Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ja bez 3500din/kj ne teram kombajn! Bolje da mi džaba stoji nego da džaba radi!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Uvek ista priča oko kombajniranja, u svakom mestu se nađe neko da stalno obara cenu da bi ima posla i pravio zabunu, umesto da se svi kombajneri iz mesta sastanu jedno veče i dogovore za 5 min.....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ma ja zovnem par kolega sto rade dosta sa kombajom i kazem radimo po toliko a ostali neka rade dzabe ako hoce i opet imam posla da nemogu da stignem.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kad je stani pani ne pitaju posto je. Naravno ne treba odrati ljude,ali mora se znati da kombajn kosta i da to nije traktor. Kod nas je bilo oko 4000-4500 po KJ sto je sasvim realna cena sobzirom na gorivo i posao.
E sad postavlja se pitanje sta se dobije za te pare ?
Kod nas u selu ima dosta kombajna,ali jako malo dobrih. Oni sa losijim rade jeftinije a niko se ne pita koliko oni zaista kostaju. Prosipaju i do 10 % ,verujte,strasno.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Pa to je dobro nećeš morati sledeće godine opet da seješ, jer je u jedan prolaz čovek uradio i žetvu i sejanje.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Skoro sam uzeo i pokosio za ovce par njiva koje su od prošle godine ostale neobradjene, a žnjeo ih je lik koga ne treba pustiti u njivu ili mu bar dobro naplatiti jer je žita i ječma bilo stvarno mnogo. Poredjenja radi i ja sam požnjeo jednu parcelu koja je ostala tako do sada i ne može se nigde videti vlat ječma. Čovek kome su žnjeli te parcele mi je skoro rekao da će me zvati da mu radim žito. Što se cene tiče čujem se sa par kolega ili se sretnemo negde i padne dogovor za 5 minuta.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ove godine ja mislim da cemo raditi oko 40 ili 50 evra po jutru ..Naravno Ima i nas prevoz ako nema traktor i prikolice..
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Laza je napisao(la):
Ove godine ja mislim da cemo raditi oko 40 ili 50 evra po jutru ..Naravno Ima i nas prevoz ako nema traktor i prikolice..
ovde je cdena : 300 kg/kj zita
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Koja će cena biti ove godine?Mislim da ispod 50 eura po k.j ne vredi isterivati kombajn na njivu.Prošle godine beše 300kg po k.j što izračunato u dinare izađe 3000 dinara trenutno ni 30 eura.Poređenja radi setva kukuruza 1500 dinara po k.j sa potrošnjom od 2 litra D2 a koliko kombajn potroši po jutru/hektaru.Nema nikakve logike ići jeftinije.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Logike nema ... videćemo ima puno kombajna ::lose:: oko 40 € po kj
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

zoran_vs je napisao(la):
Laza je napisao(la):
Ove godine ja mislim da cemo raditi oko 40 ili 50 evra po jutru ..Naravno Ima i nas prevoz ako nema traktor i prikolice..
ovde je cdena : 300 kg/kj zita
Vi ili imate jaku konkurenciju ili malo povrsina za kosenje(usluzno)ali 300 kg/kj po ceni od recimo 10 din/kg je 3000 dinara pa malo je malo...... :sta: :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Biće ovo nezgodna žetva (ako bude šta da se kosi), vlaga, blato, trava, kiša...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas do sada bilo 200 kg zita po jutru i 10 l nafte.Ne vidim razlog da sad bude drugacije.... :sta:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Farmer Bob je napisao(la):
Kod nas do sada bilo 200 kg zita po jutru i 10 l nafte.Ne vidim razlog da sad bude drugacije.. pa vi sto nemate kombajne i to vam je puno kad bi moglo pola cabe pola zabadava
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

da ima po toj ceni ovde kod nas nikada ne bih kupio kombajn :nono:,za te pare ne isplati se ni spremati.kod nas je otprilike 1hektar vršaja i dubokog oranja ista cena ove godine 100e
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

MONTOYA je napisao(la):
da ima po toj ceni ovde kod nas nikada ne bih kupio kombajn :nono:,za te pare ne isplati se ni spremati.kod nas je otprilike 1hektar vršaja i dubokog oranja ista cena ove godine 100e
Zato ja vec nekoliko god. ne vrsem usluzno,uradim svoje i imam dve stare musterije od po nekoliko kj. i kombajn u supu!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A ja sam među mlađim kombajnerima u selu pa zato nemam puno mušterija ali se nešto i ne sekiram što mi ne dolaze da im vršim za 35 eura kj....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod mene je bilo prosle godine 250-270 kg psenice po kj...i ove godine cujem da spominju oko 300 max.
Dok je ove cene, ne trzam se nesto preterano da kupim kombajn...dok ga sredim, platim coveka da vozi, ne ustedi se tu bog-zna-koliko :udri:
Ako se kombajn pokvari, ja idem da spavam, ne zanima mene kad i kako ce da ga popravi.Ujutro samo zvrcenm, i pitam jel idemo...ako ne, nadjem drugog kombajnera. Malo surovo zvuci, ali takva je trenutno situacija.

Da se radi za 100 eura po ha, vec bih ja imao kombajn
 
Nazad
Vrh