Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Pa necu ja da subvencionisem majstore koji teraju raskantane masine koje trose 20L/kj.
Zna se sta je konkurencija.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
i kod nas je prosle godine bilo 100e po ha, ove godine videcemo
ja imam svake godine 4-5-6 ha za zetvu - niti da uzmem neki kombajn niti da placam kombajniranje, prosto nisam pametan
Budi pametan uzmi neki mali kombajn za 3-4 000e uradis sebi i jos toliko usluzno da pokrijes naftu sebi,ne moras nista vise. :cao:

ja bih uzeo nekog bunkerasa, tesko da mogu u isto vreme i da teram kombajn i da vezujem dzakove, al sta uzeti?
evo citam temu class i ostale sve neke masincine niko nista manje da spomene da mu bude do 3m kosa
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Uzmi zmaj univerzal,lane je u mom selu covek prodao ispravnog za 2500e,ima dosta kombajna koji su mali,jeftini a bunkerasi su.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljusha je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Mislim da ovi kod mene nece dobiti vise od 300kg psenice za jutro,za soju 200,tako je bilo lane a tako ce biti i ove godine.
Isto tako...
za žito koliko god, ne bih ni upalio kombajn. ispod 100e neće biti sigurno a za više će vidimo. čika jovo, ako želiš mogu te upoznati sa mojim prijateljem koji doteruje mašine spolja. pa možda napravite neki dil. nije ti daleko dobri do. ako želiš javi se na pp.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

sad se setih...
prosle godine jedan komsija iz susednog sela imao nekog nemca benzinca sa bubinim motorom, i prodavao mi ga za 1000e i bas slucajno ja na pumpi tocim naftu u traktor kad ga vidim posao u njive u blizini i vice mi - ajde da vidis sta je kombajn!
dok sam ja natocio naftu i sisao do njive on stoji u sredini, gomila ljudi oko njega, zagledaju..
sta je sad?
mozda je stiglo od gazde ladno pivo, pomislim ja, ko Bog, idem kobajagi da se cenjkam za kombajn..
kad ja dole, a ono riknuo motor :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

jeste al je reko da je motor ko casa, ne trosi ni gram ulja, uteraj ga gde hoces nema da mrdne temperaturu - ti ces pre njega da prokuvas
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kiraj je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Svako svoga konja hvali... neka se javi ovde taj koji može da pokosi normalno žito (najmanje 2000kg/kj , strnjika na 10cm) a da potroši ispod 10l/kj.
Zoki 2 t/kj je jako loše žito i tu ne potrošim više od 6 litara po jutru.Da bi ga izvršio moram da pustim dole kako bi imao slamu za nesmetan rad.Kad je prinos 3-4t/kj onda je oko 8 litara .Nije tu problem utroška nafte po kj nego cena delova za održavanje.Jedno veče je bila rasprava o ceni kombajniranja.Jedan neće ispod 4000 dinara da udje u njivu, drugi će za 200 -250 kg pšenice.Svako ima svoju računicu.
Sa kojim ti to kombajem radis kada
ti je takva potrosnja
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ne znam kako je kod vas, ali kod mene su njive sa žitaricama jako prljave jer ljudi nisu prskali protiv korova. Na ovu cenu žita nisam ni ja prskao ješće ga svinje i bikovi. Na sve to ide i dosta pologa pa će žetva biti 'vesela'. Nama se ne isplati da radimo jeftino a vlasnicima koji treba da plate žetvu je strašno. Samo da ne bude ono ' daću ti pare za dan, dva'.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@amac86rs,
Zmaj 142 ,bez sečke.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

matkoviczoran1 je napisao(la):
pozdrav.kolko naplaćujete kombajniranje po jutru sa prevozom:haha::haha::haha:?? :ppozdrav:
A šta je ovde smešno? Ja sam krenuo sa cenom od 100e po hektaru. Tako je bilo i prošle godine. U poredjenju sa cenom žita i ovo je puno mada sam čuo da rade i po 120e.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas je bilo 50€ po k.j. verovatno ce tako biti i ove godine.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kod nas 2000 + 10 lit nafte,a rade i jos jeftinije....zeka ce verujem terati po 1500,oni vecito strmokurca! :zli: :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

cukaneca je napisao(la):
matkoviczoran1 je napisao(la):
pozdrav.kolko naplaćujete kombajniranje po jutru sa prevozom:haha::haha::haha:?? :ppozdrav:
A šta je ovde smešno? Ja sam krenuo sa cenom od 100e po hektaru. Tako je bilo i prošle godine. U poredjenju sa cenom žita i ovo je puno mada sam čuo da rade i po 120e.
Probija na masu valjda , ili je prezubio :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh