Cena tovljenika na tržištu

Tovljenici u klasi 135 - 140 din. (isplata odmah)
Ko ceka za lovu, cena je 150 din.
Ispod klase i preko klase 125 din.
Krmace i tovljenici preko 200 kg - 90 din.
 
Sad ocekuju da narod navali da prodaje svinje posto su oborili 5 dinara.Ocekuju napad panike da ce pasti svinje,pa da krenu masovno svi da prodaju i one koji su 90 i one koji su 120 kilograma,pa da onda obore 20 dinara kao prosle godine.Samo ne znam koga ce uhvatiti panika,u mojoj ulici koja je svako leto imala vise od 2000 svinja,sad su ostale jedino moje koje su za prodaju.
 
Avgust Septembar mesec inace svinje budu skuplje.To je pravilo_Ova godina je posebna jer je malo u tovu zbog cene kukuruza i ostalih hranjiva.Za mesec dana po svoj logici idu na 200 minimum.Nemam neku kolicinu,ne navijam za sebe i nemam nikakvu dojavu, da ne bih unosio zabludu.Po meni cista logika zivi bili pa videli.Jos jedna stvar.Prasici su katastrofa,upravo zbog ne pustanja u tov.Posle ove cene opet ce ljudi zapatiti,pa opet pad itd.Ovo je ipak Srbija.Ovde se vise zaradi na spekulacijama nego na radu.::jako_besan::
 
Malo je tovljenika, a politika je cudo.
Cena ce malo pasti, da se i ovo malo pokupi tovljenika.
Mislim da ce kasnije doci do veceg skoka.
Ako ovi ne uvezu.
 
Ne zaboravite da su oni od nas kupili kukuruz.Ako je nama skup,pa i njima je jos skuplji.Rok upotrebe njihovog mesa je 60 dana , a kod nas 90.Rupa u zakonu,koja im daje da se rese svojih viskova.Al i tamo dolazi period posle godisnjih odmora i povecana potrosnja i ni oni nemaju viskove u tom periodu.Jedino moze biti problem uvoz preko Makedonije iz Brazila i Argentine.To je ranjeno modifikovanom hranom i jeftinije je,ali i drzava je u frci sa devizama,te nece tako lako dozvoliti odliv.Veci problem nam je EU,jer od njih MORAMO otkupiti njihove viskove,da bi bili lojalni,bez obzira dal imamo viska deviza ili manjak.Na kraju krajeva oni ce nam srediti povoljan kredit da ne bace svoj visak.::samo bes::
 
Pa Karneks Neoplanta i vece klanice ce da uvezu crkotine za preradu,ali sta cemo za snicle,ne moze meso koje je zaledjeno skoro godinu dana da se prodaje kao sveze.Takodje ne znam gde ce da kupe jeftinije nego sto je kod nas.Ja moje necu dati pre prvog avgusta iako su vec sad blizu proseka od 125 kg.Uglavnom prodajem svinje od 1 - 10 avgusta i tad je cena uvek maksimalna za tu godinu.Bude nekad izuzetaka,pa kasnije bude veca cena,ali razlika nije nikad velika.Ja sam do duse zadovoljan i sa cenom koja je sad od 150 dinara.
 
Pa nisi izgubio,al nisi ni zaradio,pod uslovom da imas svoje prasice.A ko ih je kupio,a bili su 200 ne moze se uklopiti u 150 nikako.Bar po mom racunu.A gde je rad i zarada.Pa dokle ce da se rani humanitarno i to ne za dz,nego s minus.::jako_besan::.Naravno racunam kukuruz po tekucoj ceni,Soja skupa,suncokret nikad skuplji,jecam takodje.Aman.
 
Nazad
Vrh