Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U ovom postu si opisala vocnjak kao da ga barem tri godine radis a nikad nikog nisi pitala koliko to vredi?Mislis da bi ovde trebalo neko da zna koliko vredi zapustena njiva ko zna gde na Fruskoj gori?
 
Joj ljudi bas mi ne pomazete. Imam taj vocnjak 15 godina. Nikad se nisam raspitivala za cenu do pre godinu dana kad sam pitala agenta jedne jedine lokalne agencije koji mi je rekao da se nista ne prodaje, da je sve stalo. I kad odem tamo svi klimaju glavom i kao nista niko ne zna. Cudni neki ljudi...Ja bi svakom rekla!

- - - - - - - - - -

Nije, izvadjen je pre 4 -5 godina, od tada smo dali nekom coveku da ga obradjuje da ne bude zapusten. Al sad jeste zapustena jer nisam htela da ga obradjuje ako ga prodam da nemam problema. Tu sam izgleda pogresila. Meni je ovo totalno strana tema o kojoj nista ne znam pa moram da pitam.

- - - - - - - - - -

Mislis da bi ovde trebalo neko da zna koliko vredi zapustena njiva ko zna gde na Fruskoj gori?

Mislim! Pa tema je cena zemlje. Valjda tu spada i Vojvodina, Slankamen , verovatno se cen ne razlikuje mnogo od okolnih mesta. I neko od clanova iz Belgisa, Surduka, Banovci, i sl bi mogli pomoci!
 
Treba mi mala pomoc oko definisanja cene zemlje. Naime vlasnik sam 60ari njive 3 klase u Starom Slankamenu. Zemlja se nalazi na izlazu iz sela na novom asfaltiranom putu za Krcedin tj. direktno izlazi na njega. Komsinica par njiva od mene prodaje vec dve godine 40 ari za 5000 eura i ne moze da proda, pa da li mi mozete pomoci oko odredjivanja cene za moju njivu. Kada odem u selo, oni seljaci me naprosto slude jer niko nece da mi posteno kaze sta se prodalo ili se prodaje nego ispade da niko nista nije prodao u poslednjih 100 godina. Pa Vas molim za pomoc. Hvala unapred!
Sama si rekla koliko trazi komsinica za manje parce zemlje,probaj isto toliko:ppozdrav:
 
Isecak iz novina "Banatska posta" iz 1936. Izgleda da su i nasi preci mucili muku sa cenom zemlje!
35jyxix.jpg


- - - - - - - - - -

Posto citam na FB neke stare clanke, za poredjenje, dobar sat je tih godina kostao oko 10000 dinara.
 
Snimak je najverovatnije od 2006-e.Lepo nađeš dve najveće muške alapače u selu platiš im koje piće da puste priču kako će tamo nešto da se gradi samo se čeka dozvola iz ministarstva a ti digneš cenu na jedno 10000 i odma će da bude zainteresovanih sa ponudama.:osmeh:
 
Ima mnogo razloga za prodaju,
Ja prodajem 2j iako se bavim poljoprivredom iz razloga rešavanje nekih investicija.Sa ostalih 17 jutari i dalje mogu da nastavim sa radom a i cene su dobre.Glavni razlog ću izneti kada je budem prodao.
 
Posto citam na FB neke stare clanke, za poredjenje, dobar sat je tih godina kostao oko 10000 dinara.

To poređenje je interesantno. To je i današnji neki red veličina. Za jutro zemlje imaš dobar sat, e sad da li ti i pretekne koja paraica ili moraš da doplatiš zavisi od toga u kom budžaku se ta zemlja nalazi.

http://www.collectionsfinejewellery.com/Watches/Rolex/26/catmenu.aspx

To govori nešto - da su cene zlata i dragocenih metala i zemlje manje - više apsolutne dok je vrednost novca vrlo relativna.
 
Becej, prva klasa zemlje. zemja na samom izlazu iz Beceja. Cena 7.000 eura/kj. Danas vidim u oglasima, 7 jutara zemlja prva klasa, nisam pitao za cenu.
Trenutno se prodaje 2,5 jutara, molski atar, zemlja 2 i 3 klase za 5.500 eur/kj Čovek toliko traži e sad...
 
Becej, Becej, najbolja zemlja u Vojvodini, cene su po meni ok, jos kada se malo i smalji u pogadjanju, taman. Da je ta zemlja ovde kod nas, odmah bi se razgrabilo.
 
На огласној табли МЗ Владимировац 2,9 ха, почетна цена 6.240€. Могу да се кладим да нико неће понудити пошто је продаја "на добош" па комшије неће да их "неко куне" а остали не читају огласе.
 
Nije isto kupiti redovno od vlasnika ili od banke. Bez obzira sto je jeftino, postoji teret koji nosi ta zemlja. A tih 5kj ne menja nista u zivotu.
 
Nije isto kupiti redovno od vlasnika ili od banke. Bez obzira sto je jeftino, postoji teret koji nosi ta zemlja. A tih 5kj ne menja nista u zivotu.
Не знам на какав терет мислиш? Ако се не прода у првом покушају онда ће цена следећи пут бити дупло нижа од ове а онда је велики знак питања да ли ће сви информисани одолети. У сваком случају продало се или не садашњи власник губи земљу јер ће се поверилац уписати као нови власник!
 
kada se tako prodaje zemlja tj. kada je banka prodaje dali postoji obavezna ponuda komsijama ili ne?
Не. Али је банка дужна да огласи и у локалу а доказе о томе тражи пореска управа приликом наплате пореза на пренос апсолутних права. Нпр. рауни о оглашавању на локалном радију или у штампи, допис МЗ да окачи на огласној табли... Сматра се да су, поред осталих, обавештени и међаши, па самим тим што нису уплатили учешће за лицитацију нису ни заинтересовани.
 
Za banke izgleda vazi kreativno tumacenje zakona. Treba licno da se obavesti svako sa pravom prece kupovine, i to preporucenim pismom.

Član 6

Vlasnik koji namerava da proda poljoprivredno zemljište, dužan je da ga prethodno ponudi vlasniku susednog poljoprivrednog zemljišta.
U slučaju kad ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište graniči sa poljoprivrednim zemljištem prodavca, prvenstvo u ostvarivanju prava preče kupovine ima vlasnik susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca. Ako ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca, a granične linije su jednake, prednost između njih ima vlasnik susednog zemljišta čija je površina najveća.
U ostvarivanju prava preče kupovine vlasnik susednog zemljišta je po redosledu iza suvlasnika zemljišta koji je predmet prodaje.

Član 7

Ponuda iz čl. 5. i 6. ovog zakona, koja se dostavlja istovremeno svim nosiocima prava preče kupovine, mora da sadrži podatke o nepokretnosti, ceni i ostalim uslovima prodaje.

Imalac prava preče kupovine dužan je da se u roku od 15 dana od dana prijema ponude pismenim putem izjasni o ponudi.
Ponuda i izjava o prihvatanju ponude iz st. 1. i 2. ovog člana mora se učiniti preporučenim pismom.
 
Nazad
Vrh