Cena tovljenika na tržištu

danas bio neki mini utovar u lalicu pored odzaka, 105 din/kg!!! :zli: cista propast :udri:
 
U bogte pa jel vi gledate Zaharija. Svinjarstvo postaje buducnost, svi u svinjarstvo, cela drzava u svinjarstvo i u Zaharijevu stranku.
 
Ma,,covek izlapeo sve" pustite vi njih gledajte od cega zivite ja tovarim u utorak po 120 7 dana ::novac::
 
none 73 je napisao(la):
Čim se Ciga nudi da"pomogne srpskom seljaku"imam osećaj da će cena ići gore za nekih 5 do 6 meseci :sta:
\
Ima smisla to sto pricas/pises, ali se on uklapa kako god okrenes.
prase prosek 25 kg x 170 din = 4250
koncentrat 300 kg x 30 din = 9000
usluzni tov 1 x 1500 din = 1500
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
UKUPNO: 14250 din

Nismo racunali % mortaliteta ali ni rabat koji dobija od Gebi-a, neka to jedno drugo anulira.
Znaci dobija tovljenika od 130 kg za 14000 din, to mu dodje 108 din po kilu.
S obzirom da ima svoju klanicu od je uvek dobitnik ......
Gledao sam cenovnik jedne klanice, kad se sve preracuna, svinju prodaju po 180 din.
Plate 110 a prodaju 180, troskovi 25%, opet dobri 40%...... Daleko je Sunce
 
Jbg, nesto neverujem u cene od 130- 125- 120 din :sta:
Kod nas 105 din, i cena ide dole.
Sledeci utovar najverovatnije 100 din.
 
ko je gledao insajder preksinoc video je na osnovu cega se u ovoj drzavi odredjuju cene za bilo sta !! :haha: nazalost :udri: izvinjavam se za :off_topic: al morao sam :ppozdrav:
 
Nisam gledao insajder,ali cena svinja se bas odredjuje po trenutnoj ponudi i traznji.Kod mene u selu ima svinja vise nego prethodnih godina iako je kukuruz preko 20 dinara.Svi se nadali da nece biti svinja bas zato sto je skupa hrana i svi se kolektivno izjebali (kao i svake zime).
Danas mesar trazio,ali iskljucivo pietrene,placa 130 dinara i ceo dan se vozao po selu da bira.Ne znam da li je kupio.
 
Nazad
Vrh