Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ante ta knjiga za rezidbu kao i mnogo toga drugog je odavno postavljena, ja sam sve prikupio i okačio na link koji možeš pronaći u temi koja je u mom potpisu (literatura)
 
'De ste bre visnjari a i ovi drugi :osmeh:. Sta se dogadja sa cenom? Manite se praznih prica. Ko ulaze tome se i vraca i obrnuto, ko ne ulaze i ne odrzava tako mu se i vrati ili se osusi. Prosta stvar
Za cenu u mom kraju neznamo nista zasad. U udruzenju imamo dosta ljudi sa ovom kulturom pa trazimo potencijalne odkupljivace sa dobrom cenom. Sta ce biti videcemo. Kom opanci kom obojci. Nasi malinari su zadovoljni cenom a za visnju videcemo kakav ce se delija isprsiti sa cenom i ugovorom.
Ja se ne brinem da ce se naci korektan odkupljivac, a ako ga ne bude pravimo slatko i sokove za decu da imaju da se oslade sa 7-8ha :osmeh:
Pozdrav Gvozdenom puno je nedostajao na forumu, digla se svakojaka krivda i nepravda. :cvetic:
Nisam stigao pre, bio sam 7,8dana u zasadima provodeci vreme "neulazuci nista", pa nisam stigao na vreme da se javim :svinja:
 
Poslednja izmena:
Kod nas formirana cena,38 din.sad mi rece otkupljivac,gajbe se dele,sve prva klasa,nema druga.Pocinje berba uskoro,za neki dan.Eto da vam prenesem info.
 
Hm... kakva li ce biti tendencija, stagnacija, rast ili pad cene sa odmicanjem berbe? Ovde u Zajecaru je uglavnom klasiraju, prva klasa ide po ceni kao u Nisu sto ide neklasirana. Inace, kod mene nije sjajan kvalitet, dosta ih je ocvrkao grad...
 
U niskom kraju se licitira sa cenom izmedju 35 i 40 dinara, nezvanicno. Za par dana krece berba, pa cemo da vidimo
 
Neki lik na fejsu napisa da je u Begaljici otkupna cena 35 dinara, međutim ne odgovara mi na dalja pitanja tipa kad je otkup počeo i otkud tamo otkup, nisam znao ni da ima...
 
Neki lik na fejsu napisa da je u Begaljici otkupna cena 35 dinara, međutim ne odgovara mi na dalja pitanja tipa kad je otkup počeo i otkud tamo otkup, nisam znao ni da ima...

Ako mu saljes poruke a niste prijatelji njemu poruke ne dolaze u inbox vec u others a to retko ko otvara.
 
Sad sam dobio informaciju da je danas počeo otkup u Vinči kod Topole, cena za II klasu 35 din.

Seljače goljo ti si prah na podu tegli vuci i u jarmu skapaj ... :)
 
@mikicamix

znam to, jesmo prijatelji a ovu diskusiju smo vodili u vidu komentara na nečiji post, tako da je sigurno video :) Mislim da je to cena za prvi nalet, lopovluk, za ljude kojima ranije stiže i ne znaju šta će sa njom, prava cena će biti kad većem delu Srbije krene berba.
 
35 din je cena za visnju koju je pogodio grad ili za II klasu kao sto kazes!
Cena I i II klase nije ista, videcemo kolika ce cena biti... Ja sam cuo iz pouzdanih izvora da ce cena biti oko 50 din mozda cak 60 din
U Merosinskom okrugu je odlicno rodila, evo jedne slike
 
Otkup poceo,cenu obecali 38,sad je spustili na 30 dinara krajnja zvanicna cena.U susednom selu Lipolist vocari se udruzili i nece da daju visnju za te pare.Kod nas jos nema organizacije,svi cute,doduse i nisu ulagali u nju pa se sa tim tese.U Lipolistu se daleko vise ulaze i vocnjaci su pod konac.Branje je kod nas 17-20din i nema se vise obaveza prema beracu,za hranu,sok,pivo,gace,cigare,prevoz se snalaze sami.Samo ladna voda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh