Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Uvek je njiva 2-5kj bila najskuplja jer jako puno domacinstava ima novaca za to, samomim tim cena skace. Ja imam tu nesrecu da upravo takve njive kupujem, jer za vece nemam novaca kao i vecina ljudi na ovom forumu.
 
Uvek je njiva 2-5kj bila najskuplja jer jako puno domacinstava ima novaca za to, samomim tim cena skace. Ja imam tu nesrecu da upravo takve njive kupujem, jer za vece nemam novaca kao i vecina ljudi na ovom forumu.
Pa upravo ta cinejnica, zajedno sa onom sto sam naveo gore i dovodi do toga. To svi znaju, pa zato po neki veliki i namerno nabijaju cenu. Tako je to u trgovini.
No, dobro sto si ti to napisao, da ja napisah to isto, ponovo bi bila salva.
 
Kod mene u selu dolaze doktori,advokati...i kupuju zemlju.Za prvu klasu zemlje daju i do 8500 e,a za losu 4000-5000 e,i to uzimaju najmanje 5 jutara u tabli posto ih male parcele ne zanimaju,Tako da je veoma tesko izboriti se sa njima i nema sanse da vecina ratara moze to da kupi...
 
Kod nas kad se kupuje niko negleda koje je klase,jel to klasiranje je radjenopo neznam ja kojim kriterijumima.Primer na mojoj zemli ,jedan deo se vodi kao trstaci i mocvare to je 2 klasa a avaj deo gde je bolja i koju obradjujem je 4 klasa.Ima jos tako glupavi podela da ne nabrajam.
 
jel zna neko kolko se prodaju livade u uzickom kraju,
komsija trazi 1.500 eura za 0.9 ha ali svi u selu pricaju da je mnogo i niko nista ne nudi. doduse zemlja je plitka a ispod suvi kamen a vode nigde u blizini
 
Kod nas kad se kupuje niko negleda koje je klase,jel to klasiranje je radjenopo neznam ja kojim kriterijumima.Primer na mojoj zemli ,jedan deo se vodi kao trstaci i mocvare to je 2 klasa a avaj deo gde je bolja i koju obradjujem je 4 klasa.Ima jos tako glupavi podela da ne nabrajam.
Koliko sam upoznat , trstici se klasiraju u klasama,kao i livade .Nije tu ništa pogrešeno.
 
Kod mene u selu dolaze doktori,advokati...i kupuju zemlju.Za prvu klasu zemlje daju i do 8500 e,a za losu 4000-5000 e,i to uzimaju najmanje 5 jutara u tabli posto ih male parcele ne zanimaju,Tako da je veoma tesko izboriti se sa njima i nema sanse da vecina ratara moze to da kupi...
U TOME JE NAJVECI PROBLEM OVE DRZAVE sto pocinju zemlju da kupuju lopovi i prevaranti i na taj nacin "peru pare" a ne ratari.
Gde je tu logika kad za za Ha zemlje treba da dam arende za 30-40 godina(300E/Ha x 30 ili 40 godina) zavisi od cene jer ima strucnjaka koji su placali kod mene u okruzenju i 10-13000 E/Ha
Ja se opet okrecem na susednu Madjarsku,u zemlji gde ratari imaju mnogo bolju masineriju rade punom agrotehnikom,imaju skoro sve mogucnosti ipak se cena zemlje krece 0d 700.000-1250.000 Forinti po Ha sto izadje oko(trenutni kurs 290) 2500-4500 Eura/Ha. I tamo ima bogatih advokata i doktora i lopova i trgovaca drogom i ostalih hostaplera ALI IPAK CENA ZEMLJE NIJE TOLIKO N A D U V A N A !!!
Neko ce komentarisati da je nasa bolja itd.itd i odmah cu reci da niste u pravi jer sigurno mogu da tvrdim da zemlja u okolini Subotice je losija od zemlje u podunavlju Madjarske !!!
A skoro da zaboravim Madjarska je u Evropskoj Uniji !!! :sta: :sta: :sta:
 
Steva44, molim te, koliko se kreće zemlja kod vas u Titelu, koliko košta jutro na bregu i koliko oko Vilova (ne na bregu), hvala mnogo
 
Pitanje je kako uopšte odrediti cenu zemlje??? Vi kupujete nešto što se više ne pravi, ne može nigde da pobegne i konstantno donosi prihod, jednom rečju nepresušan izvor. Ostaje u familiji i posle vas mnogim vašim generacijama donosi prihod...
 
Vrijednost zemlje bi trebala da bude kao arenda za onoliko godina kolko je % kamata pa da sve bude u ravnoteži . Na primer ako je zakup 300e/ha onda bi vrijednost hektara trebala da bude 300x6 (ako je kamata 6%) = 1800e .
 
Momo,ne razumem sta si ovo napisao oko cena.Hajde ovo malo pojasni,ovu tvoju racunicu.
 
Nazad
Vrh