Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Danas vidim oglas,prodaje se 2,5kj,pitam posto je?
Kaze 13000e za to,pitam ga da li je normalan,lik mi spustio telefon.
 
ko prodaje njemu je uvek malo a ko kupuje puno...Pitam se kad ti nesto prodajes koliko trazis???po meni je sasvim normalno da lljudi traze,i tu nema NENORMALAN ILI NORMALAN.Cene jesu visoke ali sta je tu je
 
Koljiko vidim citajuci vase komentare od prolike se svi slazemo oko ove teme.Izmamicu nekako odgovor od ovih sto kupuju da vidim njihovo vidjenje i matematiku koju oni imaju kad placaju toliko i kad misle da isplate tu zemlju.Danas sam cuo 2kj 18 000e,sta kazete na to?::novac::
 
Ta cena jedino ako je njiva uz magistralni put gde se očekuje da će nešto biti u neposrednoj budućnosti.Mada ni to nije pravilo.Pre sedam-osam godina u Šimanovcima se moglo na uvek kupiti dosta zemlje od pet stotina eura pa na gore.Naravno niko nije hteo jer su sve same baruštine ali kada ih je potrefila industrijska zona ar je išao za pet hiljada eura.Ko bi znao da će tako biti.
 
Ima slučajeva kad vlaasnik proda zemlju ,da bi mogao da traži socijalnu pomoć ili da preko biroa ostvari zdravstveno.

Tako je. Poslednje što sam kupio(proletos) kupio sam od čoveka kome pare ne trebaju. Bio je privatnik, a sada ima dobru penziju, nezaposlenu ženu i jednog sina mog godišta koji sada živi u Beogradu, oženjen strankinjom, zaposlen na neodređeno vreme u državnoj službi i taj se više nikada neće vratiti u Kikindu na duže od jednog vikenda. Čovek je prodao zemlju upravo samo zbog toga da bi njegova nezaposlena žena ostvarila uslov za zdravstveno osiguranje preko biroa.
Tu priču je on ispričao meni i mojoj ženi dok smo pili kaficu nakon overe kupoprodajnog ugovora, a inače moja žena mi je i dan pre toga rekla da joj se čini da taj ne prodaje zbog para.
 
Kod mene u kraju su te cene sasvim normalne, poslednje što sam čuo pre par meseci je 8000e/kj a kažu da ide i do 10000e.
Zašto je to tako po mom mišljenju je vrlo jednostavno.
Velike "gazde" koje su u proteklih 10-12god uspeli preko svojih tajkunsko-političkih veza da pokupuju i iznajme ogromne površine zemlje koje se kreću oko nekoliko hiljada hektara u poslednje vreme su nagomilali kapital. S obzirom da dobar deo njih ne zna ništa drugo raditi i pare ulagati sem u zemlju, a sa druge strane političke odluke o mogućnosti prodaje naše zemlje od 2014 god. strancima i očekivanja da će cena tada još drastično skočiti dovodi do upumpavanja novca u kupovinu zemlje što joj naglo podiže cenu. Da stranci već sad kupuju zemlju preko svojih ljudi iz Srbije takođe postoji mogućnost.
Sve to utiče da cena trenutno odgovara samo onima kojima zemlja ne treba i hoće što bolje da je prodaju, dok oni koji od nje hoće da žive mogu samo da se nadaju nekoj promeni na tržištu ili nepokretnosti ili robe.
 
I ja ću probati za špic(malo jače od 2j da tražim 15000,u samom gradu (szruja i voda na 50m) a ja bih kupio malp dalje 2j i ostalo bi mi nešto para.Svako ima svoj razlog prodaje a cene su već ko kako koga....
 
Koljiko vidim citajuci vase komentare od prolike se svi slazemo oko ove teme.Izmamicu nekako odgovor od ovih sto kupuju da vidim njihovo vidjenje i matematiku koju oni imaju kad placaju toliko i kad misle da isplate tu zemlju.Danas sam cuo 2kj 18 000e,sta kazete na to?::novac::
kod nas u crepaji je to jako povoljno.
 
Gađamo se sa nekim astronomskim ciframa po kj a od drzave trazimo neku crkavicu kao najveći slepci. Dali ce nas drzava jos dugo finansirati,neverujem. Na osnovu ovoga cena zemlje neverujem da ce jos dugo biti ovoliko visoka. Samo se pribojavam bankrota ove nase Srbije jer verujem da bih mnoge zemlje to jedva docekale
 
Upravo su cenu zemlje i nabili oni kojima je drzava poklonila desetine hiljada evra. postene gazdurine koji registruju svu svoju blizu i siru rodbinu po celoj opstini da bi mogli da pokupe drzavno zemljiste,a ima primera gde su to isto zemljiste kasnije davali u pod zakup (ako sam se dobro izrazio) a uzimali sebi subvencije sto je cist kriminal koji im je drzava dozvolila. A kako to biva bitno da se zaradi prvi milion pa je kasnije mnogo lakse
 
Slobo,vasi su i najveci kupci nase zemlje,ali ima i par lokalnih.Mala bara puno krokodila.Mi sitniji nemozemo da se takmicimo sa vama,samo da potpisemo saglasnost kao komsija da nismo "zainteresovani",al Tamis nam niko nemoze uzeti pa kad otopli:riba:
 
Upravo su cenu zemlje i nabili oni kojima je drzava poklonila desetine hiljada evra. postene gazdurine koji registruju svu svoju blizu i siru rodbinu po celoj opstini da bi mogli da pokupe drzavno zemljiste,a ima primera gde su to isto zemljiste kasnije davali u pod zakup (ako sam se dobro izrazio) a uzimali sebi subvencije sto je cist kriminal koji im je drzava dozvolila. A kako to biva bitno da se zaradi prvi milion pa je kasnije mnogo lakse
Iskreno se nadam da ce i te velike gazde neko u skorije vreme posetiti u nekim jutarnjim satima
 
Pa popisom je upravo utvrdjeno da im silna zemlja fali. Covek registrovao na sebe 100 hektara a nema ni 539 u dvoristu a kamo li nesto vece, a takvih primera ima nazalost mnogo. Opet se na kraju vracamo na onu pricu o pohlepi kad je nekom uvek malo i njegovodete treba da ima sve na svetu a uskracuje mogucnost nekome da mu dete ima osnovne stvari. Sve ce to doci na svoje ali ce jos mnogo vode do tada proteci Dunavom a najveci problem je sto ce ljudi puci do tad jer su zivci na jako tankim nitima
 
Upravo su cenu zemlje i nabili oni kojima je drzava poklonila desetine hiljada evra. postene gazdurine koji registruju svu svoju blizu i siru rodbinu po celoj opstini da bi mogli da pokupe drzavno zemljiste,a ima primera gde su to isto zemljiste kasnije davali u pod zakup (ako sam se dobro izrazio) a uzimali sebi subvencije sto je cist kriminal koji im je drzava dozvolila. A kako to biva bitno da se zaradi prvi milion pa je kasnije mnogo lakse

U to im nije bilo dosta pa su od onih koji nisu bili u sistemu PIO uzimali polovinu subvencija
 
Ovih dana prodata parcela za 5300 e/kj.Novi vlasnik stupa na zemlju za 2 godine,pošto je izdata u zakup.Ovo je do sada njveća cena u našem ataru.Koliko sam upoznat kupac je iz Zrnjanina.
 
@kiraj
Na toj zemlji ce garant da se pravi neki put ili gasovod :osmeh: Bilo je u okolini Backe Palanke kad se pavila obilaznica, ljudi koji su znali za to pa placali nerelane sume.
 
Nazad
Vrh