Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod nas u ponudi jedna parcela cena 6000 eura/kj do sada niko nije toliko tražio a ni dobio ,sad svi čekaju da vide šta će biti.
 
Kod mene kako Mtijević tako i svi mi lokalci do sada smoplaćali oko 5000evra po hektaru.Čak se često našlo ili izletelo nešto jeftinije.Juče čujem da je nova cena u selu 7000evra/ha.Pitam ko plaća i zašto je to tako odjednom skočilo.Bio sam ubeđen da je Matijević to digao ali ispade da nije.Razlog takvog skoka za samo desetak dana je verovali ili ne najava dolaska Al Dahre u susedno selo.Kupuju kombinat na 15km od nas i eto cena ode gore.
To je skocilo kad se culo da ce da dodje a koliko ce jos da skoci kad stvarno dodje i pusti korene tu?
 
mogu i na PP da vam odgovorim , a mogu i ovde, interesuje me cena, dao sam priblizne podatke parcela , a niti poznajem atra i prilike tamo ... da je moj atar ja bih znao sta sa tom zemljom da radim , a posto nije pitao sam za pomoc ...
iskreno , ako mi cena odgovara prodao bih , ako je neko bezcenje , nek` stoji , leba ne trazi...
Moje misljenje je da mozes dobiti max 3500eura/ kj i to od nekog ko ima njivu blizu.Kako si ti opisao njiva je dosta daleko od sela u dve parcele je. Da je ja kupujem nudio bi ti oko 3000, al sam kupio jesenas zemlje tako da nista do leta.Da budem iskren platio sam 4000/kj njiva druge klase , al je blizu sela.Znam jos dvoje sto prodaju njive u milosevu , traze za K.J. od 3-4k eura, njive trece klase u proseku,razbacane parcele po ataru, tako da po te pare nisu prodali.
 
Moje misljenje je da mozes dobiti max 3500eura/ kj i to od nekog ko ima njivu blizu.Kako si ti opisao njiva je dosta daleko od sela u dve parcele je. Da je ja kupujem nudio bi ti oko 3000, al sam kupio jesenas zemlje tako da nista do leta.Da budem iskren platio sam 4000/kj njiva druge klase , al je blizu sela.Znam jos dvoje sto prodaju njive u milosevu , traze za K.J. od 3-4k eura, njive trece klase u proseku,razbacane parcele po ataru, tako da po te pare nisu prodali.

kolega hvala lepo, sad mogu da razmisljam sta dalje
 
To je skocilo kad se culo da ce da dodje a koliko ce jos da skoci kad stvarno dodje i pusti korene tu?
Cena zemlje je nerealno visoka a bice još nerealnija kada se skinu carine na uvoz poljoprivrednih proizvoda
Ukidanjem carina cena poljoprivrednih proizvoda ide dole, tako da verujem da će i cena zemlje otići dole još ako nas zadesi koja sušna godina... Verujem da svi oni koji prodaju zemlju, hvataju poslednji voz da dobro unovče svoje parcele.
 
Cena zemlje je nerealno visoka a bice još nerealnija kada se skinu carine na uvoz poljoprivrednih proizvoda
Ukidanjem carina cena poljoprivrednih proizvoda ide dole, tako da verujem da će i cena zemlje otići dole još ako nas zadesi koja sušna godina... Verujem da svi oni koji prodaju zemlju, hvataju poslednji voz da dobro unovče svoje parcele.

Logično bi tako bilo ali kod nas uvek ima što se kosi sa logikom.
Zadnjih godina ima mnogo novopečenih poljoprivrednika koji itekako utiču na cenu zemlje.
 
Logično bi tako bilo ali kod nas uvek ima što se kosi sa logikom.
Zadnjih godina ima mnogo novopečenih poljoprivrednika koji itekako utiču na cenu zemlje.
Logika postoji dok ljudi imaju pare. Treba imati u vidu da će se mnoga, manja poljoprivredna gazdinstva ugasiti jer nece moci da se izbore na svetskom trzistu. Na osnovu toga smatram da će i ta zemlja (na žalost) biti na prodaju i dodatno sniziti već i onako visoku cenu. Politika ove naše vlade je da ostanu samo moćnici kojima će drzava omogućiti da po što povoljnijim cenama dođu do poljoprivrednog zemljišta. Po mom mišljenju cena zemlje je došla do vrhunca i očekujem da će polako padati. E sad ko bude dočekao da cena zemlje ode dole i bude imao novac...
 
Има ли неко из Иванова да хоће да мења парцелу за КО Панчево, потез Прво српско поље. Њива је 82а а ја сам сувласник 1/2 (значи 41а). Класа је 3. и 4. а ја бих неку до Дунава 5.-7. класа. Вероватно ће и друга половина бити ускоро на продају пошто је сувласник превалио 80. годину, син му умро а унука не интересује ни п од пољопривреде. Мислио сам да ту посадим орахе али су ми геодете рекле да је по идејним урбанистичим плановима ту предвиђено спортско подручје и објекти (не знам само коме ће то требати кад влада бела куга). Иначе њива поред се води као гађевинско земљиште.
Значи, треба ми парцела која неће бити на траси будућег моста преко Дунава.

Маркером А је обележено подручје парцеле а маркером Б мост преко Тамиша.
 
ljudi zamolio bi vas da ako neko ima neku informaciju da neko prodaje 4 do 6 h zemlje 1 klase u opstini sombor preciznije kljajcevo da mi posalje poruku ostavicu i broj ili u tom krugu posto tamo imam kucu i nekih hektar zemlje pa bi dokupio jos da probam da malo podignem domacinstvo bolje nego za te pare da kupujem stan u beogradu za koj ne mogu da uzmem oko 200 e mesecno a ovo vezano za sombor mi je neki poduhvat koji bi pokusao da izguram u svakom slucaju broj je 0612222600 i bio bih vam zahvalan na povratnoj informaciji.puno postovanja i pozdrava iz beograda gde je pljeskavica mleveno meso 250 g 300 dinara a plata 22000 uzas puno vas pozdravljam i jos jednom hvala .
 
Vidim juce neki oglas.Prodajem zemlju u Melencima.Cena 4000e/jutro dva jutra u komadu.
Kad sam nazvao i proverio zemlja je 6 klasa i to teski rit (prema Basaidu i Tordi) voda lezala do prosle godine(tri godine nije radjena njiva).Znam posto i ja imam tamo neku zemlju.Pitam ga pa koliko onda kosta prva klasa da mu ja prodam moju
Cirkus
 
Vidim juce neki oglas.Prodajem zemlju u Melencima.Cena 4000e/jutro dva jutra u komadu.
Kad sam nazvao i proverio zemlja je 6 klasa i to teski rit (prema Basaidu i Tordi) voda lezala do prosle godine(tri godine nije radjena njiva).Znam posto i ja imam tamo neku zemlju.Pitam ga pa koliko onda kosta prva klasa da mu ja prodam moju
Cirkus
Pa ljudi čuli da je zemlja na ceni:ppozdrav:
 
Evo kod nas u selu već nedelju dana u ponudi solidna zemlja za 7000eura/ha i niko ne kupuje.Ako se to proda po toj ceni biće novi rekord plaćanja zemlje.
 
Eto i onda Dinkić kaže kako niko ne plaća više od Arapa.Izgleda imamo i mi svoje bušotine oko Debeljače.
 
U selu je pre 3 dana prodato 2 jutra zemlje po ceni od 22700 evra, blizu je sela ali ide u špic...

Takođe kum je kupio 1,5 jutro pod selom platio je 16500 evra.. Cena zemlje je baš porasla, a i nema baš nesto da se nadje na prodaju..::novac::
 
Mene je dosta rodjaka kontaktiralo prosle godine iz grada jel ima kao da se nadje povoljno zemlja na prodaju.Platili bi i vecu sumu ako je bolja klasa...
 
Nazad
Vrh