Cena tovljenika na tržištu

Juče natovareno 50 kom ,100kg prosek cena 130 din ::novac:: na vagi
Za 15-tak dana očekuje se skok cene tovljenika ??!??
Videćemo koliko su informacije tačne ::namigivanje::
 
Juce moj komsija dao po 125,ja danas imao ponudu da tovarim po 135 ,ali jeftino mi :osmeh:,sacekacu jos mesec dana pa ako bog da po 150-160,a i kilaza ce tad biti prava.
Salim se naravno,svinje su mi oko 90 kg prosek,tako da ih stvarno necu dati pre avgusta.
 
Sofija jutros platila svinje 130 din ::novac:: na vagi
A ovo sa Deltom koliko je dobro verovatno je još gore ( kolika će tek onda njegova zarada biti ??)
Dok ne vidim uslove , nema ništa od toga
 
Ljudi sa Deltom nikako! Ni jedan posao, a narocito jabuke, svinje i sl. gde kad imas robu moras da prodas. Ja sam radio njihov stand na sajmu automobila (Honda) platili su nam 3 meseca kasnije i to ne u kesu, vec su sefu dali auto (Honda Accord), pa je covek to prodao i nas platio. Kod njih nema kesa samo kompenzacije, ali one koje njima odgovaraju.:nono:
Izvinjavam se za :off_topic:, ali nije lose znati sa kim imas posla.
 
Sofija kaze danas jedva nasla 60 kom. u 3 sela i placa 125 din kad su ::novac:: na vagi a na cekanje ide vise
Ali Nedeljkovic je otisao u Makedoniju da nabavlja tovljenike sto znaci da ce tesko biti nekog skoka cena , kratko receno izgleda da ce mo opet naje.ati !!!
 
Sofija kaze danas jedva nasla 60 kom. u 3 sela i placa 125 din kad su ::novac:: na vagi a na cekanje ide vise
Ali Nedeljkovic je otisao u Makedoniju da nabavlja tovljenike sto znaci da ce tesko biti nekog skoka cena , kratko receno izgleda da ce mo opet naje.ati !!!

Kod nas mesari placaju 135 vec neko vreme,ali samo ekstra robu,inace nema jos uvek neke vece potraznje,ali kad krenu mesari da traze svinje skocice sigurno.prosle godine se do avgusta drzala cena 110-120 dinara.
Inace preko leta nasi nakupci ne mogu da utovare nista,sve pokupe mesari direktno po kucama.

To sto Nedeljkovic kupuje ce verovatno u preradu,pastete kobasice i sl,posto preko Makedonije uvoze ono "brazilsko "meso.
 
Jutros Trlic placalo 140din. pare na vagi do su bolje svilje i da nisu preko 110kg prodavane 145din klanicar iz Loznice. Doslo i nasih pet minuta da se otimaju za svinje boim se ba to nebide samo pet minuta a pose postarom
 
Sutra komsija tovari Trlicu po 140 dinara,a jedan je danas dao 6 komada nekom mesaru po istoj ceni.Nisu teske svinje,ali nemaju ljudi hrane i ne mogu da cekaju vise.
 
Nazad
Vrh