Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

oldtimer je napisao(la):
Kod mene je bilo prosle godine 250-270 kg psenice po kj...i ove godine cujem da spominju oko 300 max.
Dok je ove cene, ne trzam se nesto preterano da kupim kombajn...dok ga sredim, platim coveka da vozi, ne ustedi se tu bog-zna-koliko :udri:
Ako se kombajn pokvari, ja idem da spavam, ne zanima mene kad i kako ce da ga popravi.Ujutro samo zvrcenm, i pitam jel idemo...ako ne, nadjem drugog kombajnera. Malo surovo zvuci, ali takva je trenutno situacija.

Da se radi za 100 eura po ha, vec bih ja imao kombajn
Sa tvoje tačke gledišta potpuno si upravu! Zato sam ja pisao da se za te pare ne nerviram što nemam puno posla.... Uradim moje i par prijatelja njihova 2-3 jutra....(a njima bih uradio i džaba ako treba) i parkiram kombajn da se ne haba bez veze, trebće on meni i dogodine....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Sve se manje radi usluga... sitniji proizvodjači prodaju zemlju u arendu, a oni krupniji imaju kombajne. Ako se ovako nastavi za par godina će svako samo sebi vršiti. Cene proizvoda su toliko male da ako nemaš sve svoje mašine bolje ti je da prodaš zemlju u arendu...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Po mojoj racunici kombaj u punoj eksploataciji traje 20 godina, pa opet treba da se kupi nov koji kosta 100 000 eura,prema tome 100 000eura podeljeno sa 20 godina je 5 000 eura godisnje da zaradi cistih para bez potosnih delova ulja i maziva i goriva pa vi radite i dzabe ako hocete :nono:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Videcu sta ce biti sa mnom(sto se tice skole) ali sigurno za koju godinu uzeti makar univerzala da radimo ujak + ja=40kj*50e za 2g otplacen,jeftinije nego da placamo kombajnirenje,jos ako nam vrate zemlju sigurno uzimamo mozda nesto pravo dobro.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Baca to nece biti jos jedno 2 godine sigurno,moram prvo skolu...znas te price a ako ih zajjj da na pola faxa kupim kombajn to ce biti pesma. :D

Ni cale ni ujak ne znaju nista oko kombajna,tako da bih ga morao preuzeti na sebe 100%.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

galki je napisao(la):
Po mojoj racunici kombaj u punoj eksploataciji traje 20 godina, pa opet treba da se kupi nov koji kosta 100 000 eura,prema tome 100 000eura podeljeno sa 20 godina je 5 000 eura godisnje da zaradi cistih para bez potosnih delova ulja i maziva i goriva pa vi radite i dzabe ako hocete :nono:

Druze i nije ti racunica bas na mestu,kombajn od 100-150 000e necu ja uzeti koji nemam musterije,vec covek koji sigurno ovrsi 300kj godisnje a i vise,e takvom coveku moze lagano da ostane 5000e a i vise godisnje,te mu se kombajn isplati za nekoliko godina(bruto) + njegova cena kad ga prodaje sto mu ostane u dzepu.
A ko radi na slepo 50-100kj godisnje njemu je sasvim dovoljan i zmaj do 10 000e. :cao:
Zar nije malo glupo da godinama radis sa zmajem po 100kj godisnje i sad bi novog od 100 000e.



Neka bacela samo polako,proradice i kod nas kuka i motika uskoro. :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Interesuje me gde je član Gregorije, pošto će on da vrše i gde?
On tu vašu "logiku" i matematiku preživljava mada sumnjam da bi se složio sa njom.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

N.A. ja kazem za ove sto znju za 3000 dinara po kj puta 300kj je 900 000 dinara odnosno 9 000 eura odbi gorivo, mazivo ,dnevnice, odrzavanje pa ces videti sta ce ti ostati od toga.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A ko stigne da pokosi 300kj ? Ima puno kombajna, problemi sa prevozom, otkupnim mestom...a žetva bude gotova za 7 dana.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Neznam N.A. kaze tako , ja znjem 40 do 45 hektara godisnje ali ove godine stigla 2 kombajna u selo i manje posejano pa verujem da ce biti negde 25 h
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

I kod mene je bila cena lane 300 kg. zita po kj. dok ove godine neznam jos koliko ce biti poredjenja radi juce sam kupio kajis(remen) za klasa od varijatora bubnja koji kosta 28376,00 din. koliko je to zita ili vrsidbe kj. :sta: :sta: :sta: ::lose:: ::lose:: ::svaka cast::
Matić je napisao(la):
Koja će cena biti ove godine?Mislim da ispod 50 eura po k.j ne vredi isterivati kombajn na njivu.Prošle godine beše 300kg po k.j što izračunato u dinare izađe 3000 dinara trenutno ni 30 eura.Poređenja radi setva kukuruza 1500 dinara po k.j sa potrošnjom od 2 litra D2 a koliko kombajn potroši po jutru/hektaru.Nema nikakve logike ići jeftinije.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ljudi moji, kod mene u selu ima vec 20tak kombajna!
Oce svi da se obogate! :haha:
Tako da mozes biti srecan ako uradis tek toliko usluzno da svoje dzabe pokosis! :zli:
Prosle godine bilo 4500,- neverujem da ce se ove nesto menjati!
Pozdrav
Post je spojen: [time]1277227814[/time]
_________________________________________________
Prevoz uvek bio 1000,-
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Troskovi na kombajnu su ogromni, to znaju svi koji ga imaju! (Koga nema? Svi ga imamo :haha: :haha: :haha: )
Po meni bi realna cena trebe da se krece oko 6000-7000 milja po jutru !!
poz
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

troskovi su ogromni,sve vise je kombajna,i najvaznije je : kako se dogovoriti o ceni usluga kad ima onih koji obaraju cenu ? :zli: ::novac::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ima i za to leka.... Kod nas je bio jedan pametan sa beračem... pa smo mu njivu nađubrili federima iz starog kreveta.... 3 dana je brao 2 jutra!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

mityoo je napisao(la):
Ima i za to leka.... Kod nas je bio jedan pametan sa beračem... pa smo mu njivu nađubrili federima iz starog kreveta.... 3 dana je brao 2 jutra!
svasta sam cuo ali ovo jos nisam :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh