štvor. siah
izvor: http://www.geni.sk/stare-slovenske-a-uhorske-miery-plocha/
Prevod:

1 kvadratni hvat 3,5966 m[SUP]2[/SUP]
1 mađarsko jutro (ili malo jutro) 4316ili 1200 kvadratnih fati
1 katastarsko jutro 5753,6 m[SUP]2[/SUP]ili 1600 kvadratnih fati
1 lanac 7193,3 m[SUP]2 [/SUP]ili 2000 kvadratnih fati

Još jedna opaska: Budimo pažljivi sa dodavanjem fatova na jutro. Moramo znati da li se odnosi na dužni ili kvadratni fat. Ako se jutru(za Južne Banaćane - lancu) doda tih šest dužnih fati u širinu parcele pri standardnim dužima, onda bismo dobili taj jedan lanac(za Južne Banaćane - veliki lanac). Tu isto dolazi do zabuna sa astronomskim cenama zemlje u kvadratnim fatima po oglasima, a u stvari su normalne cene date, a mislilo sa na dužni fat na standardne duži. Opširnije o tome sam pisao na temi o starim merama.

http://poljoinfo.com/showthread.php...šine-zemljišta&p=618179&viewfull=1#post618179

- - - - - - - - - -

Kako se krece cena zemlje u juznom Banatu? Zanima me katastarska opstina Izbište? Okolina mesta Šušara? Katastarska opština Idvor?

Južni Banat je generalno papreno skup ali po tim budžacima možda i nije tako jako papreno. U Idvoru mora biti oko 7000/kj, Ipak je to jako blizu Kovačice.
 
Poslednja izmena:
vidim da se prica o ceni zemlje, pa da se i ja ukljucim u temu. evo jednog najobicnijeg primera:

-Da kupite 20 ha zemlje, i da je platite 5000 eura za jedan hektar. 20*5000= 100 000 eura.

-I da njoj gajite psenicu i kukuruz i na svakom tom hektaru da ostvarite profit u iznosu od 300 eura. 20*300=6000 eura.

- Isti taj svoj novac sa pocetka price, odnesete u banku, i na ime kamate od 7.5 % dobijete 7 500 eura, bez ikakvog rada, ulaganja i brige oko prinosa . 100 000 eura *7.5% = 7 500 eura.

A oko prica o ljudima koji rade 200- 300 ha, pa ja bi ih pitao ko je od njih prosle godine ostvario profit, i koliki su mu bili prinosi???
 
Ne sme niko da racuna profit od lane, mnogi bi se iznenadili koliki je zapravo minus.
Ko sto kaze giga, kad bi svako od nas imao po jednu racunaljku u dzepu, bilo bi mnogo bolje.
 
@vlada015
Oci si nam otvorio.Kako to da nisi ranije zakljucio i podelio sa nama.
Nego cini mi se da si pogresio forum,trebao si naci neki zelenaski pa sa njima razmenjuj iskustva:off_topic:
 
vidim da se prica o ceni zemlje, pa da se i ja ukljucim u temu. evo jednog najobicnijeg primera:

-Da kupite 20 ha zemlje, i da je platite 5000 eura za jedan hektar. 20*5000= 100 000 eura.

-I da njoj gajite psenicu i kukuruz i na svakom tom hektaru da ostvarite profit u iznosu od 300 eura. 20*300=6000 eura.

- Isti taj svoj novac sa pocetka price, odnesete u banku, i na ime kamate od 7.5 % dobijete 7 500 eura, bez ikakvog rada, ulaganja i brige oko prinosa . 100 000 eura *7.5% = 7 500 eura.

A oko prica o ljudima koji rade 200- 300 ha, pa ja bi ih pitao ko je od njih prosle godine ostvario profit, i koliki su mu bili prinosi???


Prvo da pitam u kojoj banci je ta kamata?
Drugo...šta ako banka propadne i lova nestane?

Zemlju niko ne može ukrasti, ne može izgoreti, ako bude poplave voda će se povući, ako padne bomba, rupu zatrpaš i teraj dalje.
Ipak po meni najsigurnija investicija i ako ne daj Bože mora i da se proda uvek ima kupaca, što se ne može reći za ostale nekretnine.
 
@vlada015
Oci si nam otvorio.Kako to da nisi ranije zakljucio i podelio sa nama.
Nego cini mi se da si pogresio forum,trebao si naci neki zelenaski pa sa njima razmenjuj iskustva:off_topic:

@ Goran ihc, ja sam ti objasnio kako to izgleda u praksi, nisam pogresio forum samo sam objasnio sta je isplativije.
Svako ima svoje razmisljanje o ovoj temi i neka radi sta je za njega bolje.

- - - - - - - - - -

Prvo da pitam u kojoj banci je ta kamata?
Drugo...šta ako banka propadne i lova nestane?

Zemlju niko ne može ukrasti, ne može izgoreti, ako bude poplave voda će se povući, ako padne bomba, rupu zatrpaš i teraj dalje.
Ipak po meni najsigurnija investicija i ako ne daj Bože mora i da se proda uvek ima kupaca, što se ne može reći za ostale nekretnine.

Pa , pogledaj koja je kamata na deviznu stednju......
 
Kamata je oko 5% i plaćaš porez na dobit 20% tj ostane ti 4%.

- - - - - - - - - -

Vlado a šta misliš koliko je 20 ha voćnjaka? Da li je i tu profit 300 eura.
Ne treba gledati samo površno sa zemljom imaš više mogućnosti da je najlakše misliti sedeti i brojati pare od kamate svi bi to radili.
I mnogo bi se brzo trošile pare jel čovek nema obaveze ovako posla preko glave i nema se baš vremena za troškarenje:osmeh:
 
@ talianu, pa treba uraditi 20 ha vocnjaka, i treba to prodati nekome. seti se od pre par godina kad je voce se bacalo.....nemoj gledati ovu godinu, kada zbog mraza nema voca.....
 
@ talianu, pa treba uraditi 20 ha vocnjaka, i treba to prodati nekome. seti se od pre par godina kad je voce se bacalo.....nemoj gledati ovu godinu, kada zbog mraza nema voca.....
Naveo sam samo kao primer.Rade ljudi i puno više od 20 ha voćnjaka,sve se može samo je stvar organizacije.
Nekome je i 2 ha puno zemlje pa ne može uraditi valjano.Takvima preporučujem taj metod što si naveo "pare na kamaticu".
 
U našem kraju bi rekli "lupiš i ostaneš živ"....mislim na člana vlada015
Ima naš kraj i boljih izjava ali ipak je ovo međunarodni forum tako da ću biti fin :osmeh:
Vlado,kamata na oročene devize jeste bila oko 7 % ali možda samo u nedelji štednje pre nekoliko godina,i to na period od najmanje 3 ili 5 godina,već se i ne sećam.
 
Nazad
Vrh