Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da ali će mu zakupac zemlje plaćati zakup za te dve godine kao novom vlasniku te parcele.
 
Ne ,zemlja je bila prodata u zakup na 5 godina a plaćena je unapred.
Bojčetić ,ne verujem da će se tu nešto graditi,ipak smo mi slepo crevo u ovoj državi.
 
Ne ,zemlja je bila prodata u zakup na 5 godina a plaćena je unapred.
Bojčetić ,ne verujem da će se tu nešto graditi,ipak smo mi slepo crevo u ovoj državi.

Niste slepo crevo, da li znas da ce buduca Banatska magistrala da ide od kovinskog mosta na Dunavu pored Panceva, Zrenjanina, Kikinde pa da izbija na Segednin, a cilj joj je da smanji pritisak na tranzit kroz Bg i NS., proci ce naravno i iznad Crepaje. Ne znam kada, ali bice jednom.
 
Zar nece pre toga onaj autoput Bg-Vs, a odatle do Temisvara. Dosta se o tome pricalo pre 2,3 godine, neznam kolko je to aktuelno. Mada je logicnije da autoput ide Temisvar-Zr-Ns
 
Niste slepo crevo, da li znas da ce buduca Banatska magistrala da ide od kovinskog mosta na Dunavu pored Panceva, Zrenjanina, Kikinde pa da izbija na Segednin, a cilj joj je da smanji pritisak na tranzit kroz Bg i NS., proci ce naravno i iznad Crepaje. Ne znam kada, ali bice jednom.
Imam dosta godina a o Banatskoj magistrali slušam još od 1975-76.Kako vreme odmiče sve sam sigurniji da smo slepo crevo.
 
Moram sve da vas razocaram magistrala nece ici ni preko Crepaje, ni Basaida, vec (ne)ce ici preko Tomasevca, Dobrice, do Vrsca, pa u Rumuniju! :haha::haha:. Ja bas nemam toliko puno godina, ali izgleda da je ova banaCka magistrala obecana svakom selu. Kad je (ako!) budu ikad napravili, bice komplikovaniji gradjevinski potez od pruge Moskva-Vladivostok, a izgledace kao ona petlja iz Duska Dugouska.
:off_topic:
 
Onda je tog Zrenjaninca neko nalozio da radi pravu stvar investirajuci u nesto sto je cuo da je sad cool:osmeh:
 
Cena zemlje je otisla nebu pod oblake i to sa tendecijom rasta,bar kod nas.A sta cemo da radimo kad puste uvoz iz EU bez carine,kad nam obore cenu nasih proizvoda,sta cemo onda?A sve mi smrdi na to,cim se suska ima nesto.
 
cena zemlje je izasla 3metra iznad neba, u ovom trenutku zemlja se prodaje i po 11000e jutro a arenda i 900e za hektar!
 
Ljudi su registrovali gazdinstva, dobijaju subvencije od drzave i uzimaju masovno zemlju pod zakup. Veca potraznja,
automatski veca i cena zakupa. Takodje i zemlje na prodaju.
 
put6fa1.jpg


Evo je na mapi
 
Ne vidim ni svrhu ni rentabilnost da se pravi paralelno sa Autoputom.
Inače i jedan moj komšija je čuo da će autoput za Temišvar prolaziti kroz treću duž u našem ataru a baš mi je komšija na voćnjaku i u toj famoznoj trećoj duži.
Zamislite koju je cenu odvalio za prodaju dva jutra pored mene.
 
Imam pitanje za Brestovcane i ljude iz tog kraja...koliko se krece kj.u tom selu tj.u verovcu blizu asfalta 200,300m ima rizla sve do nase parcele...mislim da je velicina oko 1,3 kj.ne razumem se bas...koliko mogu da trazim za to?
 
Ne vidim ni svrhu ni rentabilnost da se pravi paralelno sa Autoputom.
Inače i jedan moj komšija je čuo da će autoput za Temišvar prolaziti kroz treću duž u našem ataru a baš mi je komšija na voćnjaku i u toj famoznoj trećoj duži.
Zamislite koju je cenu odvalio za prodaju dva jutra pored mene.

Ma samo ga pusti nema nista od toga put prolazi pored vrsca.to sto ide paralelno sa auto putem je za rasterecenje Beograda .
pricao sam sa strancima koji su zainteresovani za kupovinu zemlje, medjutim na spominjanje ove cene dize im se kosa na glavi,i odgovor im je ja imam za 2500 eura hektar u rumuniji u parceli 100-150 hektara. ima par poteza u Vojvodini koji vrede za vinograde i koji vrede te pare sto ih spominjes , ali vi ste postigli cene koje retko ko ce da plati 10000-15000 eura lanac 0.57 H pa to je 25000 hektar. sta bre vi hocete mi gledamo da kupimo jeftinu zemlju .Videcete kada udjete u EU kada krene jeftin uvoz da bi vas slomili, pitacu te kolika ce onda biti cena?
 
Naravno da nece placati ove lude cene. Zar biste vi ulozili u 100ha 1.5mil evra i onda ispostavi posle 5 godina da je zemlja u sporu i da je vlasnik ko zna ko. Ovo je prica iz prakse imate na netu kad je Barisic strancima prodao 7-8ha za gradnju pa na kraju stranci ostali i bez novaca i zemlje.

Investirati ozbiljne cifre u izuzetno sporo obrtnu delatnost kao poljoprivreda u srbiji i drugim banana drzavama je ludost!
 
30k za 2kj? Plati mu, isplatice se do 2132 godine :osmeh:
Dam mu ja moja 2 kj sa sve jabukama u 5 godini za te pare.

- - - - - - - - - -

Ma samo ga pusti nema nista od toga put prolazi pored vrsca.to sto ide paralelno sa auto putem je za rasterecenje Beograda .
pricao sam sa strancima koji su zainteresovani za kupovinu zemlje, medjutim na spominjanje ove cene dize im se kosa na glavi,i odgovor im je ja imam za 2500 eura hektar u rumuniji u parceli 100-150 hektara. ima par poteza u Vojvodini koji vrede za vinograde i koji vrede te pare sto ih spominjes , ali vi ste postigli cene koje retko ko ce da plati 10000-15000 eura lanac 0.57 H pa to je 25000 hektar. sta bre vi hocete mi gledamo da kupimo jeftinu zemlju .Videcete kada udjete u EU kada krene jeftin uvoz da bi vas slomili, pitacu te kolika ce onda biti cena?

Ja sam pre 6 godina tu parcelu platio 1200 eura (2 kj) i sada bi u tom potezu kupio ali ništa preko 2000 e kj. Ta zemlja ne vredi puno pogotovo ako malo zasuši.
Inače kod nas najviše što je plaćeno 205000 eura 40 kj u 10-12 parcela. A ovako bude trgovina ali najjača cena oko 5000 eura kj.
 
Nazad
Vrh