Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Bikacan imas pravo. Prodam moju zemlju i kupim u Rumuniji 3 puta vise :osmeh: Jedino sto rumunski slabo divanim.
 
Nemojte da se potcenjujete , nije nelogično što je zemlja skuplja nego u EU , nigdje u Evropi osim u Ukrajini nema ni približno kvalitetna zemlja kao u Vojvodini . Jedino vještački sredjena , drenažom , djubrenjem i sl ali to se i ne prodaje.
 
@MSARIC
Hm,hm. Ne znam, ali u madjarskoj psenica bude odlicna. Kad god prolazim gledam na useve. Nema tu tako neke velike razlike...
 
Priznajem. Psenicu ne znam da proizvedem. U familiji retko smo kad prebacili 5t/ha, ali smo zato doktori za kukuruz i soju :osmeh:
 
Nemojte da se potcenjujete , nije nelogično što je zemlja skuplja nego u EU , nigdje u Evropi osim u Ukrajini nema ni približno kvalitetna zemlja kao u Vojvodini . Jedino vještački sredjena , drenažom , djubrenjem i sl ali to se i ne prodaje.

Pa kako to onda Rumunija bi najveci proizvodjac kukuruza u Evropi sa tako losom zemljom
 
Nemojte da se potcenjujete , nije nelogično što je zemlja skuplja nego u EU , nigdje u Evropi osim u Ukrajini nema ni približno kvalitetna zemlja kao u Vojvodini . Jedino vještački sredjena , drenažom , djubrenjem i sl ali to se i ne prodaje.
Onda smo ga nagrabusili.Ima da nas tuku dok ne priznamo da je njihova bolja.:osmeh: Samo da nam je ne otmu.:sta:
 
zabranu treba i srbija da uvede neznam kako je sad ali kluni je dao zabranu do 13 pa ce valjda ovi zastite srpsko oni predhodni su se samo lizali a pogotovu kluni i merkelova
 
Ili nadješ Rumunku , nekoć nisu bile mnogo skupe.
Јако грешиш! Један мој другар се тамо заљубио у неку младу докторку па је хтео да је ожени и доведе овамо али је она, због бесплатног школовања, морала прво да одради 10 година у отаџбини (у преводу ако ћеш да се жениш дођи да живиш у Румунији). Друга могућност је била да откупи њену обавезу што је било као да се школовала на Харварду. Све у свему, морао је да одустане.
 
Pa jeste Vi išli u Rumuniju u skorije vreme.Klase su se tolko raslojile da ne bi verovali.Od granice kod mene do samog Temišvara (44km) dvoje gazda ,a ostalo sve beda i jad Božiji.Evo danas i sutra kod nas otvoren prelaz za Božić i nagrnuli jadni ,puno ih selo.Kupuju Coca-Colu,cigare,šećer,čist alkohol......
Pa kud sad još da dovedemo neku Rumunku tj. bedu na bedu.
 
Čitam cene koje navodite u svojim mestima, i to je sve uglavnom u redu, jer su cene i u mom kraju otišle ne u nebo, već u svemir i dalje... Naime prodato je 8 kj u komadu, blizu sela za 4000 E po kj! A zemlja 5 i 6 klasa! Pa ko je tu lud!!!
 
Ja bih ovakvu Rumunku oberucke prihvatio,makar me zvali Sulejmanom da zivim zivot sa 2 zene ...Ne mora nista da radi,sve cu ja:haha: Black Angelika iz susedne Rumunije
 
Poslednja izmena od urednika:
U ataru mog sela nema ni kvadratni metar, a da se ne obradjuje. Cijena identicna kao u postu gore sa tim da ono sto valja ide sa cijenom i do 12 500 evrova po ha.
Savato se ubacio sa svojim postom tako da se moj odnosi na post prije.
A iz prethodnog posta se vidi zasto su propadala carstva.
 
Nazad
Vrh