Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putine
Nemamo mi pojma o zivotu sta radimo, cekali smo tebe da dodjes da nas prosvetlis sa tvojom pamecu. Posto ne proizvodis visnju a pitanje da li uopste nesto i radis, molio bih te da zaobidjes ovu temu i da nas postedis od pojebavanja jer to svakodnevno radis na svim temama!
ПА видим да немаш појма,да имаш не би возио зетора од 50 година и имао 100 вишања и 2 крмаче и глумио пољупривредника а уствари радиш то преко к**** зато што си пропао као механичар..Зато твоје постове и не читам,јер ако будемо бендали такве као што си ти,нема спаса.

- - - - - - - - - -

Braćeš im ako budeš dobro brao po ceni koja im bude odgoavrala, bili članovi udruženja ili nebili, to nema veze sa udruženjem. Isto tako i za plasman. Ako ti imaš dovoljno višnje, ako u tvom kraju ima dovoljno višnje da se isplati organizovati otkup, ili da se isplati poslati vozilo, plasiračeš je sa udruženejm ili bez. Ako nema dovoljno, ako se ne isplati dolaziti, možete vas dvesta biti članovi udruženja niko neće doći samo zato što postoji neko udruženje.

Предности:Јефтинији репроматеријал,јефтинија куповина машина,хербицида,јефтинија обрада воћњака,бољи пласман и сигурност у производњи и пласману,семинари,путовања...То су ствари које ја нисам измислио,него доста паметнији људи од нас и то функционише савршено...
Ја тебе схватам да си против тога и не би улазио у неке расправе зашто и то,свако има неке разлоге тако да само гурај даље па докле догураш.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ironman je za mene jedan od uglednijih clanova foruma i cenim ga zato sto je takav kakav jeste. I pored svega ima vise energije od pola mladih ljudi kojih sam ikad sreo i verujem da ce mudro doneti odluku kad bude odlucivao sta ce i kako dalje :ppozdrav: Podrzacu ga uvek, jer mi je prvi izasao u susret na ovom forumu i to netreba zaboraviti:cvetic:
 
Hoces da ti dam maticni broj firme da proveris na APR da li sam propao ili nisam, anonimusu. Cak i da je tako kao sto si napisao i to je nesto u odnosu na tebe koji nemas ni to, niti se bavis poljoprivrdom samo podjebavas ove ljude. Ne videsmo ni jednu sliku tvog rada vidimo samo frustracije, sigurno pises sa dusevnog lecenja.
 
Човече ја не знам дал си ти крштен или ниси,ко тебе тера да читаш моје постове?Ако ти се не свиђа удруживање или шта већ то је твоја ствар,гледај своја посла,и пиши даље...Јесам ли ја теби дужан да покажем слике,не...Колики си ти анонимус толики сам и ја,ово је форум а не биро рада...Зато продужи даље...
 
Ista situacija kod mene, visnja je toliko puna da sporije zri a ova kisa nije mogla u boljem trenutku da padne.
Ja sam pre par dana bio u obilazak plantaze, visnje ce biti za branje tek za 10 ak dana.
Otkup jos zvanicno nije poceo, cena se ne zna.
 
Kod nas visnja zrela berba se zahuktava, potvrdjena cena neprskana 30din prskana 40din, beraci su od 12 do 15din.
Radnike sam spremio u utorak berem moje, pa cemo videti...
 
Poslednja izmena:
ПА видим да немаш појма,да имаш не би возио зетора од 50 година и имао 100 вишања и 2 крмаче и глумио пољупривредника а уствари радиш то преко к**** зато што си пропао као механичар..Зато твоје постове и не читам,јер ако будемо бендали такве као што си ти,нема спаса.

- - - - - - - - - -



Предности:Јефтинији репроматеријал,јефтинија куповина машина,хербицида,јефтинија обрада воћњака,бољи пласман и сигурност у производњи и пласману,семинари,путовања...То су ствари које ја нисам измислио,него доста паметнији људи од нас и то функционише савршено...
Ја тебе схватам да си против тога и не би улазио у неке расправе зашто и то,свако има неке разлоге тако да само гурај даље па докле догураш.


Care, to sto kazes ima smisla (osim obracanja Gorskom Caru, koji moze da ti predaje vocarstvo), ali da se radi o nekoj drugoj kulturi, a ne o ..benoj oblacinskoj visnji! To je kultura koja ne zahteva toliko cimanja! Ukapirajte to vec jednom!!!

Da pricamo o sumadinki, koja se izvozi po jakoj ceni kao konzumna visnja, e tu je udruzivanje NEOPHODNO! Zasto? Zato sto prethodnih godina niko nije zeleo da je otkupljuje na male kolicine, otkupljivali su je nakupci koji su trazili velike zasade i kolicine, jer je nema svuda i retko gde je ima na velikim povrsinama, plus, otkup pocinje kasnije. E , onda se lepo udruzi nekoliko visnjara, pa ce lako "dovuci" nakupce/hladnjacare/otkupljivace/ruse, sta god... Tu su i ulaganja velika, i problem je plasman, i sadni materijal, i obrada visnjara, i sve, i za sve bi pomoc udruzenja mnogo znacila. Ako vec hocete da budete veliki proizvodjaci visnje, eto vam ideje za razmisljanje, cena po kilogramu je prosle godine bila oko 150 dinara, ako se ne varam. Ja sam umesto oblacinske hteo da sadim sumadinku, ali sam skontao da mogu da se slikam sa njom, jer bih verovatno bio jedini visnjar sa sumadinkom na 100 kilometara okolo... A da imam jos 7-8 zainteresovanih u okolini, mozda bih i usao u tu pricu
 
@2pan
U potpunosti se slazem sa tobom. Imam nesto malo visnje sumadinke, srecom imam je malo inace bi sa njom mogao samo da se slikam. Zasto? Zato sto je Oblacinka u mom kraju vec uveliko krenula sa otkupom a Sumadinka tek pocinje da zri. Otkup traje dok se ne obere Oblacinka i to je kraj posle toga nikome ne mozes da prodas ni jednu jedinu visnju. Posle otkupa Oblacinke, Sumadinku nemam kome da prodam ali srecom imam je malo pa nemam problem sa prodajom, ostavim je za sok sebi i blizoj familiji.
U krajevima gde Oblacinka i Sumadinka sazrevaju u isto vreme uvek bi pre odlucio za sadnju Sumadinke iz razloga sto imas mogucnost da je prodas skuplje(kao konzum), ako omane kao konzumna uvek mozes da je prodas kao industrijsku po ceni oblacinke :ppozdrav:
 
Uffff.... za niski kraj do sutra ce da se zna otkupna cena, barem ja imam takve informacije...
 
Ironman nemate opciju za slanje pp pa ako mi mozete dati vasu email adresu?
U vezi je knjige Mihailo Tošić.
 
e svako li je danas novinar i to sa autorskom emisijom.
Žena pravi emisiju o ceni višnje i pominje 25 dinara, da bi u istoj emisiji bila demantovana.

Jeka iz Prokuplja je danas odbio cenu od 40 dinara kao nisku u Podgorinafruktu, a on im je važan dobavljač.
Da li će na kraju na nju pristati videće se, ali o 25 niko normalnan ne govori.
 
Pola sata i sta su rekli? Svako prica svoju pricu. Voditeljka se za emisiju spremala 10-15 minuta taman dok naceslja kosu i namaze ruz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh