Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U Cupriji od kako sam upucen u te stvari oko prodaje njiva nikad nisam cuo da je potreban potpis komsije :sta: Ko bi navatao za potpis ove sto su u pecalbi sto imaju njive a sto su dali poznanicima da rade.
 
Da,mislim da si zakonski duzan da prvo ponudis sve one cija se zemlja granici sa tom parcelom.Mada to moze cak i da zavisi od opstine do opstine.Moguce je takav zakon ne postoji na republickom nivou.Inace kod nas u Sumadiji je naveliko u toku odkup zemlje od strane Koridora Srbije jer su poceli da prave auto put.Daju cenu od 100 do 150 din. po kvadratnom metru u zavisnosti od sela do sela.Realno to i nije losa cena s' obzirom da je ovde kod nas zemlja totalno omalovredjena i da su domacinstva uglavnom mala i nazalost zapustena...
 
Verovatno je to u pitanju. Mada ja sam za poslednju njivu koju sam kupio pravio kupoprodajni ugovor. Ni advokat a ni na sudu nisu trazili potpis komsije.
 
Kod nas ni gora od najgore zemlje nemoze da se nadje ni po pribliznoj ceni.To priblizno mislim duplo skuplje.
 
I kod nas ne može po toj ceni više ni livada da se kupi ali eto ponekad iskrsne po nešto .Zato treba uvek u džepu imati koji evro rezerve pa kad izleti odmah da se pazari.Do pre dve godine si mogao da kupiš sve što se nudilo za 1500-1800evra/kj,a sad ispod 3000evra/kj teško da se nađe.
 
Ne maštamo svi baš o velikim cenama zemlje kad uđemo u EU. Lično sam zainteresovan samo za kupovinu, prodaja me ne zanima.
 
Kod nas je kanda malo pala cena, zadnje što znam da je trgovano je bio po 6500e kj a sad se nudi za 5000e.
 
u crepaji 10000evra za lanac se trazi, i ima nekoliko se parcela prodaje,al izgleda da vise ne ide ta cena...Nema trgovine po toj ceni izgleda:sta:?
 
Ko može u Evropsku uniju ( Madjarsku ) može da vidi da smo ih premašili sa cenama po hektaru , Hrvatsku takodje - za očekivati je da nam oni neće plaćati više nego što je kod njih ...( 10000 eur./kat.jut.)
 
Zvao sam ovih dana jednog coveka, prodaje zemlju u Tomasevcu, 1. klasa, pored sela, 1 hektar. Njiva je prodata, a cena 8000 eura/ha. To je dosad najveca cena u nasem ataru.
 
Nazad
Vrh