Cena tovljenika na tržištu

pa lepo...imas posao..od plate placas dazbine za kucu..i kupis soju i premikse i mekinje...imas svoje tri cetri krmace i ugodis da ti svaki drugi treci mesec stizu po 15 komada...jednu turu das za gorivo seme..i opet ostane..jednostavno skupis pare na kamaru...
 
jedan tovljenik nemoze da te kosta 13000 hiljade kolika je zarada sve zavisi dali su praci kupljeni ilisu tvoji koliko su poijeli da li je bilo lecenja dali je bilo gubitaka ali zarade ima to je sigurno ali sad je doslo vreme da mozes da ispunis uslov 3 K kolicinu kvalitet kontinuitet i imas zarade uz mlogo rada i dosta dobre organizacije
 
izvini vlado ali sa3 ili 4 krmace nemozes da zivis treba ce timlogo vise
Post je spojen: [time]1295123132[/time]
_________________________________________________
upravu si Nikola izvini sto uskacem prekoreda nece se vise ponoviti :D
 
predstavio sam se..
Post je spojen: [time]1295123653[/time]
_________________________________________________
meni je to dodatno zanimanje ja od toga ne zivim ali pomocu toga jednostavno skupim pare povezes se nekom klanicom i imas kome da das uostalom cena svinja ce skociti jos vise jer sve je manje svinja i onih koji to hoce da rade...
 
vlada1990 je napisao(la):
pa lepo...imas posao..od plate placas dazbine za kucu..i kupis soju i premikse i mekinje...imas svoje tri cetri krmace i ugodis da ti svaki drugi treci mesec stizu po 15 komada...jednu turu das za gorivo seme..i opet ostane..jednostavno skupis pare na kamaru...
Kolku ti to platu imas kad sve to poplacas i jos ti ostane za zivot, a pare od svinja stavljas na gromilu? ? ? :sta:
 
40 000...ovako da bi ishranio 15 tovljenika treba ti 4500 kg hrane 1000kg hrane me kosta 9000rsd to je 40500rsd ...15 po 110 kg to je 1650 x 130 to je 214500 ....do duse imam moj kukuruz i jecam i zato mi je ishrana jeftinija...
 
vlada1990 je napisao(la):
40 000...ovako da bi ishranio 15 tovljenika treba ti 4500 kg hrane 1000kg hrane me kosta 9000rsd to je 40500rsd ...15 po 110 kg to je 1650 x 130 to je 214500 ....do duse imam moj kukuruz i jecam i zato mi je ishrana jeftinija...
Znači da tvoj kukuruz možda vredi samo 10din?
 
toje lako na papiru ali u svinjcu je drugacija matamatika kao sto rekoh zavisi od mlogo cega nemoj misliti da te obeshrarabljujem ali nije sve ruzicasto ali ako ::000:: kolika god da je zarada ona ce ti biti draga samo napred nije vazno kolko imas vazno je imati
 
Prijatelji da je lako nije,da je sve ruzicasto,nije ni to ,ali da nesto mora da se radi ,to mora pa kako god obrnes,od sedenja nema nista...


Tako da tu smo de jesmo,neko misli da se isplati,neko misli da ne ali bitno je da se svi bar nadamo da ce biti bolje :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
vlada1990 je napisao(la):
40 000...ovako da bi ishranio 15 tovljenika treba ti 4500 kg hrane 1000kg hrane me kosta 9000rsd to je 40500rsd ...15 po 110 kg to je 1650 x 130 to je 214500 ....do duse imam moj kukuruz i jecam i zato mi je ishrana jeftinija...
Zanimljivo :cool: Deder ti ubaci u racunicu kukuruz od 20 din/kg, soju od 35din/kg i ostalo, pa ces da vidis koliko te kosta hrana...
 
u ovoj zemlji je doslo vreme da od toga ne moze da se zivi..da se plate racuni i ostali troskovi od toga ne moze ali jos uvek se isplati ako to radis kao dodatno zanimanje..
kod nas je cena mala,i niko ne ceni nas rad dok je recimo u austruji cena tovljenika 100 din + 100 din od drzave sto daje 200 din za kilogram :zli:
 
Nazad
Vrh