Cena tovljenika na tržištu

Cujem da su Trlici najavili da ce cena sledece nedelje ici gore sad su placali 120-125 din
U Marticima i Kuzminu kazu da je cena 120 din i to pare na vagi i niko nece da da jeftinije
E pa zasto je cena onda ponegde pala na 105 , verovatno da se ljudi uspanice pa da prodaju po 105 din misleci da ce cena ici jos dole a oni kupe li kupe a kad cena skoci oni su ucarili ( sto bi reko Radovan III treba p...ti g..na i gotova stvar :haha:) ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Ljudi se nisu uspanicili, nego otkupljivac na otkupnom mestu toliko placa i tu nema cenkanja.
Ovi sverceri su jos gori.
 
25irjg6.jpg


2e0vc5x.jpg


Ovo je moja farma,nadam se da nece otici bez 160 dinara krajem jula.
 
Pa meni izgledaju da vec imaju oko 100kg ,za 2 meseca koliko ce imati kg i koliko ce ti hrane do tada pojesti ( preracunaj se koliko se to isplati ) ??
Verujem da ih sad prodajes da bi dobio cenu 125 din
Ovi nakupci sto su oborili cenu pre 3 dana na 105 din juce su je podigli na 110 din , ko koga ovde .... , izgleda da se mulja naveliko !!!
 
:osmeh: Nemaju toliko. Najveci su oko 50,mozda 55 kg,za kraj jula mislim da ce prosek biti 120 ,mozda malo vise.Cim dodju na 60 - 70 kg smanjujem premiks sa 3 na 2,5 kg i sojinu sacmu postepeno,tako da ne prelaze 3 kg dnevno hrane,a napeduju solidno i ne prave mast.Sad trenutno mi jedu 2,2 kg u proseku,kad pocnu da prelaze 3 kg dnevno onda smanjujem premiks.
 
Nazad
Vrh