Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Treba mi mala pomoc oko definisanja cene zemlje. Naime vlasnik sam 60ari njive 3 klase u Starom Slankamenu. Zemlja se nalazi na izlazu iz sela na novom asfaltiranom putu za Krcedin tj. direktno izlazi na njega. Komsinica par njiva od mene prodaje vec dve godine 40 ari za 5000 eura i ne moze da proda, pa da li mi mozete pomoci oko odredjivanja cene za moju njivu. Kada odem u selo, oni seljaci me naprosto slude jer niko nece da mi posteno kaze sta se prodalo ili se prodaje nego ispade da niko nista nije prodao u poslednjih 100 godina. Pa Vas molim za pomoc. Hvala unapred!
 
pa da li mi mozete pomoci oko odredjivanja cene za moju njivu.
Дај оглас да продајеш најбољем понуђачу а нико те не тера да продаш по тој цени ал' ћеш макар видети да ли се исплати продавати. Не заборави да препоручено са повратницом понудиш међашима (понуда важи годину дана по тој цени). И табла "на продају" у њиви привлачи пажњу. Парлог прилично смањује цену.
 
Poslednja izmena:
@mocica
Tu zemlju samo nekom voćaru prodajte ili ako imate komšiji pored vas, možda ti oni daju 5000 inače tško će ti bilo ko dati toliko...
 
U mom selu za 40ari pored glavnog puta takva njiva kosta 40 000 evrova i za toliko se prodaje za tren oka, ima neki koji se zanose pa traze po 1300-1400 evra za ar pa im table na prodaju stoje godinama ali za 1000 evra ar ide odmah se proda.
Dok 40 ari na losijoj lokaci kosta 700-800 evra. Sve zavisi od lokacije...
 
Vojvodjanin
hahahahha tako je, ipak su oni par puta mozda i bili na njivi i mora da imaju jako secanje na to kako im je lepo bilo :haha:
 
Svako ko prodaje zemlju ima pravo da se raspita za cenu zemlje i da trazi koliko hoce za nju,jesam li u pravu ili ne?Ova tema i ima takav naziv prema tome nemojte se ismevati i vredjati ljude koji se raspituju za cenu zemlje koju hoce da prodaju bez obzira na koji nacin su je stekli.Naravno da je nama, koji je obradjujemo i zivimo od zemlje u cilju da je sto jeftinije kupimo,isto tako je prodavcu u cilju da je sto bolje proda.Jednostavan zakon ponude i potraznje,a zapitajte se malo koliko bi ste vi trazili za neko parce zemlje ako bi ste ga morali prodati... ja mislim da ja kupca nikad ne bih nasao...
 
Tačno,tako samo Šogor i ja bili danas na putu pa malo pričamo tamo vamo kako mu jedan zakupodavac tražio veću arendu ,kako planira da proda po jakoj ceni kako sve to nije pošteno prema njemu..itd.
Ja sam ga samo pita šta bi ti radio na njegovom mest?Ja normalno da bi gledao da što bolje prođem.
 
Emotivno su vezani za nju....a, emocije nemaju cenu...
Apsolutno nemam nikakve emocije za tu zemlju. A posle svega zasto bih ih imala?
Tu njivu tj. taj vocnjak smo dobili pored ostalog za predivnu vilu u Hrvatskoj. Kada mi je otac umro mama i ja smo pokusavale da odrzavamo taj mladi vocnjak od oko 800 stabala jabuka. Kada bismo nekom platile da ga preore to bi bilo jako lose uradjeno, kada bi nam ga prskali, komsije bi nam rekle da covek koji je to radio je samo isfuserio i da ce nam vocke oboleti, tako je i bilo. Na kraju smo uzele same da ga plevimo i kosimo travu (400metara duzine je ipak trebalo pokositi) tako da bi deda i ja po nekoliko dana odlazili od jutra do mraka. Onaj sto bi nam orao sa njim smo delili pola pola roda. Na kraju bi nam se desavalo da vocnjak bude pobran dan ili dva uoci naseg dolaska i niko naravno nista nije video- da je neko dosao sa traktorom, pobrao 800 stabala jabuka i otisao, a parcela se nalzai na samom putu. I pored nase dobre volje jabuke su obolele zbog loseg ili nikakvog prskanja i na kraju nam je jedan covek povadio ceo vocnjak zauzvrat da mu izdamo njivu u rentu...
Toliko sam suza i znoja prolila zbog tog vocnjaka da mogu da kazem da BAS nemam vise nikakvih emocija...Eto toliko. A da li biste ih Vi imali na mom mestu?????
 
Nazad
Vrh