Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Cena ko cena .Kod nas će biti problem što neće svaka njiva moći od jednom da se pokosi,pošto ima dosta pšenica pod vodom.Moraće iz najmanje dva izlaska na istu parcelu a sve parcele gde je voda su tri dana jahanja od sela.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Zato kombajniram samo svoje i jednom rođaku, koji mi pomaže u transportu tokom godine, i kumu sa kojim trampim usluge...
Vuk sit a ovce na broju.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Da se malko nadovezem na temu :D

Kod nas je zetva psenice od 80 do 100e /h.

Moze se reci 80e neka prihvatljiva cena.

Ko moze neka vrse i po 200e. nevidim zasto tolika polemika. Mada netreba biti gladan, previse.

Pricali su jedno vreme o oporezivanju kombajna. Bolje cutati i deliti sudbinu ostalih. Ako OVI jos malo pritegnu, mnogi nece ni svoje vreci. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod ujaku u selu koje je 10km od mog je 4000din/kj,lepo ce mu biti placeno cim mu legnu pare na racun,njiva pored asvalta,jeo pio pa malo li je??
Ah da ima kombajn klas neki matori puno gori od univerzala i on je zadovoljan covek,zapravo prezadovoljan sto sa traljom od 1500e zaradjuje pare i svoje uvek uradi.

Meni je decko skinuo jecam ali nije naplatio jer se nisu kombajneri dogovorili za cenu i ja to ne razumem....valjda on treba da ima amortizaciju za sebe i svoj proracun a ne neke cene po ostalima da ravna...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Moraš ga razumeti,nebi čovek da ti naplati više nego da ti je neko drugi kosio.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

50-60 evra po jutru ... Ali uglavnom imaju prevoz ako ne ja prevozim .... ::namigivanje::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A kako da ti kaže cenu kombajniranja kad se nezna ni cena žita!? A mnogi kombajniranje vezuju za cenu žita....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ma ne, sada se otprilike zna koliki je prinos.
Nažalost zito je podbacilo, i prinosi su manji od očekivanog. :nono: :udri:
Sada ovi u zadružnom savezu, ili kako li se već zovu, prave kalkulacije da na osnovu ponudjene cene zita vide koliko izađe kombajniranje po meri površine.

Jadni i jedni i drugi,nema zarade
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Зоране ако Мићо из Врбе крене код нас са том ценом боље да не долази, и прошле године су покушали са 120е па није могло. Боље ми је да жито покосим зелено и изпресујем.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Drage kolege kod nas je vrsidba 25 km po dulumu
to mu dodje nesto jace od 125e po hektaru njive su male prosjek 0,5 ha
pa sta se moze gorivo skupo dijelovi a bogami i veresija ubi
juce sam se 2 puta zaglavljivao URSUS 120 me cupao ode vucno remenje ode lamela zito slabo tuga golema :udri:
niti valja meni koji kosim niti onom mom mustariji koji placa valjda ce nekad biti bolje :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ovde će biti valjda u tom rasponu 3000-4000 din/kj bez sečke, jer je niko i nema .

Inače biće bolje nekad, al se tad neće sejati žito, nego nešto što ne donosi minus :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@mirko markovic67
Mićo iz Vrbe mi je rodjak. Cena je relativna stvar jer u susednom selu ima više kombajna pa je i cena rada niža.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Samo da se ubacim malo u ovu temu...

Kombajneri u mom kraju naplacuju od prosle godine 500kn/kj (oko 68€) pravdajuci se na to da je gorivo u zetvi skupo, a i bilo je. Sad je gorivo pojeftinilo, a cjene vrsidbe ostale jednake... Kombajna ima svakakvih, od modernih, pa do najvecih drlja. Slobodno mogu reci da je moj kombajn jedan od 3 najbolja kombajna u okolnih 4-5 sela... Navikli se ljudi vec na fahr kombajne koji lete kroz njivu pa kad im ja dodjem, nikad zavrsiti, em uzak heder, em kombajn spor, i jos neki kvar ako bude, al na to ne mogu utjecati.

Ja usluzno vrsenje naplacujem 400Kn/kj (oko 55€) jer imam mali, spori kombajn bez sjecke i ne zelim ga ganjati nikud. Danas kad sam zavrsio covjeku jecam, pita on koliko je duzan i ja mu kazem izracun. On daje novce i nije mu jasno nesto, i nije mogao sutjeti, nego je pitao posto ja radim? Kad sam rekao 400, on pita zasto ne 500 kao i ostali? "Mozes komotno, jer lijepo polako radis. Kome god si vrsio, svatko je hodao za kombajnom i pravrtali su slamu da vide koliko prosipas, pa i ja. Svi smo zadovoljni i zvat cemo te opet da dodjes u zito i zob."

Dakle, voljni su mi platiti koliko i drugim kombajnerima jer se meni ne zuri nikud i ne ganjam stroj, a to valjda ljudima pase...

Cjena kombajniranja ce u mom kraju zauvijek ostati 500Kn/kj i svi su "sretni" i "zadovoljni". ljudi nemaju svoj kombajn jer im se na 5-6 jutara ne isplati, al dati svake godine 2 - 3 000Kn za vrsidbu nije problem. Pa kad nije problem, Bobo kupio kombajn i pravi konkurenciju...
 
Nazad
Vrh