Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I šta si sad rekao?
Da je u Prokuplju višnja skuplja nego u ostalim krajevima?

A za koga je to novost?
A ove cene ti nisu tačne.
Prošle godine je 110 bilo u većini mesta, evo recimo Šabac-Loznica, selo Bojić, daleko od Prokuplja, 110.-
Treba li jos nekoliko primera?

Nego, ne reče šta će biti u sredu.
 
A ozbiljno sa višnjom rade ovi koji u vreme berbe pišu po forumu u 11 pre podne?
Eh da si ozbiljan poznavaoc visnje znao bi da u mom kraju berba jos nije pocela :osmeh:
Kolko vidim ti se stvarno trudis da nam objasnis neke stvari, najgore je sto te niko neslusa a ti se ubi objasnjavaju ci nam, tek sad vidim kolko si ti simpatican covek, nekako si smesan :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas zavrsio berbu.Prosek po stablu 22 kg.Ugovorena prodaja po ceni od 60 dinara sa mogucnoscu korekcije na vise koji dinar(sto cisto sumljam da cu dobiti:osmeh:)

Ja vise nego zadovoljan.Idemo dalje,ceka me Sljiva pa Dunja ako prezive:osmeh:
 
Eh da si ozbiljan poznavaoc visnje znao bi da u mom kraju berba jos nije pocela
A ti iz Prokuplja.
A ja svoju višnju pretovaram na kamione koji voze višnju iz Prokuplja, i to evo već nekoliko dana.

E gde mene nađe :osmeh:
 
Baš mi ne leže Šotrini filmovi, al mora da je u pravu,
Biće da u nekom Prokuplju višnja tek cvetava. :)
 
Zanimljivo je da se ovde na ovoj temi odjednom pojavilo dosta članova koji imaju po par postova sve ukupno i to sve na ovoj temi i već o svima znaju sve...
 
Pogledao sam par nasumice, dolaze sa drugih IP adresa, nemojte u mene da sumnjate, ja sam stari internet poznavalac :D
 
I odmah krenu da pričaju u ime svih:)
da nam objasnis

No dobro, treba pustiti ljude da pričaju, posebno te što znaju sve, i što znaju sve o svima.
Možda se može nešto naučiti, a možda u naradnih nekoliko komentara postane jasno da oni i ne znaju baš toliko, tj da malo šta znaju.
Ja tipujem na ovo drugo.
Posebno kad im popusti pažnja pa krenu da kritikuju druge što pišu na forumu u vreme berbe, ne kapirajući da oni upravo to rade.

To, pisanje na forumu, naravno, nije ništa loše, ne pokazuje ništa, samo ako to neko postavi za kriterijum valjalo bi da ga i za sebe primenjuje
 
Logicno je da se dosta ljudi "seti" da ima visnju bas uoci ili u toku berbe :/
Inace prema podacima koje je izneo Mirko 015 zakljucujem da je neto zarada na hektaru visnje roda 2013 oko 6.000€ kod dobrih domacina-vocara naravno sto nije lose
 
6 tisuća ojra po hektaru je zarada da nakriviš kapu i samo sučeš brkove :)

Pa jeste moguće, naravno, postići prinose o kojima pričaju Mirko i Car.
Ali možda ipak treba kalkuliati sa nešto nižim prinosima da bi se izbegla razočaranja ako se i ne ostvare baš takvi.

Ja ću npr ove godine, dakle godine sa realtivno jakim gradom pred zrenje, ostvariti prinos u osmoj godini od oko 13 14 tona po hektaru.
Na ceni od oko 50 dinara inešto malo iznad, i sa gradobitnom višnjom, će ostati solidna zarada.

E sad, ja se jesam potajno nadao duplo većoj cifri od te koju ću dobiti, čak pravio i neke planoive sa tim novcem, toga sada nema, planovi propadaju, nade propale, psihološki problem je svakako postojao.
Ali da li ima ili nema zarade, se ne zaključuje na osnovu naših planova i želja nego na osnovu matematike, a metematika kaže da zarade ima.
 
To bi trebalo nadlezni da mogu da vide. Ja nesto sumnjam da ima takvih dokonih ljudi ovde.
Ma da, čim prođe berba za koji dan nema ih više.
Inače i ja sam obrao moje višnje u petoj godini cela dva stabla prinos nisam merio.
Cena u susednom selu koliko čujem 60 dinar od kuće koliko otkupljivači plaćaju nemam novu informaciju.
Sve ozbiljnije razmišljam da posadin par ha višnje jel mi taman odgovara vreme berbe koje se poklapa sa žetvom pšenice.
Posle dođe žetva(berba) jabuke,soje i kukuruza a između luft skoro dva mesec:osmeh:
 
Ma pusti to, svako ima pravo da se registruje i komentarise kad hoce, to je i svrha foruma.:ppozdrav:
Mozes i da kazes prinos i ako imas jedno stablo a kamo li dva. Premeris koliko si ubrao sa jednog i pomnozis sa 800-do 1000 i eto ti koliko tona/hektaru.::namigivanje:: Nemaju svi po vise hektara ovde sto iznose cifre roda u tonama po hektaru.
Ako mislis da ce ti se isplatiti, sadi slobodno, mada, mislim sa ovakvim tempom opadanja cene da nema svrhu saditi je a davati hladnjacarima.
 
Nisam merio onako od oka 10-12 kg po stablu,to je na jednom malom voćnjaku gde su zastupljene skoro sve voćne vrste raznih sorti osim loze.
Za kućne potrebe. Uglavnom se prska u rano proleće sa insekticidom a fungicidu po jedno-dva prskanja (ne da žena više prskanja kada vidi koliko vozam atomizer na jabukama samo me kritikuje:osmeh:).
Moje selo nije voćarsko ima sve uupno 10 jutara voćnjaka od toga jedan prošlogodišnji zasad lešnika na 5,5 jutara.Susedno selo je višnjarsko pa predpostavljam da bi i kod nas išla lepo s obzirom da je jedna od najnezahtevnija voćka.
 
Nemam visnje ali pratim ovu i slicne teme iz zabave.Ne bih nikome da solim pamet kao ovi sto imaju po par postova i znaju sve ali me zanima jedna stvar.Ozbiljno pitanje za ozbiljne proizvodjace.Sta je sa navodnjavanjem tih parcela pod zasadom?Da li to neko radi i koliki je tada prinos?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh