Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Znas valjda dobro da te ugovorene cene u sudu nisu bas iste nego kad se izbroju pare na sunce van suda
Знам, зато сам и навео телефон да питаш ПУ. Ти Винчанци који имају земљу преко су ми прошле године тражили 1.800€ за јутро (а сви вичу ланац) а ја нисам хтео да дам више од 2.000 за хектар (земља 5. - 7. класе). Сад траже 2.000 до 3.000€.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=02&dd=27&nav_category=167&nav_id=690725 Srpski kukuruz netreba nikome. Srpska pšenica netreba nikome. Ostalo je samo da vidimo šta može da se nađe u soji, suncokretu... da i to upropastimo. A što se tiče poljoprivrednog zemljišta u Srbiji i to nevalja zbog čega će cena morati da bude duplo jeftijija da bih stranci to mogli po vrlo povoljnim cenama otkupe od Srpskog seljaka. Ovo je isti scenario kao i sa Srpskom privredom. Domaće firme po Srbiji su uništene da bi stranci otvarali svoje firme
 
Kod nas 1 i 2 klasa 10,000e
Vreme će pokazati dali je ta cena opravdano tolika. Kako trenutno stvari stoje ta cena je misaona imenica u odnosu na slab rod i na osnovu toga što poljoprivredni proizvod "netreba". Cilj je da kao i u privredi da se sruši domaća proizvodnja i dovedu stranci kako bi imali jeftinu radnu snagu i proširili svoja tržišta
 
Ovih dana se prodala parcela od 10kj u KO Velika Greda za 75.000 evra kupac koliko sam upoznat je upravo iz V. Grede a prodavac iz Lokava koji je vec mnogo godina u SAD!
 
Selo Lalic opstina Odzaci,letos je bilo 7500 e po Kj,pa je jedan lik dao 8800 e po Kj za 9 Kj u komadu sa bunarom i sad jesenas bil je par trgovina po 65oo za Kj
 
meni je bilo ponudjeno 5ha za 1500e po ha zemlja je jos na prodaju pa se rrazmisljam da kupim tuparcelu i blizu mi je a i na sred ima dobar bunar.

- - - - - - - - - -

meni je bilo ponudjeno 5ha za 1500e po ha zemlja je jos na prodaju pa se rrazmisljam da kupim tuparcelu i blizu mi je a i na sred ima dobar bunar.
 
Kako je krenulo od jesenas pa do sad, uskoro ce opet kostati 1kj 1500 evra. Jos samo malo vladavine treba i obistinice se!

Lično ne bih imao ništa protiv da se cena zemlje vrati na nivo od pre tri-četiri godine. Zemlju sam kupovao da bih je obrađivao, a ne umesto štednje u banci ili da bih je jednog dana preprodao, ali...
Na čemu temeljiš takvu pretpostavku ako nije tajna? :sta: Blagi porast, stagnacija ili u krajnjem slučaju blagi pad cena bi bilo nešto u šta ja trenutno mogu da poverujem.
Da li znaš nešto što mi ne znamo? Očekuje li nas osim, sada već oubičajene, nepovoljne političko-ekonomske klime i neki novi klimatski ekstrem? Možda još jedna nerodna godina, poplavna ovog puta? :kisa::pecanje:

- - - - - - - - - -

meni je bilo ponudjeno 5ha za 1500e po ha zemlja je jos na prodaju pa se rrazmisljam da kupim tuparcelu i blizu mi je a i na sred ima dobar bunar.

Milanovac? Pretpostavljam da je Donji Milanovac u pitanju dok je ta cena. Gornji je ipak Šumadija...
A tek da si u Vojvodini, pogotovu u nekom razvijenijem kraju, ne bi imao vremena da razmišljaš, otišlo bi ti ispred nosa. Nego ako imaš novaca i nameru da širiš gazdinstvo, kupuj dok nisu došle "ale" iz Pančeva i okoline da kupe i to, pet ha nije za potcenjivanje. Ako se taj trend visokih cena ovde i niskih tamo nastavi, možda čak i takvi kao što sam ja počnu da rasprodaju to malo sirotinje ovde pa pohrle dole.
 
2010 godine sam kupio zemlju po ceni 3000e/kj, 2011 5000e/kj a 2012 5500e/kj. Ove jeseni cu ocigledno morati dati 6000-7000e/kj OSIM ako ne bude nekih podbacaja (cena kukuruza usled ove havarije ili neke lude suse).
 
Nazad
Vrh