Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Sandoru skidam kapu za realnost,svi se proseravaju cenama.
JA olacam u roku 7 dana ili predajem na ime vrsioca robu,ponesem na njivu i pocastim ga,po njivi ne sejem biciklove i federe.
NE pada mi na pamet da subvencionisem umesto drzave nekog sto ce mu se pokidati masina u sred sezone ili da nadomecem umesto komsije koji redovno NE placa kombajneru i koji kao nusproizvod u metli i sirku poseje i nesto soje :D

Znam coveka koji svake godine komplet pretrese z142 i pomenja i sto jeste i sto nije i nikad ta cifra ne premasi 1000e.
Post je spojen: [time]1277991977[/time]
_________________________________________________
Uzmite ovako da prosecan kombajn skine 200kj,pred sezonu ulozi 1000e.
Ako po jutru naplati 3000 to je 6000e. Nek potrosi 2000e za naftu i 1000e amortizacija ostaje 3000e cisto.
Koja masina od 10 000e moze doneti cisto 3000e za mesec dana(efektivnog rada,a i manje)
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A ko to moze sa kombajom od 10000 e. da ovrse 200 kj. nemislim da to kombaj ne moze da ovrse vec da nema on toliko kj. za vrsidbu, kod mene u selu zetva traje dva-tri dana. Kod mene je lane cena vrsidbe bila 300 kg. zita po kj. medjutim ove godine ce verovatno biti skuplja zetva ako zito bude oko 1000,00 din. ja bi sa cenom od 40-45 e. po kj. bio prezadovoljan :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Svi bi da se obogate preko noći, to je problem... Ali kada ljudi shvate da ovo nije Amerika nego Srbija, i da ovde nemamo takve mogućnosti kao što ih imaju Ameri, i da ne mogu meriti istim aršinima kao tamo - e, onda ćemo se međusobno razumeti.

Koja je to utopistička ideja da u Srbiji išta može da se otplati u roku od godinu dana, i plus da se ostvari dvostruka/trostruka dobit? :sta:
Mislim, može... Ali nehrišćanskim metodama.

Trebaju promene. Trebaju protesti.
Ali dok te promene dođu, mi ćemo jedni drugima krv popiti!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Mislim da će kod nas ići po 4000 za kj.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Nafta kombajnerova,ili 3000+ 10 litara.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Cenim da ce i kod nas 4000din/kj ili 7000din/ha. Koliko cenite da ce ici kombajniranje soje?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Usluga je važnija od profita,profit nije cilj,nego kvalitet usluga. (Henry Ford)
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Код мене је цена комбајнирања већ неколико година 100е по ха, комбајни долазе из Шумадије( Краљево, КГ) и сваки пожање више од 100ха. они су задовољни а нама остане слама.Тако им се може кад по 10 људи виси на комбајну и моли ајде оно моје...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kazu da ce biti 3000 i valjda plus gorivo...nisam bas odusevljen pogotovo jer sam danas bio u hrvatskoj i tamo je 60-70e po jutru... e tako bi mi valjalo :D :D :D
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

I meni bi odgovaralo, ali ne bi Attili i Rastislavu...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ma ko oce moze i dzabe da radi :haha: :haha: ja sigurno necu ,ako kad zavrsim zetvu zita (i mojeg) ne budem na 0 ( bez startnog ulaganja-godisnji remont) prodacu kombajn i :pecanje: :veseljak:: ocu i ja da dozivim starosnu penziju
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Opet vi gledate kako je u razvijenijim zemljama, pa hoćete te cenovnike da implementirate kod nas.

I onda se iščuđavaju zašto nam je država ovakva kakva je. A kakva će biti kada i oni na vrhu razmišljaju isto kao i ovi na dnu! Jooooj, životeeeee...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ljudi, kupite lepo kombajn za 10000,-Eura ( i kao sto i sami kazete obogatite se )
pa onda dobro dosli sledece godine zajedno sa nama da se zalite! :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh