Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kod nas jedan veliki privatnik kosi za 380 kg psenice sa prevozom a bez prevoza 320 kg psenice po kj .
inace kosi sa seckom za slamu CASE kombaini valjda uzeo na kredit pa sad obara cenu da ga isplati.posto ima i svije silose neskida mnogo samo primesu i vlagu ako je ima ,inace ovi drigi skidaju neke nove namete ulaz izlaz sa vage ,rastur ,ijos nesto i to ti izadje jos oko 300 kg po vagonu pored primesa
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

5000 din po kj.......a i to je malo koliko je sve otislo gore.....i samo kes cekanje 20 dana... ::novac::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Evo moje računice :D :D

5 dana znoja + prašina == 10 dana odmora + čist vazduh

5 dana rada = 10 dana odmora na planini :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

u susednom selu Glozan ima jedna privatna zadruga koja radi usluge vrsenja svih kultura (psenice soje i kukuruza) i lane je radio za neverovatnih 4500din/jutru i jos davao i svoj prevoz.
u pitanju je klasov kombaj Claas Lexion i traktor Fendt 412 vario sa prikolicama.
idu i u susedno ili oblizno selo vrsiti makar za 1 ili 2 ha,samo da njima predas robu.
e to je konkurencija,a ostali naplacaju daleko vise!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

sva sreca johny sto ti taj iz glozana ne uzme na svom kantaru!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

KishRobert je napisao(la):
sva sreca johny sto ti taj iz glozana ne uzme na svom kantaru!
Nazalost jako cesta praksa. Jedan privatnik u mom selu je doktorirao na tome i zavrsio karijeru.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A ako odeš na ovakvu njivu? Koliko to treba da se naplati?

2rxidcn.jpg
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

pa dokle ljudi idu....ovde se vode idejom,ako ces da mu kosis,onda ce za tih 2000din da ti se popne na glavu,da se ponasa prema tebi kao da si na civiluku,jebo ih pos'o,nek' svi ti koji nemaju kombajne,kupe sebi,pa nek sebe jebavaju.... :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Juce je ujaku kosio caletov drug sa JD-om mislim da je 1065 u rangu z142 samo moderniji i sve to...sa seckom cena 3000din/kj i isao u drugo selo jer je ujak imao 4-5kj,ali nije imao prikolice pa mu se covek ponudio prevoz za 1000din cisto da pokrije troskove goriva,znaci crvena za 2 zmajevke 12-15km voznje asvaltom.
Inace je ujak imao prinos 29m/kj,njemu malo pizdi a ja mislim da je to puna kapa.
Sad ga mi cekamo da dodje nama da kosi 2kj.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod mene je 3100 dinara po jutru,bez secke,ne znam koliko je sa seckom...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

10000 po ha a sečku ove godine nisam ni koristio osim za sebe. Žita sve manje pa ljudima treba slama. U cenu je uključen i elevator sa motalicom 50m koji dajem ljudima kojima žnjem. Inače od početka žetve do sinoć, žetvu su mi platila 2 /dva/ čoveka. Mislim da će kod mene žetva biti gotova u sredu.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod mene dva KLASS-konsula rade po 15000din za hektar. Gazda radi u Svajcarskoj i vozacima placa 30 posto od ukupne zarade. Iz susednog sela povremeno dolaze dva manja maseja koji rade po 12 i13 hiljada. Nema prevoza, secke, elevatora...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas je 4000 din/kj ako plate odmah ili 40 evra ako ih cekas za pare. To je cena bez secke jel od 40-tak kombajna u selu ni jedan nema secku. :haha:
 
Nazad
Vrh