Cena tovljenika na tržištu

@SaleCar Bogami blago vama ovde kod nas nemožeš jer nećeš dobiti pasoš i transportne papire jedino ako si registrovan kao farma onda imaš šanse ,a bez papira krenuti na put je veliki rizik !
 
Sutra tovarim debele po 100 din/kg. Merio sam danas jednog prosecnog 174 kg.
Utovario 8 komada danas, 162 kg prosek, pare na vagi.
 
Poslednja izmena:
Da, bolje njima platiti nego nama. Majku im je..m ja olosku svima. Inace komsija tovari ujutro debele po 110 din/kg. pare na vagi. SRAMOTA. ::jako_besan::
 
TO je ono sto smo pricali ranije,sa ovim cenama stocne hrane nas seljak uopste nije konkurentan sa stranim proizvodjacima.A prodavcima je bitna sto veca razlika u kupoprodaji,tako da je katastrofa neminovna.
 
Ja se nebi baš složio sa tim.
Neka bude kukuruz 20 dinara (mora da zaradi i onaj što ga proizvodi a ne hrani stoku)

Ali neka svinje budu 160-170 dinara i svima lepo.::novac:::ppozdrav:
Pa i Beograđani nebi jeli đubre što se uvozi nego naše sveže meso.
 
Ako ga uvezu na 0.5e/kg,da li mozes kao proizvodjac da spustis na 0.49 i da kupuju od tebe?Nema sansi,jer te kosta 1.2e/kg da ga proizvedes-utovis.O tome pricam.U EU rok trajanja svinjskog mesa je 60 dana.NAsi su taj rok produzili na 90 dana,i iz EU 59. dan uvoze kontigente mesa po bagatelnim cenama(aman dzabe,jer je to kod njih jos malo pa bioloski otpad), i prodaju nama (cuo od jednog od uvoznika).I izbori se sa njima.Nema sansi.
 
Muka je sto u mesari i but po 0.5e i but po 1.2e kostaju isto. kad bi se meso kategorisalo, bilo bi gro onih koji bi radije platili nesto vise za domaci nego budjavi strani, u svakom slucaju bilo bi izbor na kupcima, a ovako je izbor na uvoznicima. Inace, gro tovljenika otkupljenih kod nas se izvozi za tu istu EU (konkretno, idu za Nemacku!)
 
Nidza je u pravu. Uvoze meso koje treba u EU da ide na spaljivanje po bagatelnoj ceni i onda ovde ucenjuju stocara. Mislim da se takva losa politika za stocare vodi namerno da bi neko debelo profitirao, a uz njega i oni koji su mu to omogucili.
 
Nazad
Vrh