Cena tovljenika na tržištu

Nedeljkovic trenutno placa 135 din/kg
ALI....
Cuo sam, kazem cuo sam da je izgleda prodaja stala !?!
Navodno u Kuzminu i Martincima ,, skoro " niko nece tovljenike (a to su sela sa mozda najjacim tovljacima u Sremu)
 
Kod nas su vec desetak dana 135,ali dobra roba,cujem da se trazi od mesara 140,ali jos ne ide.Ostala "roba" ne znam posto ide,a ne znam ni da li ko kupuje,
 
Pa vecinom uzimaju mesari iz okoline,ali ih ima sa svih strana.Nedeljkovic kod nas uzima samo od par ljudi sa kim saradjuje nekoliko godina i daje deset dinara vise nego sto je cena u otkupu (znaci sad bi im platio 140,a mozda i 145),ali je roba savrsena i uvek je takva,jedino ne znam nacin isplate.Kupuje i Trlic i platio je 135.
 
Danas cujem da su u Metkovicu placeni pietreni 140 dinara,a isto cujem da Nedeljkovic nije hteo Tufegdzicu iz Uzveca (firma "Tuf",stocna hrana),da plati vise od 130 i rekao mu da se ne nada u skorije vreme boljoj ceni,cak da ne ceka mozda ce malo i da padne.
 
Nakon mesec dana uspeh i ja da se prijavim :zli: No da ne skrećem sa teme danas utovario za 120 kg isplata za dan-dva ,nije nešto ali na odnosu od pre tri nedelje 95-100 bolje ...
 
Djurdjevo kod N. Sada juce utovarena dva slepera po 115, sutra se tovari po 110
Tovare skoro svaki dan, kao da zure iz nekog razloga, ranije su tovarili 2 puta nedeljno po 1 sleper.
 
Cena je u padu 120din mada se jos moze dobi 125din ali ji je sve teze dok su poceli da odlazu utovre sutra za dva dana. Kakva je to drzava kada se meso prodaje i cena raste za novu godinu,bozic,uskrs prvi maj sta je sledece da cena krene gore
 
Nazad
Vrh