Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno, kao i svako drugo voce postoji prilicno uska margina tehnoloske zrelosti. Ako nije dobro sazrela nema dovoljno suve materije ali je takodje i dosta laksa i tesko se bere. Previse zrela - moze da dodje do fermentacije u gajbicama tog dana kad se bere ako su visoke temperature, curi itd. Generalno visnja trazi dosta sunca i ne podnosi previse vode i zabarena zemljista.
Inace, i Poljaci kao i mi nemaju pojma kakva ce biti cena. Njima izmedju ostalog pricaju kako Srbija ima veliki uticaj na formiranje cene kao sto nama pricaju obrnutu pricu. Primer http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/mv/msg/14326/0/0/ Onda se na forumu pojavi neki Dragan iz Plodova Srbije i kaze im kako je cena 0,35 eura za prvu klasu. Mada rece da se ocekuje i 0,43 eura kao krajnja cena :)
 
Dragan sam demantuje svoje cene. Prvo napise 2.43 za malinu i 0.52 za visnju, posle smanjuje. Ali ok, ispravno je rekao 0.35e je 40din.
 
Daj ne zezajteda je toliko mala cena visnje.... Pa evo ja cu sa stricem i caletom da dodjem da poberem visnje po toj ceni i da prodajem ispred zgrade na nbg,ako ima neko u blizini beograda nek mi posalje poruku,moze i na mobilni 065 4133 232
 
Šta ćeš sa višnjom koju ne prodaš isti dan? Možeš dobiti 100 dinara u najluđim snovima i prodati maksimum par gajbica dnevno. Šta ne prodaš sutra možeš da baciš.
 
Imam neki plac ka surcinu i ima 3-4 drveta visnje,cale pobrao i juce prodao 20 kila u roku od 3-4 sata ispred zgrade,po ceni 150 din,kaze da bi prodao lagano 50 kila da je imao
 
A šta da je imao a nije prodao pa da baci 30 kila? :D Ponelo te malo, nije to baš tako...
 
Pa dobro,nije nista placao,tako da sve je cista zarada,ali uzeo bi npr. 50 kila, pa nek proda 30 po toj ceni

- - - - - - - - - -

a od ostatka nek baba napravi pitu i slatko,dzem,ili sta vec :)
 
U okolini Nisa imaju cenu na 40din ali nemaju gajde/ambalazu. A ljudi poceli da se spremaju za berbu.:haha:
 
Kod nas od danas druga klasa 30 a prva od sutra sa 45 ide na 40. Kaze moj otkupljivac sad ce da krene Prokuplje a znas kako oni to jeftino daju i imaju kolicine pa ce da zaguse trziste :) Uglavnom predviđa da ce druga klasa da ide jos dole a prva verovatno ne.
 
Po ovim upisima ispada da u mom kraju oblacinka najpre sazri, kod mene su mnogi zavrsili berbu. Ja obrao, predao, cena se jos ne zna kazu oko 40din, ocekujem pare na racun. Druga klasa je 30dinara vec nedelju dana nije menjana cena.
 
U Blacu vegetacija prosecne godine u odnosu na Kraljevo kasni dve nedelje. U odnosu na Smederevsku Palanku verovatno i vise. Nikad pre Vidovdana nisam poceo berbu visanja.
 
Cena visnje Doljevac 35 din/kg ne klasifikuje
Žitorađa 40din/kg ne klasifikuje
Niš 35 II klasa 40/I klas
olokina Le 35/40din


trenutna cena višnje na jugu.
 
Krece da pada cena, u Nisu sa 40 na 35 !!! Imam info da ce pasti na 30 pa na 25 dinara. Muka je za gajbice, cekaju se po celu noc, svi zure da sto pre prodaju, ogromna je ponuda... Dogodine ce biti debakl sa cenom, garant.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh