Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja se slazem sa Spajkijem. Prodaju ljudi koji imaju malo zemlje, pa krcme jutro po jutro za trosak. Sta ce za 5-10 godina ti isti ljudi? Iz cega ce ziveti?
Rekoh ti ja to ranije.
Da izda par jutara, ne moze ziveti. Da obradjuje nema sa cim, i da ima opet od ratarstva ne moze ziveti. Da se preorjentise treba mu podrska, jer je to skuplje. Sta ce, de ce, prodaj. Realnost.

Idealno bi bilo da deo tih para ulozi u nesto novo, gde se trazi vise ljudskog rada a manje masinskog. Na njegov novac da neko iz drzave da jos nesto, i prezivece se. No, toga nema. I tako vidis da je covek kod nas prepusten sam sebi, i da je drustvena odgovornost, i odgovornost ovih gore, ravna nuli.
 
Nažalost dobar deo tih koji prodaju sa novcima kupuju automobile, idu u banju, vraćaju kafanske dugove i obično odmah prave nove, stariji ljudi podele pare unucima jer oni neće da rade i sl. najmanje je onih kojima je stvarno potreban novac za preživljavanje.
 
Ima slučajeva kad vlaasnik proda zemlju ,da bi mogao da traži socijalnu pomoć ili da preko biroa ostvari zdravstveno.
 
Zasto se neko brine za ljude koji prodaju zemlju?
Njihov problem sta ce raditi sa svojom imovinom.
Svi se ovde zalazu za ukrupnjavanje poseda, a sa druge strane placu nad necijom sudbinom.
Prodavala bih se zemlja jos vise da drzava nije izasla u susret (koliko-toliko) sa subvencijama.
 
Zasto je ta njiva prodata ispod cene ? Kazes da je kod vas cena oko 7000e.

Komšije iz susednih sela su izgleda prestale da kupuju pa se cena malo umirila. Ima tu i neobaveštenosti, neće da se čuje da su prodali, pa kome prvom ponude taj kupi. Znam jednog koji nije hteo da proda zemlju vama crepajcima pa je prodao dosta jeftinije čoveku iz sela, ima nas raznih.
Ova 4kj su treća klasa i malo četvrte.
 
Razmisljace kada dodje muka,a nema sta da se proda.Naj lakse je prodati.Takvi ljudi misle da ce im 10000-20000e promeniti zivot,novac se brzo potrosi i onda nema nista,samo kuknjava.2kj moze da hrani jednu porodicu citave godine ali se o tome ne razmislja.

Mozda je nekome vec muka kada mora da proda zemlju
 
Cena zemlje u zadnjih 40g.ciklično raste i opada u zavisnosti od društvenih okolnosti.Kada se moj otac iz Bosne doselio ovde 1968g. čovek od koga je kupio kuću nije hteo da da kuću ako ne uzme i dva jutra zemlje.Ćale jdva pristao jer je kuća bila na asvaltnom putu.Posle 15g. jutro zemlje je platio 15000dm ,a desetak godina kasnije jutro je platio 2krave loše.Mislim da je uopšteno gledano 2011-12 bile neki vrh i u narednm godinama sigurno sledi pad potražnje a samim tim i cene.Prvo će se povećati ponuda lošije zemlje dok će se dobra lako prodavati po realnoj ceni. Živi bioli pa videli!
 
Nažalost dobar deo tih koji prodaju sa novcima kupuju automobile, idu u banju, vraćaju kafanske dugove i obično odmah prave nove, stariji ljudi podele pare unucima jer oni neće da rade i sl. najmanje je onih kojima je stvarno potreban novac za preživljavanje.

Izvini molim te, dali si ti ovo negde cuo ili procito iz novina
 
Kod nas se krece zemlja od 6000e pa do 10 000e po kj,sa tedencijom rasta,klasa je uglavnom 2. i ponegde 3.Nepravi se pitanje gde,samo daj.Sitna imanja,velika familija nemogu da se dogovore ko ce da radi pa udri,da su je zaradili neverujem da bi se tako lako prodavalo,nego nisu se oznojili pa nek ide.I u velikom broju slucajeva ne koriste se pare za obrt vec siroku potrosnju.Divili smo se evropi,10 somica po hektaru,pre nekoliko godina,kad eto nama evrope.taman neuzeo ni lanac zemlje te pare nedam,ulozicu u nesto sto ce pre da mi se isplati.
 
.Divili smo se evropi,10 somica po hektaru,pre nekoliko godina,kad eto nama evrope.taman neuzeo ni lanac zemlje te pare nedam,ulozicu u nesto sto ce pre da mi se isplati.[/QUOTE]



Da ali tvojih 5.000 vredi kao njegovih 15.000 eura
 
I koji su prodavali zemlju od koje zive da bi pravili 18. rodjendan detetu da se pokazu u selu. Ima svakakvih debila al ja bi to drugacije nazvao. Sve su to neradnici. Treba od malih nogu uciti dete da radi pa ce znati da zaradi za sebe a tako ce i ceniti dinar koji zaradi. Mene su moji ucili i hvala im i ja cu moje ako bog da kad ih budem imao ali da ne idemo vise u :off_topic:
 
Bar sad nije problem mehanizacija covek kad proda pola jutra zemlje moze da nakupuje puno dvoriste stare mehanizacije,ali koja jos uvek sluzi svrsi.
 
Е сад ће се видети шта ће чија калкулација да покаже у наредних пар година! Наши дозволили увоз хране из ЕУ са преполовљеном царином (у просеку 7%). Каже Љајић морали смо због Споразума о придруживању а држава "мора" да нађе начин да помогне пољопривредницима. Ј ебало их морање, морам само да умрем а и то ћу да размислим! Пре тога Русија потписала споразум са Светском трговинском организацијом па и они преполовили царине и сад су наши воћари (који нису имали царину) обрали зелен бостан. Значи, и ако буде добра година шта са родом? Ко може да издржи две године за редом без прихода? Треће године ће сигурно бити јефтине земље било вољном или невољном продајом (бенке, судови, повериоци). Онда се поставља питање коме ће требати земља под таквим тржишним условима?
Све ми нешто личи на дизање куке и мотике. Мада, ко зна да ли ће и тога бити обзиром на напредак технологије у контроли можданих активности.
У сваком случају, мислим да ће у наредној декади цена земље ићи доле.
 
I koji su prodavali zemlju od koje zive da bi pravili 18. rodjendan detetu da se pokazu u selu. Ima svakakvih debila al ja bi to drugacije nazvao. Sve su to neradnici. Treba od malih nogu uciti dete da radi pa ce znati da zaradi za sebe a tako ce i ceniti dinar koji zaradi. Mene su moji ucili i hvala im i ja cu moje ako bog da kad ih budem imao ali da ne idemo vise u :off_topic:
Komentar na mestu svaka cast i ja tako mislim.:bravo:
 
Ne znam ljudi da li sam ja lud ili sta , ali evo par dana vrtim neke oglase i masa zemlje u komadima se prodaje. Evo u Banatu 2400ha zemlja u selu Kumane, 2000ha u Mokrinu (6000e ha) i sada naj novije Srpski Krstur .... ima oglasa za dosta zemlje i u Sremu...ima li neko objasnjenje , predpostavljam da se prodaje zemlja zadruga i to losijeg kvaliteta.
 
Nazad
Vrh