Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena usluznog kombajniranja

...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

@mityo

Kod tebe, su cene sasvim ok! I ti priznajes da za 3 godine ce ti vratiti cena kombajna, iako nemas puno usluge. To znaci da godisnje zaradis 2500EUR. To je nekako realno! Problem je 5000/kj i slicne...ja platio 48 EUR/kj.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Jednostavno,ne treba sejati zito,da rodi 40 meteri ni tada jedva ima racuna,ne sejem ni ja odkad sam prodao kombajn ,nit repu ,jer tamo profitira ko vadi i nosi.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Rastislav je napisao(la):
Kod nas je i prosle godine bilo 5000 din...zbog ekonomske krize ja koliko vidim cene padaju jer ljudi nemaju para tako da opravdanje da su delovi poskupeli po meni bas i ne stoji...
Jesil ti isao da kupis delove ili ja? Ili je jare pametnije od koze? A to sto sam pisao da ce mi se otplatiti za tri godine znaci da svojeg uradim oko 100 jutara x 3200 din i to da treba da platim, to sam ustedeo, Tu jos nije uracunata nafta i rez. delovi. odrzavanje kombajna cu otprilike zaraditi od usluge i deo nafte a deo nafte sto potrosim u mojim njivama to sam otpisao na privilegiju da moje vrsim kad ja hocu a ne da cekam red!
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Rastislav je napisao(la):
A to sto sam pisao da ce mi se otplatiti za tri godine znaci da svojeg uradim oko 100 jutara x 3200 din i to da treba da platim, to sam ustedeo, Tu jos nije uracunata nafta i rez. delovi. odrzavanje kombajna cu otprilike zaraditi od usluge i deo nafte a deo nafte sto potrosim u mojim njivama to sam otpisao na privilegiju da moje vrsim kad ja hocu a ne da cekam red!

Pa valjda 100x5000 to ti je pola miliona si ti ustedeo kad si kupio kombajn...te pare bi trebao da das za usluge...pa ti racunaj...ti kombajn otplatis za manje od dve godine...
Ja kazem cene koje su kodnas
North ARMY je napisao(la):
a kukuruz ide vrsenje 50e,a soja 2metera pa tu se ima ::novac:: ::novac::
Neznam za soju, kodnas se slabo seje(cesce je susa nego sto nije susa)a u kukuruzu imas vise i da se vozas po njivi jer nosi samo 3 metra sirine u prohodu(tacnije 4 x 0.7=2.8m) A u zitu kosi 4.2m(ajd nek ide samo 4m a onih 20cm nek ostane za preklop)
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kod nas ide soja masovno tako da kombajneri ipak zarade ::novac:: ::novac::
pa imas da se vozas al umesto 3000din on uzme 4500din pa ne trosi on u kukuruzu 25L??
danger rece da njegov claas trosi 5L/kj
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Neznam koliko ce biti kukuruz, prosle godine je bilo zito 3500 a kukuruz 4000din/kj
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Ma kod mene nema veze jel soja, jel zito, il jecam il nesto drugo... ides i kosis po univerzalnoj cjeni koja je za tu godinu odredjena. Price o 300kg psenice ne drze vodu, jer iako uzimas pare ili zito od onoga kome je slabo niklo, kako god pogledas, pljackas ga...

400Kn/kj sto god da bude na njivi, il ce biti soja najgusca i najvitlavija na svijetu, il ce biti najrjedji jecam... Svejedno je.

Kukuruz se kombajnom radi po 500Kn/kj, a beracem isto tako (nema veze jednoredni il dvoredni)
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kod mene 5000 kao i prošle godine.s prevozom.kombajn ima sečku.
nije malo gledajući cenu žita.ali nije ni puno gledajući cenu kombajna.ako će mi zarada na žitu biti to što ću platiti kombajneru 1000 din manje, onda jebeš taj pos'o...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Nego, kako naplacujete usluzni prijevoz do silosa? kako to ide u vasem kraju?

Ak se dobro sjecam da je kod nas bilo 100Kn (13.5€) po toni odvezenog. Na nasem silosu se zna cekati od 10 navecer pa do 3 ujutro dok ne predas psenicu, tako da ne znam koliko da naplatim covjeku kojem imam odvesti oko 3T psenice do silosa... za 45-50€ da provodim noc pred silosom, ne znam bas...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

nema ovde ništa po toni.računa se kombajniranje u paketu s prevozom i eventualnim čekanjem.obračun je po jutru.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Znaci, sta?

Ako mityoo kombajnica po 4 000DIN (lupam) znaci da nema osiguran prijevoz do silosa, a dok ti koji vrsis po npr. 5 000 imas prijevoz...

Decki, kod nas tako NEMA. Imamo kombajnera koji ima samo imt 539 i 2 jutra zemlje, a povrsi u sezoni 300 jutara usluzno, od repice, preko svega ostalog, sve do kukuruza. Ima ljude koji svi imaju svoj prijevoz, a naplacuje 500Kn/kj (69€) zitarice, a kukuruz 600Kn/kj (82€).

Cjena prijevoza se racuna posebno od cjene vrsidbe, i to uvijek ide po toni odvezenog zrna. Covjek koji mi je do sad vrsio ima 3-4 traktora, dvije kamionke, IMT prikolicu i neku zutu dvoosovinku 5T. Po potrebi vuce prikolicu odredjene velicine i traktor koju ju moze vuci. Ne isplati mu se za 4t zrna tjerat 100ks traktor i kamionku, zar ne?

100Kn po toni i tu je uracunato i cekanje kojeg ce 100% biti. mislim da je tako najpravednije, a ne bacati sve na isti racun s vrsidbom.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

@druze bobo kod mene ide 50para/kg to ti je priblizno sto i 5lipa,e ali kod mene je ravnica pa se ferguson poigrava sa 2 prikolice od 4t i slilos je u krugu od 2-7km imas par komada :ppozdrav:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Moj silos je udaljen 15km od mene i tamo vozi cjeli ovaj kraj (bar 90% poljoprivrednika) i za psenicu je guzva uzasna tamo. Nagodinu cu ugovor praviti s jednim koji ima silos jednako daleko, ali je uzbrdo nizbrdo jednim djelom puta, al kod njega se ceka najvise pola sata i ako je usipni kos pun, kipas na pistu. Kod njega mogu dovesti i tri ture u danu, dok kod ovog sadasnjeg da jednom istresem cekam ko budala.

Sto se prijevoza tice, kod mene ispada 10lipa/kg...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

moze reci ko sta hoce al je kod vas bobo bolji standard,drzava vam daje vece podsticaje i bolje je reseno,za razliku od nasih :udri: :udri: :udri:
u proseku od mojih njiva je silos u krugu 5km po ravnom,a imam njivu samo me drum deli od silosa :cool: + po ravnom vozim(mogu vise vuci) i ne ceka se toliko u redu 4 sata je plafon i to bas kad je spic,inace je 30-ak minuta cekanje i toliko kipa :cao:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Cuj, jedne godine smo u rupi vrsili i plan je bio da kombajner u bunkeru iznosi zrno na ravno i da se gore kipa... Vrijeme bilo vrlo promjenjivo i cjene kombajniranja isto porasle, sto zbog vremena, sto zbog ovakve pizdarije s vozanjem...

I sad kamiondzija gleda, ima dolje jos dosta toga, nece ovaj za godinu dana sve to iznjeti gore (kombajn je bio zmaj 133RM) i sad on sjedne u kamion (neki MAN 4x4) i ode dolje. i kombajner sretan ko djete bio, i tako vrsi ovaj i kipa na uvratini, kad klinca malo, pocela kisa, taman njiva pri kraju, i ovaj sjedne u kamion, pali sva 4 pogona i JEDVA se JEDVA popeo gore... Kombajn smo morali slepati uzbrdo, jer sam nije mogao.

Kako je onda to kod nas bolje uredjeno i sredjeno. U Baranji nekako i mozda, jer je tamo sve ravno ko na dlanu, al u mom kraju bas i nije, zato i vislje cjene transporta i vrsidbe.

Male njive, na pola moje zemlje zmaj 142 ne moze proci s namontiranim hederom pa skidanje, montiranje i jos 100 zajebancija.

Cjene su malo vislje, al ne znam kako bi netko od vas ovdje odredjivao cjene ;)
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

a djuture sta drugo :D :D
lane smo skidali psenicu na zaravni fruske gore a sleperi su vukli 2-3dana smo tamo vrsili i kamion ostao na njivi da prenoci preko noci kisa pa je brena malo radila :ppozdrav:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Johny CASE IH je napisao(la):
@jugos ipak je puno dati za jedno jutro 5000din.a ako racunamo da tamo potrosis 10l nafte po jutru,i to izadje 1000din a jos 4000 din ti je cista zarada...pa gde to ima :nono: po meni bi cena od 4000din po jutru bila maximalna a sve preko toga je deranje :udri: pa vidis posto se vrsi u banatu pa tamo je 3200 din po jutru ali mozda tamo ljudi nisu toliko alavi kao mi slovaci i cenu usluznog kombajniranja uvek naprave oni sto se najvise bave usluznim kombajniranjem i ako oni kazu 5000 svi se moraju toga drzati i tacka(tako bar rade kod nas),,, :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli: ::jako_besan:: ::sramota:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
E moj Johny,puno toga ti znas al si jos uvek mlad naucices polako i ostale stvari u zivotu.
A hajde jedan primer ima u B.Petrovcu oko 60-70 kombajna raznih,svakojakih,ima onih koji puno rade (usluzno) i uvek imaju kome da rade a cenu drze!,a ima i onih kao malo pametnijih koji ce da spuste cenu i radice jeftinije a ionako nece imati musterije jel tako? Verujem da je i tebi kosio neko za 5000 a nisi isao nekom ko bi ti kosio za 3000?!
Tako da su sami ljudi krivi za to kome idu ali ne idu dzaba onim koji skuplje naplacuju. (a nije to skuplje nego tako je vecinom kod nas u okolini,samo sto ima i onih "pametnijih")....
 
Nazad
Vrh