Cena tovljenika na tržištu

Sigurna?Sta se sve mora trpit za 30.000.Ali da ti se sad ne objasnjavam Disel d-60. Od te ''sigurne'' plate kad se oduzme kredit od 15.000 koji kao pocetnik koji ne moze ziveti od plate a zivi na selu i nista nije nasledio da zapocme neki biznis morao uzeti kes kredit pre 5god na ''zelenasku'' kamatu banke od 22% da bih nekako izvukao pare i ulozio u prasice i hranu za turnus od 50kom koje imam konstatno 5god.Eto kako je lako biti pocetnik,verovatno ne znas kako je to jer imas dosta svojega ali preko cega sam sve presao u zadnjih 5 god da ti ne kazem,iako mozda nikada necu odrasti kako ti kazes znam kako izgleda poceti od nule u srbiji a dokaz sam da samo radom moze se postici i u ovim teskim godinama svinjarstva,samo ako oprezno ulazes i kreses troskove na minimum. Sve kupujem od prasica do kukuruza pa znam tacno gde mi je cena kostanja tovljenika do najsitnijeg detalja pa tako znam za cega radim u svakom trenutku...
Cena tovljenika je solidna na 140 ali uz subvencije od 3.000 po komadu.
E da sam bar to za sta me drzite.. ko me zna njemu nemoram objasnjavati koliko radim i sta imam, ali da vas obavestim da sam uvek u 5 kredita i da pre 15 godina imao 6 kj i imt555 i starog zmaja univerzala, i nisam hteo biti nakupac i ziveti na tudjoj muki nego sagnio glavu i radio a vi ako je istina da se toliko borite, ne razumem kojim nacinom razmisljanja odobravate to da se neki dvoje dogovore da vasa roba mora ici preko 2,3 ruke da oni imaju zaradu na ustrb vaseg opstanka... tacka pozdrav
 
Matijevic 140+ din, pre neki dan sam imao utovar prosek 135kg, br tovljenika nije bitan.
Placaju 48h od trenutna klanja.
 
  • [h=2]SRBIJA JOŠ NEMA MESA ZA IZVOZ: Šnicli jedva i za domaći tanjir[/h]Nema napretka da Srbija izvozi meso u daleke zemlje, ali u našim oborima nema dovoljno stoke. Potrebno bar pet godina ozbiljnog ulaganja u svinjarstvo i govedarstvo da bi ih obnovili
ooooo boze boze...
 
Matijevic 140+ din, pre neki dan sam imao utovar prosek 135kg, br tovljenika nije bitan.
Placaju 48h od trenutna klanja.
moram ti reci druze nemogu da ne napisem cemu to laganje njima je prva klasa do 120 kg i ako su svinje 121 kg oni stavljaju u drugu klasu provereno znam i cena kod njih je 130 din + pdv
evo i broj tel ko hoce da se uveri 021/6313615
neznam dali nekom odgovara da siri dezinformacije ili sta je u pitanju ? Ali mislim da je bolje preneti ljudima pravo stanje i realne cene postoji dosta ljudi koji nisu registrovani i hoce samo da vide cenu. Moram da kazem da vecina to radi necu da imenujem. Pozdrav ljudi i svako dobro, nek me neko demantuje ako nisam u pravu.
 
moram ti reci druze nemogu da ne napisem cemu to laganje njima je prva klasa do 120 kg i ako su svinje 121 kg oni stavljaju u drugu klasu provereno znam i cena kod njih je 130 din + pdv
evo i broj tel ko hoce da se uveri 021/6313615
neznam dali nekom odgovara da siri dezinformacije ili sta je u pitanju ? Ali mislim da je bolje preneti ljudima pravo stanje i realne cene postoji dosta ljudi koji nisu registrovani i hoce samo da vide cenu. Moram da kazem da vecina to radi necu da imenujem. Pozdrav ljudi i svako dobro, nek me neko demantuje ako nisam u pravu.

DRUZE JOVANOVICU: ne sirim nikakvu dezinformaciju, upravo mi to skrenuo jedan prijatelj paznju da kad utovarimo da vidimo za prosek da nam ne predje preko 120kg jer ide u drugu klasu, kad smo izmerili na vagi prevazisli smo limit na jednom kamionu sa 2500kg vozac se uhvatio za glavu. Posle par sati zovu me iz klanice kad je roba stigla kod njih da im saljem brojeve racuna kako bi prebacili novac, i usput prica ovi iz kancelarije sa ocem i rekli su mi citiram ih : DA KAD GOD IMAM TOVLJENIKE ZA PRODAJU DA DAJEM NJIMA, A ROBA NAM SE JAKO SVIDJA,otac ih pitao kao da smo malo prevazisli kilazu oni su mi rekli BEZ BRIGE NE IDE OVAKVE SVINJE FARMSKE U DRUGU KLASU, to samo sa otkupa idu koje su sarene.A imao sa razmak da ih izvucem barem jos neki dinar vise po kili, ali posto prvi put saradjujemo sa njima i ovo na je sasvim OK, a za buduce znamo kako cemo.Inace te price da prebacuju pare nakon 3-4dana oni to nije istina,kod mene je bio slucaj da su prebacili u roku od 24 h.Znaci ko mi ne veruje neka zove direktore kod njih tamo u vezi otkupa.pozz

I JOS JEDNO, ti si druze nakupac za njih, seljacima kao mi isplacujes 120din a tebi oni plate 140din.Tako da bolje cuti i sedi u tvoju klupu.
 
Trebo si sacekati malo... nema svinja svi traze zagovaraju obecavaju naj vecu cenu...
malo si dobio trebo ti je dati ko i Biftek...

Pola sam prodao pola za mesec dana oko uskrsa ide post od nedelje pa nesto da sklonim. Sofija je sinoć izasla sa tom cenom dal tovari po te pare neznam ali nisam ni mislio da joj tovarim. Nadao sam se bar 155 od saumana posto je u pitanju kompezacija, ja njemu svinje on meni soju premiks i nesto para
 
Pa vidi ako budemo gledali na postove I neparne dane tu nam je u kraj...
vid on radi da zaradi na tebi a ne ti na njemu.... cujem da su ga skoro svi napustili osto je na jako malo saradnika...
 
Nazad
Vrh