Cena tovljenika na tržištu

u okolini vrbasa tovljenici od 130 do 150.poz.
 
Pa narod uvek najebe...Zato sto svi mi cutimo i trpimo,a ovim ostalima sto su u drzavnim firmama cim im se digne ku...c idu pred skupstinu...a mi cutimo i trpimo
 
none 73 je napisao(la):
slucajno sam prisustvovao razgovoru to jest ugovaranju otkupa svinja za karneks i lokalni otkuplivac je tovljenike karneksu dao po 130 din a narodu platili 100 din garantovano :nono: ::lose:: :zli:

Od tih 20 dinara po kilogramu,na veterinarske potvrde overe i ostala sranja ode oko polovine (ako se tovari 100 komada,ako je utovar manji onda i vise od pola),tako da oni najbolje zarade,a ne rade bas nista.

PS. Nisam video da si stavio cenu 100 dinara.Kod nas ovi sto kupuju za Karneks i slicne placaju 110.
 
okolina,zmajevo,backo dobro polje i vrbas ali na 1do5 komada,ne na veliko izvinjavam se ako je doslo do zabune.poz :D.
 
Danas bio utovar kod Davidovica u Bogaticu po 115 dinara,komsija dao njegove nekom mesaru iz Loznice po 125 dinara,mislim 10 dana placanje ,nisam siguran.
 
u nedelju utovario 48. komada 131,5 kg.prosek.otkupljivač je klanica Đurđević iz Pećinaca.Mesnatost u polutkama 55% i cena je 135.din.pare za mesec dana.
Post je spojen: [time]четвртак, 20. јануар 2011. 02:55:25 CST[/time]
_________________________________________________
Na preključerašnjem sastanku Asocijacije poljoprivrednika Srbije sa ljudime iz vlasti potvrđena informacija o potpisivanju slobodnog uvoza svinjskog mesa iz Brazila,Moldavije i Ukrajine.Prvi kontigenti u zemlju ulaze uskoro po potpisivanju sporazuma. :udri: :udri: :udri:.
Ja ozbiljno razmišljam da prestanem sa ovom proizvodnjom jer vidim kako Srpska vlast misli da ublaži uticaj nestašice svinjskog mesa koji sledi u skoroj budućnosti.
Kakvo je vaše razmišljanje ,Šta da se čini?
 
I ja sam vec prestao da se bavim stocarstvom a koliko vidim nasa vlast cini sve da i ovo malo ljudi koji se bave tim jako teskim poslom,da prestanu da se bave.Verovatno dinkic i kompanija imaju vise interesa da se uvozi taj skart sa zapada i ko zna odakle sve :zli:
 
Nazad
Vrh