Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pa koja je uopšte svrha ugovora ako je na neodređeno vreme.E za takav ugovor još nisam čuo.
 
Ne mora se obnavljati,vaditi posedovni list,overa,cimanje do opstine svake dve,tri,pet godina na koliko se inace stavljaju rokovi vazenja.Ma ja imam sve pitome zakupodavce i sve resavamo kulturno.Njih kad zasvrbi da im treba novaca prvo se od cele familije mene sete :haha:.Ja im dam koliko traze,to stavimo na papir, u evrima da su dobili unapred za arendu naredne godine i ja miran.Znam da ce njiva biti moja i dalje.
 
danas za 3.5 lanca dosta lose zemlje u 5 parcela mi trazeno 10000 evra sto smatram da je stvarno puno za taj (ne)kvalitet zemlje..
 
Kod nas postoji oglas malo preko 3 kj, cena prava sitnica 10 000 evra (ali po jutru). Nekome bas trebaju novci.
A 2011 i pocetkom 2012. godine trgovano je 2000-3000 evra za jutro.
 
Evropska cena...U Holandiji je cak i po 30 000 kj...neko u zemlji vidi profit a ne samo posao
Evropske cene za Srpskog seljka su nedostižne. Uplivom stranog kapitala u Srpsku poljoprivredu, nemože se očekivati da će poljoprivredni proizvodi biti na ceni, već naprotiv biće jeftini.
Strani kapital će srušiti ionako nerealnu cenu poljoprivrednih proizvoda, tako da mnogi neće moći da opstanu. Na osnovu ovoga smatram da će cena polj. zemljista za Srpskog seljaka ostati misaona imenica imajući u vidu da Srbija seljaka pomaze sa 6000 din. a Holandjani, seljaka sa 6.000 eura
 
Није ваљда?!? Дај да се предамо Холанђанима.
Nemoj to sada baš bukvalno da shvatiš. Razlika između Srpskih i Holanđanskih subvencija je velika razlika u korist Holanđana. Ali nadam se da ćemo se svi složiti sa činjenicom kada nam uplivaju stranci u Srpsku poljoprivredu cena žita sa sadašnjom cenom od 26 din/kg sigurno nece biti 50 din/kg već možda 13-14 din/kg. Srpska poljoprivreda će doživeti isti fiasko kao i Srpsko stočarstvo i kao sve ostalo u Srbiji
 
Poslednja izmena:
Evropska cena...U Holandiji je cak i po 30 000 kj...neko u zemlji vidi profit a ne samo posao

Pa i u Srbiji su placevi na ekstra lokacijama ili potencijalno građevinska zemlja u BG u rangu 'čak i po...', koji za višekatnik odskače od situacije u zemlji.
U Sloveniji se poljoprivredno zemljište iste klase u raznim delovima zemlje traži (i dobije) cena u rangu i od 1 prema 10.

Ja stvarno ne znam zašto se tu kuka kako će neka EU doći i ljudima ispod guzice otet dedovinu itd.

Ko bi normalan recimo došao iz Holandije (kad se već pominje), pa kupovao po selu jutro po jutro za duplu cenu?
Te posle bio ispostavljen iznuđivanju svakog idiota ko je vezama ušao u državnu službu, neplaćanju isporućene robe, beskrajno kašnjenja x puta nižih subvencija nego u vlastitoj zemlji...?

Dok recimo može dobit velike komplekse bolje zemlje u Ukrajini ili Rusiji za par puta nižu cenu i u jednom komadu, sa boljom podrškom države i u stabilnijem ekonomskom orkružju.

Sigurno je interes za kupovinu zemlje i u Srbiji. Ali ne po svaku cenu i ne u vidu, da ti u selo dođe neko kupuje parcele od jutra ili manje...

Veliki igrači u klasičnim ulaganjima nisu kockari i idu na sigurno, apsolutno im se ne da zezat ako imaju šansu u blizini (izdaleka Srbija i Ukrajina su blizu) dobit puno bolje uslove za plasiranje svog novca.

Svi koji tu sad kukate trebali bi za neko vreme u ekstremne uslove planinske poljoprivrede, tamo neko vreme radit i posle komentirat cene i vrednost zemlje.
Pogledajte si na youtubu album snimaka pod nazivom bergbauern. Neko je skupio raze priloge s temom planinske poljoprivrede.


Nije na meni, da kritiziram izvana, a želim vam samo pokazat, kako se često na stvari ne gleda realno i iznose se neke parole, koje nemaju veze sa realnim.

Pa ako bi vi prodavali zemlju. Bi cenu, koju danas nazivate previsokom tretirali povoljnom za vašu zemlju, ili bi probali dobit još više?
 
Kod nas trgovano po 7000e kj, prodato je 5kj, zemlja je prva klasa i na dosta zgodnom mestu. Što mu dođe 12110e po ha.
 
Aco koliko idu cene kod vas u potezu bacija bara?
Окрени 013/306661 - Пореска управа Панчево па питај њих. Они имају прецизан увид уговорених цена а са друге стране колика је по њима вредност (читај "пореска основица").
 
Окрени 013/306661 - Пореска управа Панчево па питај њих. Они имају прецизан увид уговорених цена а са друге стране колика је по њима вредност (читај "пореска основица").
Znas valjda dobro da te ugovorene cene u sudu nisu bas iste nego kad se izbroju pare na sunce van suda
 
Nazad
Vrh