Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U selu je pre 3 dana prodato 2 jutra zemlje po ceni od 22700 evra, blizu je sela ali ide u špic...

Takođe kum je kupio 1,5 jutro pod selom platio je 16500 evra.. Cena zemlje je baš porasla, a i nema baš nesto da se nadje na prodaju..::novac::

ja za moj špic tražim 12000 pa ću videti da li mogu da dobijem-na izlazu iz grada.
 
Nudi se zemlja izmedju crepaje i glogonja cena 8500 po kj, u pitanju je 2 kj
A prosle godine je bilo oko 5.000 Culi ljudi da Crepajci placaju najskuplje zemlju,pa sad ko ima par k.j prilika mu da lepo unovci! Mislim da ce cena hrane biti visoka i dalje,ali ne toliko da se zemlja isplati za 7-8 godina vec vise od 15 godina! Kako cena kukuruzu bude padala i ako se trend nastavi na suncokret,soju,repu,itd...bice zemlja malo jeftinija,ali ne puno!
 
Danas smo kupili pola jutra zemlje, vodi se kao pola pod vinogradom prve klase, a pola njiva(bašta) treće klase sa kulačom od 10kvm. Na licu mesta je samo gola oranica ali sa aktivnim bunarom. Cena je 1800 evra, dakle 3600 eur/kj. Kratke duži su u pitanju, a tip zemljišta crni pesak(lako za obradu ali oskudno). Bliže je susednom selu nego Kkindi.
Za bašte i vikendice nije neka otimačina, ali pre samo godinu dana sam kupio isto pola jutra(čak i malko više, skoro pola velikog lanca) prve klase takođe sa izbušenim bunarom za svega 1100 evra što mu dođe manje od 2000 eur/kj svega 500 metara od poslednje kuće u selu.
 
Prodaje se 1 hektar zemlje između St. Pazove i Novih Karlovaca ( Sasa ) čim se prođe nadvožnjak odmah prve uratine sa leve strane samo što seče kanal cena 11000 verovatno nije krajnja cena inače zemlja je 1 klasa .
52xijs.jpg
 
Eno u Kini u istom danu otkrise coveka policajca koji ima 200 kuca, i istovremeno njegovog zemljaka koji ziivi u kavezu koji placa oko 100 $.
Svuda ista prica. No, nas ne treba da zanima takva prica. Treba da vidimo sta to rade Norvezani, Danci, Svedjani, pa i da mi zivimo tako ako mozemo.
Nesto sumnjam da u tim zemljama ima ovakvih bizMismena, ovakvih dilema i drustvenih tema.
 
Treba da vidimo sta to rade Norvezani, Danci, Svedjani, pa i da mi zivimo tako ako mozemo.
Nesto sumnjam da u tim zemljama ima ovakvih bizMismena, ovakvih dilema i drustvenih tema.

Ovo mišljenje mi se dopada. Stalno se potencira Zapad, pa Zapad, a ja kažem Jug i Istok kao partneri, a Sever kao uzor! Taj Kapitalizam se meni više sviđa od američkog. Za mene je Evropa - Skandinavija, a prava Amerika je meni Kanada. U SAD si ništa ako nemaš love, a Kanada ipak ima socijalno zdravstvo na primer. Sinoć na RTS2 bio dokumentarni film Aleksa Gibnija o kapitalizmu, tajkunima, američkom snu i današnjom realnošću u trulom kapitalizmu. Rekao je čovek mnogo toga interesantnog, ali meni je najinteresantnije bilo da 400 amerikanaca, dakle četiri stotine osoba poseduje polovinu vrednosti u SAD, dakle isto koliko i svi ostali Amerikanci zajedno. Multimilioneri plaćaju manju poresku stopu nego njihove sekretarice, portiri, čistači itd.
 
  • Like
Reagovanja: zis
Da daje kriza i to se i te kako oseća. Uđi samo u temu o subvencijama. Ubiše se ljudi oko subvencija i to svi oni koji rade po 200, 300, 500 ... ha
Pa Danijele ti ko da imaš 10 godina.O kojim ti to ljudima govoriš da se tolko žale, a da imaju tolko zemlje.Jedino je jedan član rekao da radi 200 ha u temi koju ti spominješ , al se taj čovek nije žalio.Nemoj izmišljati i preuveličavati stvari, da bi odgovarale nekim tvojim stavovima.
 
Ovi mlađi možda ne znaju ali pokušavam da nađem dokumentarac-Ta Amerika ali ne mogu da nađem.Samo sam zapamtio priče o pacovima i kako hrane piliće njihovom izmetima malo začinjenih koncentratom a po ulicama Amerike ide ko alva.
 
Pa Danijele ti ko da imaš 10 godina.O kojim ti to ljudima govoriš da se tolko žale, a da imaju tolko zemlje.Jedino je jedan član rekao da radi 200 ha u temi koju ti spominješ , al se taj čovek nije žalio.Nemoj izmišljati i preuveličavati stvari, da bi odgovarale nekim tvojim stavovima.
Ali je retko ko digao svoj glas i rekao da se subveoniše do 100ha a ne 100 ha po kulturi.
 
Те давне 1971 године смо се ,гледајући дводелни филм Та Америка,саблажњавали и гнушали оним што смо видели и чули из уста наратора.Тада нисмо ни сањали у сну да и нас у ближој будућности може снаћи слична судбина.И гле чуда само двадесетак година касније Содома и Гомора су закуцали и на наша врата. Незаситост,похлепа,алавост,разврат,изопаченост,саможивост,ниподаштавање,закидање,су постале врлине. Знање,вештине из тих знања,коме то још треба.А ако и затреба онда се минимизира до апсурда.Средства да се дође до што веће материјалне користи се не бирају.Кад сте последњи пут чули неку од "чаробних" речи:извини,да ли бисте, хоћете ли,молим вас итд....
 
To ogranicenje subvencija do 100 ha je ionako samo na papiru.Svi koji imaju vise zemlje u posedu,registruju gazdinstva na druga lica sa kojima imaju dil.To opet,naravno,svi znaju i svi cute.
 
Те давне 1971 године смо се ,гледајући дводелни филм Та Америка,саблажњавали и гнушали оним што смо видели и чули из уста наратора.Тада нисмо ни сањали у сну да и нас у ближој будућности може снаћи слична судбина.И гле чуда само двадесетак година касније Содома и Гомора су закуцали и на наша врата. Незаситост,похлепа,алавост,разврат,изопаченост,саможивост,ниподаштавање,закидање,су постале врлине. Знање,вештине из тих знања,коме то још треба.А ако и затреба онда се минимизира до апсурда.Средства да се дође до што веће материјалне користи се не бирају.Кад сте последњи пут чули неку од "чаробних" речи:извини,да ли бисте, хоћете ли,молим вас итд....

Ne znam da li se može naći na internetu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh