Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

dali neko moze da mi da informaciju kolika je trenutna cena k.j u zapadnoj backoj??? tacnije selo rastina. kvalitet zemlje 3,4 i 5 klase. hvala unapred
 
Треба имати на уму да курс није реалан. Када би девизно тржиште било слободно цена земље би сигурно пала за 30%. Још један фактор утиче на цену: било каква инвестиција је велики ризик. Где год да уложиш можеш изгубити и више него што си уложио а код земље то није случај (не мислим на земљу која би се радила него на земљу као касицу-прасицу).
Е кад се само сетим шта се некад могло купити за 100 ДЕМ а сад се ухватиш за 100€ и ко да их није ни било.
 
Ако хоћеш да продаш боље да ти ја не налазим цену. Ако ти нађем цену има само да се ухватиш за главу и кукаш јер ја само тражим испод сваке реалне цене (у преводу: добош није мерило).
У осталом понуди па види какве су реакције. Нико те не обавезује да продаш по понуђеној цени док испитујеш тржиште.
 
nemam zemlju nego se interesujem za okvirnu cenu zemlje u tom delu backe za 3,4 i 5 klasu. ako imas neku informaciju slobodno reci? hvala
 
sta 15 e i nize??? obavezno mi javi ako nadjes nesto
У Бачкој је слаба понуда земље за разлику од Баната. Тамо су углавном у продаји куће. Ових дана је била понуда 1/6 од 1,8 хектара у Бачком Моноштору за 440€ али пошто је то сувласништво недељиво (не можеш одвојити мање од 50а) нико није хтео да купи. Верујем да је неко понудио и 300€ у слободној погодби (важило до 22. фебруара) да би било прихваћено а овако се вероватно "осигурање" (поверилац) укњижио као власник.
 
@vule
Okvirno 2-3.000e/kj. Ima na forumu clan Neco iz Rastine, pa se raspitaj. Inace tamo je vecinom peskovita zemlja i pitanje koji prinosi u susnim godinama se mogu ostvariti.
 
Lično ne bih imao ništa protiv da se cena zemlje vrati na nivo od pre tri-četiri godine. Zemlju sam kupovao da bih je obrađivao, a ne umesto štednje u banci ili da bih je jednog dana preprodao, ali...
Na čemu temeljiš takvu pretpostavku ako nije tajna? :sta: Blagi porast, stagnacija ili u krajnjem slučaju blagi pad cena bi bilo nešto u šta ja trenutno mogu da poverujem.
Da li znaš nešto što mi ne znamo? Očekuje li nas osim, sada već oubičajene, nepovoljne političko-ekonomske klime i neki novi klimatski ekstrem? Možda još jedna nerodna godina, poplavna ovog puta? :kisa::pecanje:

Takodje nemam nista protiv da pojeftini zemlja, ali mora se znati da doprinos jeftine zemlje je jeftin poljoprivredni proizvod, a toga ce sigurno biti kako je sve krenulo.
 
Kod mene za neke ritove traze 300e za kvadrat,sto je najcudnije i dobiju.To bi mu doslo 4800e kj.Gornje lepe prvoklasne njive ni nema , ali ako se slucajno nadje,traze 8000-10000e kj.Mozda nekima zvuci neverovatno ali nazalost takoje.
 

Nemoj se ljutiti, ali ja mislim da ti imaš idealizovano mišljenje o navodnjavanju. Tipično za ljude iz gradskih sredina koji su atar videli samo preko geografske karte (ne tvrdim da si i ti takav), i koji samo na kartama vide da pored svake parcele postoji vodotok pogodan za zalivanje njive...
 
Nemoj se ljutiti, ali ja mislim da ti imaš idealizovano mišljenje o navodnjavanju. Tipično za ljude iz gradskih sredina koji su atar videli samo preko geografske karte (ne tvrdim da si i ti takav), i koji samo na kartama vide da pored svake parcele postoji vodotok pogodan za zalivanje njive...

I samo da dodam da ti je potreban vod dobro naoružanih ljudi da ne bi nestalo nešto sa sistema za navodnjavanja.
Toliko o lupetanju o navodnjavanju u državi u kojoj su lopovi priznati.
 
Cena kukuruza za očekivati je bilo bar 30 din/kg pa je cena zemlje tolika kolika je. Sada uz malo sreće ako ga prodaš (zbog bolesti) dobra će cana biti i 15 din/kg. Takva situacija je i sa pšenicom. A sad što se tiče cene zemlje videćemo, neočekivano je poskupela pa mislim da neočekivano može i da padne. Ovaj skandal sa poljoprivredom ostaviće dugogodišnje posledice na izvoz poljoprivrednih proizvoda.
 
Na osnovu jedne loše proizvodne godine, cena zemlje neće pasti, to je moje mišljenje.
Cena zemlje je porasla jer je stasao jedan solidan broj ekonomski jačih poljoprivrednika, koji svojim radom mogu da ostvare pristijan profit u poljoprivredi. Tu ne mislim (samo) na tajkune, već na one poljoprivrednike koji obrađuju više od 150-200 kj, i koji dobar deo svog profita plasiraju u kupovinu zemlje, tj. proširenje poseda.
Takođe ne treba zanemariti ni ljude koji nikakve veze ni dodira nemaju sa poljoprivredom, ali jedino u obradivoj zemlji vide sigurno ulaganje (i čuvanje) svog novca. Tako je sve više doktora, advokata i sl. koji su postali novi vlasnici zemlje, i kojima je bitno da je tako njihov kapital osiguran, a ako uz to osiguranje kaplje još koja parica pride - tim bolje.
 
Nazad
Vrh