Cena tovljenika na tržištu

Iz Kukujevaca,jbt kod nas svinja koliko hoces a on dolazi kod Vas.
Ako mislimo na istog Agropapuka koji nema mesnice vec "Butik-e mesa" tako mu pise na prodavnicama.
Post je spojen: [time]1296079336[/time]
_________________________________________________
P.S. Papuk je brdo-planina u HR a covek je odatle dosao pa zato Papuk u nazivu imena firme.
 
Bas sad gledam njihov sajt.Nije mi jasno zasto bi dolazio 100 km i placao 15-20 din vise.
 
Veruj mi da o tome ne znam sta je u pitanju,znam da su Kuzmin,Martinci,Lacarak susedna sela i da tamo drze ljudi dosta svinja a on dosao kod Vas u kraj. :sta:
Post je spojen: [time]1296079686[/time]
_________________________________________________
:haha: :haha: :haha: :haha:
 
Sta kolicina,ugovori ??
Mislis da kod nas ne moze naci ljude koji ce mu podpisati da ce mu dobavljati svinja koliko njemu treba a da mu ovaj plati 15-ak din skuplje od trzisne i ne mora da ide u BT.
 
Agro papuk, je tovario kod nas svinje. U Sabackom kraju.

Ovi veceras lose prognoze daju. ::lose::

Daj, Boze da omanu.

115 din
 
Kakve veze ima koji mesar je odakle,pa u moje selo nema odakle ne dolaze da kupuju i svinje i bikove.Sto je najgore svi placaju 10-20 dinara skuplje nego sto mogu da kupe u svom kraju,bar prema onom sto vi pisete ovde.
Ko nije shvatio sta znaci kad se kaze ekstra roba,evo to je to.To su svinje zbog kojih mesar ide 100 kilometara i placa 20 dinara vise.Ocigledno dosta vas ovde nema takvih svinja.
 
To si u pravu,kod mene u selu ima svinja za prodaju uvek ali kad odeš na kantar(seoski) dođe ti da plačeš jel su ekstra svinje plaćene kao i ušate fosne ::lose::
Zato je trenutna cena (sramota da napišema) 105 din.Džaba ti ekstra klasa kad nemaš kontinuitet. Nijedan klaničar neće preči 100 km da uzme 5 puta u godini 10 svinja.
Oni koji uspeju da obezbede kvalitet i kontinuitet sigurno da će doći neko i 100 km bez problema.
Šta mu vredi roba ispred kuće kad nema kvaliteta.
 
xsale je napisao(la):
Kakve veze ima koji mesar je odakle,pa u moje selo nema odakle ne dolaze da kupuju i svinje i bikove.Sto je najgore svi placaju 10-20 dinara skuplje nego sto mogu da kupe u svom kraju,bar prema onom sto vi pisete ovde.
Ko nije shvatio sta znaci kad se kaze ekstra roba,evo to je to.To su svinje zbog kojih mesar ide 100 kilometara i placa 20 dinara vise.Ocigledno dosta vas ovde nema takvih svinja.
Ajde slikaj tu extra robu da vidimo, pa i mi nesto radimo majka mu stara a ne kudimo, druze @xsale
 
Sta ti vredi od slike.
Nisi razumeo poentu.U mom selu svakog trenutka mozes kupiti 50 ekstra svinja,bez da mnogo trazis i to je tako poslednjih 20-30 godina.Slicna je situacija i za goveda,zato nema mesara u Srbiji koji ima iole razgranatiji posao da nije bar jednom bio u Dublju macvanskom

I izmedju ostalog ja nemam sta da slikam,posto radim iskljucivo letnji tov,a ne da ovde kukam celu zimu na st(r)anje u drzavi i tako to.

Na prolece cu slikati kad kupim,ali kazem, nije samo to ,ne bi dosao covek iz recimo Krusevca da vidi samo moje svinje,vec dodje zato sto zna da ce naci sta mu treba.
 
Lično poznajem mesara iz Kraljeva koji barem jednom nedeljno u Mačvi kupuje po kamion tovljenika. Ima svog čoveka u okolini Bogatića koji mu ih pronalazi, kapariše i organizuje sve ostalo. Kaže da ima i ovde takvih svinja ali ne ujednačenog kvaliteta i ne u kontinuitetu kao tamo. A jeftinije nego ovde.
 
Ja nepratim cenu svinja ali ovo sto se desava sa cenom je apsurdno i zasto se bas ovo desava .
Ma i mesari jedu G...A kazu masne im svinje a nisam video da neko baca mast . ma ni kozuru ,pluca sve bre melju u pastetu jos malo ce i kosti da im melju i da prodaju ako to vec i nerade .
Kod nas su neki pekari do sada placali mast 150 dinara kilu pecene masti a sada u mesarama vise i ne peku nego cede sirovu mast pa ni tu ne izgube vodu a meso samo fajtaju da nabubri i da bude teze
 
da...ovo je dobro rečeno. Za sada ne iskorištavaju samo dlaku (valjda)..I da situacija je indentična i u Hr. Ne znam zbilja u kojem je to trgovačkom lancu ili u mesnici, meso pojeftinilo i kada:haha:, a marže lete u nebo.. Bit će, da je kod naših političara ludilo zarazno na ovim prostorima, jer od nekuda je morala krenuti ta sumanuta ideja da se svinjarstvo, mljekarstvo, ma poljoprivreda uopće, sustavno uništava. hmm možda smo krivi i mi sami proizvođači što nemamo nekakvih udruga koje bi lobirale...ma tko će ga znati....
 
zamislite samo koliko leda samelju i pomešaju u mleveno meso? to ne može olako da se primeti a težina na kantaru je tu,dok ti dodeš kući i ispečeš šnicle ono... ::samo bes::
jutros tovario kod komšije cena 120.pare odmah.
 
Nazad
Vrh