Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
iroman losa ti racunica,ti si ovde napisao spisak kao da je za sljivu,u mojem kraju ovo sve moze podeljeno sa 2,jos nisam cuo da je neko od ovdasnjih visnjara prskao visnju crvenim uljem,ili prihrana:haha:Za ove informacije garantujem,a ako lazem moze svako da me pljune.Veoma dobro znam kako se ovde radi i koliko se ulaze u ovu divlju vocku.

Cena kod mene se polako kristalizuje.
Prva klasa 60 dinara
Druga klasa 50 dinara
Treca klasa 40 dinara

Lokani otkupljivac je danas jasno objasnio situaciju.Ova godina ce se provuci a od sledece stroga kontrola i provera na terenu.Kod nas su vec hladnjacari na terenu,uzimaju uzorak i pre nego sto ugovore kupovinu pogledaju vocnjak da vide nasta to lici.Posto su odusevljeni stanju na terenu i kakvi su nam vocnjaci a i kakva je visnja vecina ce ici u trecu klasu.Kao sto je receno ko bude radio i imao kvalitet bice mu placeno.Smesno je reci ali kod vecine ce morati da se stavlja papir u gajbe da ne propada.E tu je problem sto i oni koji nerade i oni koji rade i imaju kvalitet traze istu cenu.
 
Kolege informacija iz susednog sela danas potvrđena.
Cena 50 din start + (samo kao opcija) 5 din.
Berači 12-14 din zavisi od grupe. Vlasnik plaća prevoz do hladnjače.

- - - - - - - - - -

pazi,napisacu ovo velikim slovima a ti slobodno mozes da protumacis to i kao deranje "JA SAM TEBE ODAVNO PRESTAO DA CITAM" !!!
Pa kotebe i pita šta čitaš?
Ako nemaš argumente ne ulazi u priču.
 
U mom kraju jedina cena je 40 dinara. Znam da su se prosli vikend sastali veci privatni otkupljivaci, ali kakav dogovor su napravili to ne znam. Sad ocekujemo da ce otkup sa cenom za tretiranu krenuti od cetvrtka - 20. pojedini otkupljivaci daju ambalazu, ali nista ne kazu za cenu.

na internetu vidim da se visnja posebno ne spominje, tresnja je u ukrajini jako jeftina zbog korupcionaske afere na carini - propao izvoz, sve prodali hladnjacama i poljacima. i kod jednih i kod drugih zamrznute visnje vise nema u hladnjacama. u americi je rodilo 10% od proslogodisnjeg roda - micigen, ali oni i ovako uvoze iz cilea.

Imam utisak da su na delu kartelski dogovori da se jos uvek ne nudi cena za tretiranu kako bi se deo poljoprivrednika naterao da proda po 40

U kom kraju je 40din :sta:
To placaju ove sitne **greška sto otkupljuju po selima, 40 din je cena za nesticenu visnju...
 
Evoga javio se radnik koji je tolko vredan da po ceo dan visi na forumu i mlati praznu slamu o ceni visnje...:haha:
Kakvih sve likova imas...

- - - - - - - - - -


Evoga javio se radnik koji je tolko vredan da po ceo dan visi na forumu i mlati praznu slamu o ceni visnje...:haha:
Kakvih sve likova imas...
Ajd odgovori ako umes???::novac::
Da se pitate koja je po vama minimalna cena ispod koje nebiste isli ??
 
Ko ne moze da se ukalkulise sa Visnjom neka se mane vocarstva.
Svaka druga vocka ima daleko veca ulaganja a prodaje se po duplo manjoj ceni, kao na primer Jabuke koje su prosle godine bile 30centi, Sljivu da ne pominjem neki su je davali i za 10dinara ko je hteo sam da kupi i bere.
 
Bas me zanima koliko ce se ukljuciti ovi silini visnjari u razgovor o ceni pomenutog voca.(sljiva,jabuka....)
 
JA SAM TEBE ODAVNO PRESTAO DA CITAM
Dobro, i?

O tome šta čitaš a šta ne čitaš, odlučuješ samo ti i ne vidim zašto je važno da to naglasiš i to velikim slovima. Ne čitaš i gotovo, ali to ti je, vidim, već objašnjeno.

E evo da budem ipak fin (znam ja da ti ipak čitaš i nerviraš se:))
To što (kao) ne čitaš ono što ti ne odgovara ti neće rešiti problem.
To je guranje glave u pesak, pristajanje na zabludu, uljuljkivanje u lažima, a sve to su vrlo pogubne stvari.
Tgrni se, osvesti se, i videćeš da če ti biti bolje.
Spoznaja da nisi u pravu može nekada da zaboli ali uvek koristi.
Ni lekovi nisu prijatnog ukusa ali pomažu.

Ili, brate, daj ti neku drugu kalkulaciju pa pokaži da je ove pogrešna.
To ne umeš a hteo bi više od tri ipo iljadarke po 'ektaru?


u mojem kraju ovo sve moze podeljeno sa 2,
Ma kod većine se ovoliko ne ulaže, al hajd, ovde pišu samo vrhunski proizvođači:osmeh:
 
Nepismeni ,
Jel ovaj forum tvoj pa da moram da trazim dozvolu !?
Da sam na tvom mestu prvo bi se malo pozabavio gramatikom i pravopisom!

Kolege informacija iz susednog sela danas potvrđena.
Cena 50 din start + (samo kao opcija) 5 din.
Berači 12-14 din zavisi od grupe. Vlasnik plaća prevoz do hladnjače.

- - - - - - - - - -


Pa kotebe i pita šta čitaš?
Ako nemaš argumente ne ulazi u priču.

Oktopod: 2 negativna poena za neprikladan rečnik
 
Poslednja izmena od urednika:
E ovo ima da vrtim dok me moderator ne opomene

Da se pitate koja je po vama minimalna cena ispod koje nebiste isli ??
 
Nepismeni ,
Jel ovaj forum tvoj pa da moram da trazim dozvolu !?
Da sam na tvom mestu prvo bi se malo pozabavio gramatikom i pravopisom!
Prijatelju svoje komplekse leči na drugom mestu.
Temu si očigledno promašio.
Da li sam ja pismen ili ne nije ni bitno.
A ne vidim da nisi napisao ništa korisno osim koga čitaš a koga ne zato ne vidim i razlog da ulaziš u priču ako nemaš neki argument.
 
Druze dzabe ponavljas nece ti niko odgovoriti. Ja sam pravio kalkulaciju na pretprosloj strani ne ide da ponavljam. :ppozdrav:
Ti si rekao a i jos neki,nema potrebe da ponavljas,ko cita ovo videce.Ja ponavljam pitanje zbog onih ogorcenih na cenu a neznaju koja im odgovara.Ja samo pitam za cenu,za kalkulaciju i necu da pitam:osmeh:
 
Mirko 015,
Jel sad kontas zasto niko nece da ti odgovori !? Zato sto ih kancelarija hladnjaca 24h na forumu i svuda naokolo sabotiraju skorojevici koji su se prodali za sitno i toliko se bahato ponasaju da cak treba da trazis i dozvolu da bi nesto napisao !
 
Poslednja izmena:
Uuuu al si puko, jbt!
Ni sam ne znaš šta si napisao.

A baš sam te iznervirao, jel da? :)

Nego, ipak čitaš?
Znao sam :)

Ajd, dečko, smiri se, oladi, jasno je da ti veze blage sa ozbiljnom pričom o višnji nemaš (a ni o gramatici), ali to ti ne daje za pravo da lupetaš baš toliko.

Milsim možeš da se nerviraš, al u sebi :)
 
Ma brisaće to, Care, verovatno.
Svi mi koji smo odlučili da pišemo ovde smo sebe svesno izložili i ovakvim polupismenim i poluinteligentnim bićima.

Evo, niko, ama baš niko, od ovih koji kažu da nema zarade, se ne usuđuje da napravi kakvu takvu kaluklaciju.
Ni slovca na tu temu, samo kuknjava.
To su u većini oni koji imaju neki tamo zakorovljen višnjar, a uverili su sebe kako su važni proizvođači.

Nisu, nebitni su, sutra da ih nestane sa tržišta niko neće to da primeti jer nikome nisu bitni.

I tu je možda rešenje za ozbiljne proizvođače.
Ne u udruživanju po svaku cenu, već doći u poziciju da nekome postaneš bitan dobavljač sveže višnje.
Tada se sa tobom posebno pregovara, tada objavljena cena ne mora da važi za tebe.
A to se ne može postići pisanjem na forumu, galamom, protestima i sedenjem ispred prodavnice, niti se može postići sa nekoliko desetina ari zakorovljejne višnje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh