Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam merio onako od oka 10-12 kg po stablu,to je na jednom malom voćnjaku gde su zastupljene skoro sve voćne vrste raznih sorti osim loze.
Za kućne potrebe. Uglavnom se prska u rano proleće sa insekticidom a fungicidu po jedno-dva prskanja (ne da žena više prskanja kada vidi koliko vozam atomizer na jabukama samo me kritikuje:osmeh:).
Moje selo nije voćarsko ima sve uupno 10 jutara voćnjaka od toga jedan prošlogodišnji zasad lešnika na 5,5 jutara.Susedno selo je višnjarsko pa predpostavljam da bi i kod nas išla lepo s obzirom da je jedna od najnezahtevnija voćka.

Ako imas neku losiju zemlju na kojoj ratarske kulture daju slabije prinose na toj zemlji slobodno posadi Visnju i nece glava da te boli, sa manje ulaganja u odnosu na ratarske kulture imaces mnogo vecu zaradu.
Visnja voli brdovit kraj ako ima neku njivu na nekom brezuljku to ti je pun pogodak. :ppozdrav:
 
Nemam visnje ali pratim ovu i slicne teme iz zabave.Ne bih nikome da solim pamet kao ovi sto imaju po par postova i znaju sve ali me zanima jedna stvar.Ozbiljno pitanje za ozbiljne proizvodjace.Sta je sa navodnjavanjem tih parcela pod zasadom?Da li to neko radi i koliki je tada prinos?
Visnja je vocka koja "uhvati "vlagu prolecnih kisa osim u ekstremnim godinama tako da nije neophodno navodnjavati je odnosno ne bi bilo ekonomski isplativo postaviti sistm i odrzavati ga a koristiti svake 5. godine ili tako nesto
 
E sada moramo uci u raspravu.Odakle to da nije ekonomski opravdano?
Znam za jabuke a i kruske.Prinos bude duplo veci.E sad cena postavljanja celog tog sistema je nesto drugo.Sistem kao sistem kosta sve nas isto,ali busotina je diskutabilna.Kod mene je cena te busotine oko 250 evra ali zavisi koliko bi bila u drugim krajevima.
zna li neko koliki bi bio rod visnje sa navodnjavanjem i djubrenjem?
 
Da dopunim informaciju. Poljska, 23. Jun: 160 dinara / kg visnje. Cena je iz grada Kalisa, centralna Poljska. Poljaci su zadovoljni jer kazu da dosta njihove visnje idu u USA gde je rod ove godine jako slab zbog mraza.
 
E sada moramo uci u raspravu.Odakle to da nije ekonomski opravdano?
Znam za jabuke a i kruske.Prinos bude duplo veci.E sad cena postavljanja celog tog sistema je nesto drugo.Sistem kao sistem kosta sve nas isto,ali busotina je diskutabilna.Kod mene je cena te busotine oko 250 evra ali zavisi koliko bi bila u drugim krajevima.
zna li neko koliki bi bio rod visnje sa navodnjavanjem i djubrenjem?
Prebacite se u temu o visnji da ne pravimo karambol oktopodu :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da dopunim informaciju. Poljska, 23. Jun: 160 dinara / kg visnje. Cena je iz grada Kalisa, centralna Poljska. Poljaci su zadovoljni jer kazu da dosta njihove visnje idu u USA gde je rod ove godine jako slab zbog mraza.

"Ovi Poljaci nisu normalni kolika je cena visnje. Pa oni imaju tri puta vecu zaradu od nas. Mora da su ludi oni a ne mi " :haha::haha::haha: EEE zemljo Srbijo nikad se neces prizvati pameti:bravo:
 
E sada moramo uci u raspravu.Odakle to da nije ekonomski opravdano?
Znam za jabuke a i kruske.Prinos bude duplo veci.E sad cena postavljanja celog tog sistema je nesto drugo.Sistem kao sistem kosta sve nas isto,ali busotina je diskutabilna.Kod mene je cena te busotine oko 250 evra ali zavisi koliko bi bila u drugim krajevima.
zna li neko koliki bi bio rod visnje sa navodnjavanjem i djubrenjem?
E ako moramo uci u raspravu to je vec nesto drugo,ha,ha,ha
O cemu bismo raspravljali kad ti uporedjujes visnju koja se bere od 10 juna a poznato je da je u zemljistu dovoljno vlage tokom aprila i maja sa jabukom koja se bere u oktobru i treba da prezivi susne letnje mesece jul i avgust redovno je i septembar susan...
 
Poredite Poljsku sa ovom banana drzavom :haha:. Ovo pisem da potsetim pojedine gde zive.

Kad citam komentare na internetu svi Srbi na sav glas pljuju EU, jedino vam se svidjaju cene njihovih proizvoda.

E pa nece da moze braco Srbi, mnogo godina mi zaostajemo za normalnim svetom...

O tome kolio smo pametni i koliko mozga imamo uvek pokazu rezultati izbora u Srbiji, vec 23godine vrtimo jedne te iste koji nas konstantno srozavaju sve nize i nize.

Da nas neko ceni u svetu mogli bi mnogo bolje da prodamo nase proizvode, ovako nas niko ne smatra ni za trulu sljivu zato sto smo teske **greška i zato sto svako svakog gleda da zajebe.

Kada bi se pojavio neki dobar posten otkupljivac brzo bi pobegao iz srbije jer bi narod podvaljivao kao sto uvek radi.

Kao kad su Rusi otkupljivali kupus u Mrcajevcima placali posteno dok seljaci nisu poceli na vagu da voze kupus sa IMT558 pa kad istovare kupus prazne prikolice kacili za fergusona i vracali na vagu :haha: i rus ih otkaci, ako pronadjem tu vest okacicu link.
 
Svaki Marko radi naopako sutra mi dolaze kolege poljaci na posao pa cemo da proverimo tu cenu,odmah mogu da ti kazem da je nemoguce a tebi izgleda dosadno kuci a?
 
Sta si se ti primio na temu cena visnje kada si rekao da nemas visnju A? A gorski c.ar pise na forumu od devet ujutru do deset uvece i filozofira o poljoprivredi iz svoje sobe ceo dan i logicno je da mu odgovara svaka cena ,procenite sami zbog cega...
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta si se ti primio na temu cena visnje kada si rekao da nemas visnju A? A gorski c.ar pise na forumu od devet ujutru do deset uvece i filozofira o poljoprivredi iz svoje sobe ceo dan i logicno je da mu odgovara svaka cena ,procenite sami zbog cega...

Danas je nedelja dan za odmor, a i praznik je ako nisi znao. Udji u moj nalog pa prelistaj kad sam pisao u toku dana od kako je pocela berba i zetva. Berba visnje je kod mene zavrsena, od zita ostala jos psenica da se ovrse posle praznika.
Znas li sta je to zetva? radi li se to kod tebe na planini,nesto ne videh da ima necega osim cetinara. :haha:

Edit. Nisam Poljak i boli me uvo kolika je cena Visnje u Poljskoj ili SAD. Zivim u Srbiji gledam realno stanje i ne mastam kao vi.

Ja sam napisao koji prinos sam imao i po kojoj ceni sam prodao, nisam video tebe da si bilo sta napisao od kako i se uclanio samo prozivas ljude koji su mnogo upisa iza sebe ostavili i mnogima pomogli u svemu.
 
Poslednja izmena:
kicca
ne znam koliko si upoznat sa efektima i razlozima djubrenja,a iz tvoje lokacije predpostavljam da je Selevac,ovaj blizu mene sto bi se reklo preko brda.
Procitah ovde 15tona po hektaru,25 i na kraju 30 tona.Predpostavljam da je glavni razlog kisa,i verovatno uvezena pamet.
A razlika od 10 tona je sitnica.
Ako bih razmisljao o visnji verovatno bih se uzdao u to sto pricas.Tu razliku biste me ovako preko prepiske ubedili da je ok.
Gorski Car vam je lepo objasnio neke stvari,a i Ironman ali izgleda da pojedinci znaju mnogo vise.
Aufidersen
 
@JuRa

Prinos od preko 30t po ha nije izmisljen to su potvrdila ispitivanja dr Milisava Mitrovića, dipl. inž. Miladina Blagojevića i dipl. inž. Sanje Radičević, stručnjaka Centra za voćarstvo i vinogradarstvo u Čačku.
 
Da dopunim informaciju. Poljska, 23. Jun: 160 dinara / kg visnje. Cena je iz grada Kalisa, centralna Poljska. Poljaci su zadovoljni jer kazu da dosta njihove visnje idu u USA gde je rod ove godine jako slab zbog mraza.

Cena u poljskoj kakva god da je, veca je nego kod nas i to je evidentno i zasto.
Ako mogu da placam evropske cene kad kupujem zasto nemogu da tezim ka istim takvim cenama kad prodajem. Svaka cast Poljacima i treba da bude 300din kod njih a kod nas dzabe kad smo zavidan narod i gledamo kako samo jedan drugog da za.....mo, za bolje i nismo.::namigivanje::
Evo samo cena goriva pa uporedite isto ga i ja trosim za obradu vocnjaka kao i Poljaci i jos bezbroj stvari kao sto je kod njih tona ure-e 13500din, (156usd )samo sto to neki nece ili nesmeju da kazu, kad se vec bave poredjenjem i realnim stvarima i brojkama.
2tw1.jpg

Ja cu se truditi da me ne opterecuje ni cena u narednim godinama tako da srecno, ali prave kolege proizvodjaci :ppozdrav:

Prinos je relativna stvar, treba imati kvalitetan plod i kvalitet je po meni tu presudan. Miislim da je od 18 do 20t/po h odlican rod prve klase.
 
Poslednja izmena:
@jura
Aufwidersehen :)
Visnju imam ali Sumadnku danas istaknuta cena 110 rsd sutra pocinje berba
Djubrenje nisam spominjao ja sve vocnjake djubrim u 3 navrata vestackim djubrivom folijrno samo bor i kalijum dodajem i kada ima stajsko
Ajde ovako posto ja nisam bio stalno kuci a ti jesi kazi mi u kom periodu je nedostajalo vlage visnji da bi navodnjavanje pomoglo mozdansamnesto propustio i da li se negde u regionu navodnjava oblacinska visnja

- - - - - - - - - -

@tintoreti
Nigde u svetu niko nikome nista ne daje nego su ljudi cvrsto povezani u udruzenja i na taj nacin obezbedjuju povoljnije repromaterijal a skuplje prodaju robu kod nas je to nemoguce sa ovakvim mentalitetom i onda koliko ima toliko i dosta.
Poljska je bila od EU pomognuta za vicarstvo najvise od svih clanica dok u isto vreme u Madjarskoj su 8 godina bile ukinute sve subvencije tako da je vecina vocnjaka iskrcena tako da su primorani da kupuju od poljaka.Ove godine su im poceli suvencionisati vocnjake i gle cuda bas one vrste koje su nama najudarnije tresnja,visnja,sljiva.
 
Slazem se u podpunosti. Ali kod nas nije realna cena od 60din ako je dizel isti i u Poljskoj i u Srbiji a u Poljskoj visnja 160din ili koliko vec, a u Srbiji 60. To neide jedno sa drugim i to je sustina, od cega treba poci i teziti.
Zasto su se ujedinili, zato sto ih je muka naterala da im nebi drugi uzimali profit a ne zato sto se vole.
Slazem se da to kod nas nemoze da se dogodi u vecini slucajeva, ali onaj ko ispravno razmislja i ima siri pogled i vece ambicije ce uspeti da se udruzi i ponekad i precuti i ulozi svoj novac zarad opsteg napredka tog udruzenja.
Zna se kako sve to funkcijonise kod normalnih i ambicioznih udruzenja, nije lako ali ako hocemo napred to je jedini i ispravan put ka uspehu, od kukanja nema nista. Ko nece napred sretan mu ostanak.
 
Visnja Sumadinka /ako je nekome promaklo u ovoj guzvi/ kupuje se od sutra po ceni 110 rsd/kg ali samo I klasa krupna lepo obojena,peteljka zdrava zelena,nije gradobitna ujednacene krupnoce II klasa se ne kupuje ni posto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh