Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da je tako kao sto neki kazu ulozis 500 a dobijes 20 000 eura, Delta,Rudnap,Atos i drugi, imali bi pod visnjom na stotine hektara ne bi sadili neko drugo voce. Nego ovde se vecina ljudi cese a ne svrbi ih.
 
Ma super bi ti bilo.
Samo stvari funkcionišu malo drugačije.
Recimo višnja iz okoline Prokuplja, i uopšte sa juga Srbije, je skuplja nego iz mog kraja npr.
pa to znaci samo da je trziste izdeljeno, da postoje grupacije koje kontrolisu situaciju.
Vreme kad je država nekoga terala da plati onoliko koliko ona kaže je davno prošlo, svako za svoje pare može da plati koliko on želi. Ono što država može da uradi je natera kupca da isplati dogovorenu cenu, tj da ne prevari dobavljača
A kolika je ta dogovorena cena se utvrđuje dogovorom kupca i prodavca i nikako drugačije.
svuda u svetu se subvencionise agro proizvodnja. ovde kod nas dobijes osnovni podsticaj i regres. mislim da uplitanje drzavne kase u finansiranje poljoprivrede dobro. da li drzava zna kako da deo tog tereta prevali na one koji imaju kapital?
 
Ovde izbi rat u ovoj temi,cena je takva kakva je i nema nam druge i ostalom vocu je manja cena nego prosle godine(breskva 25 din u begaljici prosle bila 70-80din)
 
kod mene danas istaknuta cena 50 din. prva klasa 40 druga . Sa tom cenom posle svih troskova jedva pozitivna nula. Ove godine o zaradi nema niwsta, pitacu hladnjacare i ostale zelenase samo za par godina kada zilogriz uradi do kraja ono sto je zapoceo onda ce visnju kupovati na komad. Ovo sa trenutnom cenom je cist bezobrazluk. Vracaju cenu kada je evro bio 75 din. GDE IDE RAZLIKA ...... SRAMOTA. cena maline 200 okruglo
 
evo ja sutra pocinjem sa 40 din. mozda od subote po 50. sramota na sta ove godine lici otkup. otkupljivaci nemaju ni dovoljno ambalaze. licimo na neku pustinju u koju italijani i ostali dolaze sa kamionima na koje tovare. visnju otkupljuju raznorazne zivadinke sa torbom punom para. komsija je jedino kosio svoj visnjar i on prodao po 40, po istoj ceni po kojoj i ja pocinjem ... raznorazni nude 50, 60, ali pare za nedelju, mesec, dva meseca. ovo sto i sada ide po 50 to su neke ugovorene proizvodnje, prodata hemija ...

to za topolu i 70 cujem da nije istina, u najboljem slucaju 50.
 
Svako ko ima malo vremena da proceslja predhodne strane,i da provali 3 ... krtice blago receno...necu ih prozvati..uverice se kome je posvecen ovaj sajt i narocito ova tema..pozsdrav svim postenim proizvodjacima visnje..ostali bolidi stop....
 
Po mojim saznanjima, a neka me neko ispravi ako grešim, cena smrznute višnje koja se izvozi (praktično neobradjena) je prošle godine bila oko 2 evra (cena koju su dobijale hladnjače) i nema razloga da opet bude manja. E sada, pitam ja vas da li je njima mala zarada od 1EUR bruto prošle godine (2EUR-1EUR)? A ove godine bi trebalo da bude (2EUR - 0.5EUR okvirno). E otud pitanje, zašto proizvodjači ne bi dobijali više, umesto da se vlasnici hladnjača (izvoznici) bogate

Ako mislis da je to tako lepa para,zasto sve zivo oko sebe ne prodas,ulozis u hladnjacu i postanes izvoznik,sa ovom tvojom racunicom bi se obogatio za sezonu-dve,nakon cega bi mogao opet da kupis sve sto si prodao i da ostanes sa hladnjacom koja ce ti svaku godinu donositi novo malo bogatstvo...

Kao sto rece IRONMAN,bilo bi lepo da je visnja 100 din/kg...ali takodje i da je 7 evra cena zive vage goveda, 5 evra zive vage svinja,itd,itd...nemojte da se hvatate samo za visnju zato sto je vi proizvodite,ja sam dosao ovde jer imam 20 stabala za svoju potrebe,i dok smo brali poceli smo da pricamo koliko li je cena...Ove brojke nisu normalne koje vi iznosite!!!Ne stajem ni na ciju stranu,ali ako mislite da je 3000evra cisto sa 1ha malo,o cemu mi pricamo onda??A svi imate po 5-6-10ha...PROSECNA PLATA U SRBIJI JE 40-45 000 ,a 60-70 % zaposlenih ljudi nema ni 30 000,a znate li kolika je nezaposlenost??

Inace sam sad upisao smer vocarstvo na Poljoprivrednom fakultetu,pa cisto da pitam,koliko je vas u redovnom kontaktu sa nekim diplomiranim agronomom koji ce obilaziti vase imanje i unaprediti vam proizvodnju??? Da biste imali vece prihode od one ''sice'' od 3000 evra po ha, morate da malo vise razmisljate o svemu, i o ulaganju, navodnjavanju, odrzavanju...citam ovde da ljudi pokose par dana pre berbe visnje da se beraci ne bi ''izgubili'' u travi :sta: Bolje zapaliti takav vocnjak nego ga odrzavati tako,ta trava je uzela 15-20% prinosa...

Ali da ne idem dalje u :off_topic: ,samo jedan zakljucak,kao sto sam procitao u nekoj drugoj temi,kod nas se svi razumeju u fudbal i u poljoprivredu,dokle god se ne donese neki zakon da je svaki proizvodjac OBAVEZAN da odredjen broj puta mesecno mora da se konsultuje sa strucnim licem i te mere koje mu budu ''prepisane'' sprovede,nama nema boljitka u poljoprivredi!!!A do tada nema ni necih vecih cifara od 250 evra mesecno po hektaru visnje...
 
Poslednja izmena:
jos nema gajbi kao dans bi trebalo da stignu a isti otkupljuje u medosevcu visnju vec nekoliko dana, juce je jedan proizvodjac zvao NTV(nisku televiziju) da dodju malo i snimaju kako tece otkup :) pominje se cena od 40 din, ako i dodju danas sutra nema nista od branja jer su zadusnice
 
Pozdav svim dobrim domacinima. Ja obrao visnju prinos u proseku 25t/ha x 60din. Branje 12din. Prezadovoljan sam i otkupom i cenom.

Pozdrav svim dobrim domacinima. Pozdav i onima koji visnju pokose pred brebu i zele da se obogate sa prinosom od 5t/ha DRUGE KLASE.

Vidimo se na ovoj temi za 365 dana. ljubi vas i voli vas kolega Gorski Car ::suncanje::
 
Proizvođači višanja sa juga Srbije obrtili su se Internet magazinu Poljoprivreda.info otvorenim pismom. Oni traže zaštitu, od kako kažu monopola. NJihovo pismo prenosimo u celini:
"Javna tajna, u Leskovcu i okolini sve hladnjače zakupljene od strane istih ljudi koji ne dozvoljavaju ulazak bilo koje firme u pregovore oko cene višnje i gde su svi otkupljivači i hladnjačari sklopili dogovor oko obaranja cene, cena se drži na 50 dinara gde radnik uzima 15 dinara po kilogramu tako da vlasniku ne ostaje ništa,
jedva se pokriva ulozen novac u proizvodnju a izvozna cena višanja ide i do 5 evra po kilogramu. Ukoliko hoćete jaku državu morate da imate i jakog seljaka ali kod nas se sve radi obrnuto, hladnjačari imaju ogromne zarade a seljak propada, dokle? Molim vas posto mi nismo u stanju da vi kontaktirate sve nadležne i upitate u vezi ovog problema, zbog čega je cena visanja ispod svakog nivoa i ko štiti seljaka? Minimalna cena ispod koje ne bi trebalo da se ide je 80 dinara po kilogramu. Takođe, niko ne vrši kontrolu odkupa a na 90% nije ni istaknuta cena sto je protivzakonito. Hvala i molim vas jos jednom za uslugu.
Višnjari Leskovac"
 
Ako mislis da je to tako lepa para,zasto sve zivo oko sebe ne prodas,ulozis u hladnjacu i postanes izvoznik,sa ovom tvojom racunicom bi se obogatio za sezonu-dve,nakon cega bi mogao opet da kupis sve sto si prodao i da ostanes sa hladnjacom koja ce ti svaku godinu donositi novo malo bogatstvo...

Kao sto rece IRONMAN,bilo bi lepo da je visnja 100 din/kg...ali takodje i da je 7 evra cena zive vage goveda, 5 evra zive vage svinja,itd,itd...nemojte da se hvatate samo za visnju zato sto je vi proizvodite,ja sam dosao ovde jer imam 20 stabala za svoju potrebe,i dok smo brali poceli smo da pricamo koliko li je cena...Ove brojke nisu normalne koje vi iznosite!!!Ne stajem ni na ciju stranu,ali ako mislite da je 3000evra cisto sa 1ha malo,o cemu mi pricamo onda??A svi imate po 5-6-10ha...PROSECNA PLATA U SRBIJI JE 40-45 000 ,a 60-70 % zaposlenih ljudi nema ni 30 000,a znate li kolika je nezaposlenost??

Inace sam sad upisao smer vocarstvo na Poljoprivrednom fakultetu,pa cisto da pitam,koliko je vas u redovnom kontaktu sa nekim diplomiranim agronomom koji ce obilaziti vase imanje i unaprediti vam proizvodnju??? Da biste imali vece prihode od one ''sice'' od 3000 evra po ha, morate da malo vise razmisljate o svemu, i o ulaganju, navodnjavanju, odrzavanju...citam ovde da ljudi pokose par dana pre berbe visnje da se beraci ne bi ''izgubili'' u travi :sta: Bolje zapaliti takav vocnjak nego ga odrzavati tako,ta trava je uzela 15-20% prinosa...

Ali da ne idem dalje u :off_topic: ,samo jedan zakljucak,kao sto sam procitao u nekoj drugoj temi,kod nas se svi razumeju u fudbal i u poljoprivredu,dokle god se ne donese neki zakon da je svaki proizvodjac OBAVEZAN da odredjen broj puta mesecno mora da se konsultuje sa strucnim licem i te mere koje mu budu ''prepisane'' sprovede,nama nema boljitka u poljoprivredi!!!A do tada nema ni necih vecih cifara od 250 evra mesecno po hektaru visnje...
zaboravio si jednu bitnu stvar a to je da se prskaju visnje kako oni misle a ne kako kaze sastitar sa dozama jedan zatvarac na 10l, ne postuje se karenca itd

juce je moj rodjak zvao otkupljivaca pretio mu dovodjenjem niske televizije i pisanjem prijave posto on ima sklopljen ugovor sa opstinom za otkup i jedini je otkupljivac na teritoriji opstine, prosle godine u merosini otkupna cena bila 100din a kod nas 80, otkupljivac je pandur malo su se raspravljali i gle cuda jutros im stigle gajbe a od ponedeljka pricaju, vecer ce gajbe ako ne dodju veceras ujutru ce 100%
 
kazi ti meni ironmane sta sam ja tu lose pitao da kazes da bi to super bilo
Loše je to što se u pitanju čita neverica.
Pitanje je formulisamno tako da pre zvuči kao konstatacija da nema cene od 60 dinara nego kao pitanje ko plaća toliko.
Nauči da pravilno forumilišeš pitanja.

ene zadnjih par godina godisnje prskanje visanja nije izaslo ispod 70000din po lancu,
Ajde?

Čime si prskao, parfemima Dolče Gabana?

Daj neku listu preparata i broj prskanja, leba ti


Merosina je opstina u kojoj je visnja glavni izvor prihoda za vecinu mestana. Normalno da ce presednik stati uz svoje ljude.....
Pa nek predsednik plati iz svog džepa ili iz svoje kase ako vas toliko voli.

I, šta bi?
Jel predsednik uspeo da natera nekoga da plaća onoliko koliko ti i predsednik moislite da treba?

Prodao skupo sigurno ništa nije, ali kupio je vaše glasove jeftino, garant.


jadni propadose na forumu, kalkulisuci koliko smo zaradili, i koliko treba da zaradimo a mozda treba i da poklonimo, jer eto ta visnja sama od sebe radja prosecan prinos od 20t/ha a mi eto koji radimo sa visnjom ozbiljno

A ozbiljno sa višnjom rade ovi koji u vreme berbe pišu po forumu u 11 pre podne?
 
Kada toliko pametujes raspitaj se za cenu u Merosini u sredu pa uporedi sa 50 din.
 
Poslednja izmena:
Pa evo raspitujem se, pitam tebe, kolika je cena bila u Merošini u sredu?

Ako misliš na onu cenu koju je istakla zadruga u Merošini, o njoj sam već pisao.
 
Pa hajde ako znaš kaži šta će biti neredne srede, evo raspitujem se.
Ja stvarno ne znam cenu višnje naredne srede u Merošini.
 
Bratuljo ti sve znas samo te malo ubiju kompleksi.
Uporedi cene u proteklih 3 godine u okolini Prokuplja i ostalim krajevima.
Hajde zao mi te je da se mucis ja cu ti pomoci:
2010 30din ostali krajevi prokuplje sa okolinom 45din
2011 60din----------------------------------100din
2012 100din---------------------------------115din
2013 50din-----------------------------------videces u sredu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh