Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena usluznog kombajniranja

Imao sam Univerzala pa Zmaj 125 pre 15-tak god,svi davali po 10 lit nafte,ali ono sa dna bureta,pa mi stalno zacepio pumpu i filtere ,reko sam,ne treba mi vise kombajn,jer sve manje posla i samo mi zauzima mesto.U ono vreme kod nas bilo 50 kombajna.Prodao za 5500dem +1500kg rez.delova.Za 5000dem kupio CLAAS presu ,skojim od 1.maja do pruvog snega ima posla.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

jeste cena nije samo zbog ciste zarade nego kad ode nesto sta onda?? i masina(kombain) ima svoju amortizaciju!! JOHNY jedno neznas!! koliko je samo kais na kombainu evra?? ?? ??
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ja mislim oko 200e jer je jednom kombajneru dok nam je vrsio grasak pukao kais od varijatora pogona tockova i morao je kupiti novi koji kosta 200e pa ima tu i kvarova ali nekvati se kombajn na svakoj njivi i ako je sve dobro sredjeno kombajn moze jednu sezonu da prodje i bez vecih kvarova :D
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Johny CASE IH je napisao(la):
@jugos ipak je puno dati za jedno jutro 5000din.a ako racunamo da tamo potrosis 10l nafte po jutru,i to izadje 1000din a jos 4000 din ti je cista zarada...pa gde to ima :nono: po meni bi cena od 4000din po jutru bila maximalna a sve preko toga je deranje :udri: pa vidis posto se vrsi u banatu pa tamo je 3200 din po jutru ali mozda tamo ljudi nisu toliko alavi kao mi slovaci i cenu usluznog kombajniranja uvek naprave oni sto se najvise bave usluznim kombajniranjem i ako oni kazu 5000 svi se moraju toga drzati i tacka(tako bar rade kod nas),,, :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli: ::jako_besan:: ::sramota:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::

AJ NE SERI LEBA TI, :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: a niko ne računa mazivo,dnevnicu za kombajnera i JOŠ ako neki kvar bude , šta onda.Kakva je to zarada??Tebi je lako da xxxxxxxxxx KAD NEMAŠ KOMBAJN.ZATO BEZ KOMENTARA. :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ceenu odredjuje i amortizacija i dnevnica za kombajnera i mazivo i gorivo ....
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

uvek bilo i ostalo da je puno para nama koji placamo i vama koji uzimate :ppozdrav:
onaj sto je uzeo NH i meni vrsio on je za sat mozda i malo manje picnuo 2kj i uzeo 6 meteri zita,a danas moze na puno njiva da uzme 6meteri :cool:
a ne moze se porediti neko ko malo malo pa ode lezaj,kais...i kad dodje krej dana on u minusu sto je i logicno,al svako ko dobro radi moze i da zaradi :ppozdrav:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
uvek bilo i ostalo da je puno para nama koji placamo i vama koji uzimate :ppozdrav:
onaj sto je uzeo NH i meni vrsio on je za sat mozda i malo manje picnuo 2kj i uzeo 6 meteri zita,a danas moze na puno njiva da uzme 6meteri :cool:
a ne moze se porediti neko ko malo malo pa ode lezaj,kais...i kad dodje krej dana on u minusu sto je i logicno,al svako ko dobro radi moze i da zaradi :ppozdrav:
Da ali koliko on treba da uradi da bi mu se otplatio NH? Ili mislite mozda da je on zato kupio kombaj da bi ostalima(citaj: oni koji nemaju kombaj) bilo lepo?
Ja sam prosle godine kupio kombaj vrednosti 8000 evra i radovacu se ako mi se dogodine isplati a racunam i svoje sto uradim kao da sam platio da mi urade! Nije sve bas tako crno-belo, ima tu puno sivog...

Molio bi clanove foruma da koriste malo pristojniji recnik...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

pa ima ali opet se to otplati,nije bas da kombajneri pucaju,svako ko je hteo da RADI i napredovao je
covek je sa 2 z142 napredovao do novog jd 1450cws,ovaj je kupio nh,u selu 2 univerzala zamenjena jedan sa 142 drugi sa dobrim fahr-om,tako da se moze zaraditi za onog ko hoce da ulozi u masinu i da radi
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

neracuna se samo NAFTA!!! ima tu amortizacija!!! kad bi radili samo za naftu i nesto malo vise onda nedaj boze nesto da se polomi odmah bi bili u minusu!! onda nebi ni palio kombajn bar sam na (0) a ne u minusu!!!
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

pa da to se uvek mora racunati i po meni je neka realna cena 4000din po jutru ili 50 evra najvise ali 5000din ili preko 500kg zita dati nekome za vrsenje jednog jutra je deranje koze s ledja a to nema nigde nego samo u opstini backi petrovac...eto kako NA kaze 300kg zita ili 3200din po jutru a kod nas oce 5000 pa to nije dobro i razlika je velika ali kad bi cena zita bila 16din kao lane 5000din po jutru bi bila dobra cena a sada ked je zito 9 ova cena je svakome prevelika ali sta je tu je nemozes nista raditi samo kako oni kazu :zli:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

eto precizno kod mene je 110 evra hektar !!! a @NA ja nisam reko da se en isplati ali za 2000 3000 din jutro to nemoze da bude nikako!!! nismo mi krivi zato sto je zito 9din-kg a i da je zito 25din-kg ja bi isto radio za 110evra po hektaru!! ko hoce da radi on ce raditi ko ne nek nadje drugog!!(ovde se niko nebuni)
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Pa i ja bi radio radije jutro za 5000 pa da znam da kad treba da generalisem motor da je on zaradio cenu popravke, a ne da brojim koliko sam lezajeva promenio dali sam vise potrosio na odrzavanje nego sto sam dobio za kombajniranje! A onaj ko se zeza sa odrzavanjem pre sezone, taj cesto stoji u njivi, pa ti racunaj da svake godine u aprilu-maju treba staviti min300eura u kombaj da u sezoni mozes mirno da radis, a i onda moze da se desi neki maler...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

danas sam pokosio pšenicu i majstor kaže:

4300 kombajniranje
800 sečka
1000 transport
sve to po jutru, naravno, u dinarima :cao:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

pa Boga mi jako lepa cena,kod nas se vise i ne racuna secka a ako ti je bas hica kombajner ti za dz da svoju zmajevku :ppozdrav:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Po meni je to i više nego prejaka cena, pa neka se godpoda kombajneri ljute do mile volje.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

5000 din je trenutno 500kg zita...pa kad je to bilo...nafta jeste otisla gore...ali pametni ljudi su kupili naftu kad je bila najjeftinija...pa je sad racunaju po 100 dinara...eeee ne moze tako...po meni 4000 je neka realna cena...u ovim uslovima.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ali pametni ljudi su kupili naftu kad je bila najjeftinija
možda si u pravu , ali nemožeš ti da kupiš naftu kadje bila jeftinija za ceo život , opet kad potroše tu naftu moraće da kupe ponovo po trenutnim cenama tako da ...
 
Nazad
Vrh