Cena tovljenika na tržištu

Pa eto vidis sam si izveo iz konteksta.Trebaju nam posrednici da bi i drugi mogli da zive.I te zadruge imaju zaposlene,moraju i ti radnici da iz necega dobiju platu.Nemoj da si skrt i uzimas drugima leb iz usta,svi smo mi pametni jer vidimo koliko uzimaju nakupci,zadruge i ostali. I moja zadruga u selu uzima par dinara po kg,verovatno i vise,i slazem se sa time,ima dosta zaposlenih,moraju platu da zarade,nisam ljubomoran i rado im dajem svinje jer i ono vide koliko ja zaradim kada prodam po 180din i ne prebacuju mi za to kad je takva cena kolko svi traze krivca u nakupcima kada je cena mala.Pa halo...?El su sad i nakupci krivi za malu cenu?Ovo je sad izmedju redova izvuceno.Do sada sam bio ja isprozivan jer ja kao hobi tovljac sam do pre godinu dana izprozivan bio da gusim trziste sa svojih 50kom.pf,svasta se ljudi vec bune,idoli su nam ljudi tipa ''leba bez motike'' a to od cega im leba kad ne rade necemo u diskusiju.
 
Zašto ne može svako da odnese svinje direktno u klanicu,zato što klaničari ne daju.Oni hoće da se ide preko posrednika,samo veći tovljači sa par stotina komada i više mogu da dogovore direktno sa klanicom prodaju.Isto tako znam slučaj da su neki tovljači nosili u Mitros sami svinje i izlazile ih na liniji klanja koliko su dobijali od nakupca.Šta Vam to govori,da bi nakupac radio za džabe?Ne,ili nakupci imaju nekog u klanici ili imaju dogovor da se njima plati više,to je jedino objašnjenje.Ovo što se dešava je čisto ucenjivanje malih tovljača i videćemo gde će nas to odvesti,ispada da u ovoj državi mali treba da propadnu.Tovio sam svake godine po 150-170kom u turi a ne bavim se samo poljoprivredom,ali ove godine sumnjam da ću toviti,a i ako budem tovio to će biti samo letnja tura koja će stići do septembra.
 
Pa jel treba i mali proizvođač da zaradi nešto,ili treba da radi u minusu,eventualno na nuli.O čemu se ovde priča.Ljudi činjenica je da nakupci uzimaju od proizvođača.
 
Kolko sam trgovao sa Bieftek-om , uvek sam isao direktno preko njih tj sa Jasminom sa ugovarao utovar
iako je ta ista Sofija uvek davala istu ili cak bolju cenu za 5din po kili tako da stvarno ne znam koja je njena zarada
Zasto se ljudi zale na te nakupce? pa niko vas ne tera da bas njemu prodate svinje
velika vecina je naucila da tovari na kamion u selu i tako izbegne cenu sopstevnog prevoza.
 
Ko to kaze da ne moze direktno u klanicu da se proda.
Kako ljudi u Trlic prodaju.
Pre par dana iz mog kraja covek je par komada oterao u Mitros, direktno ugovorio. Mislim da je imao 8 komada na radman mesa 155 rsd/kg.
 
Ko to kaze da ne moze direktno u klanicu da se proda.
Kako ljudi u Trlic prodaju.
Pre par dana iz mog kraja covek je par komada oterao u Mitros, direktno ugovorio. Mislim da je imao 8 komada na radman mesa 155 rsd/kg.

155din mu izasla ziva vaga kod Mitrosa?

Ja sam se danas cuo sa Mitrosom, 175+pdv topla polutka.
 
U al si pametan. Isto takvi kao ti u drzavi kolko hoces,cak nam i drzavu vode. Pa da nam nema nakupaca sitan proizvodjac nikada ne bih prodao robu. Ista situacija je i tebi pametnjakovicu....el po pavlaku,jogurt ides direktno u mlekaru i po morgarin i ulje u Dijamant??? Tu su male tegovine koji su posrednici a posrednici su lanci koji zaokruzuju ciklus i zaposlajavju ostatak drzave. Pa moraju i ostali da zive. A ne samo proizvodjac i kupac. Omoguci i drugima da zive. Tu sofiju ne poznajem ali poznajem nakupce u mojoj okolini. Svi oni rade svoj posao i zive iz tog sto rade. Ne vidim nista lose a sad to koliko se ugrade ne bitno je kolko je bitno da tovljac zna koja mu je proizvodna cena pa da onda vidi da li mu se isplati to sto radi ili mu je uvek neko kriv sto ne misli svojom glavom.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Činjenica je da mali proizvođači propadaju zbog nakupaca. Ti si očigledno "veliki" proizvođač i dobro se držiš.

- - - - - - - - - -

Proizvođač treba da bude na vrhu lestvice po zaradi, a ustvari je obrnuto. Dejo_Joe kaže da i nakupci moraju od nečeg da žive... Da žive od tuđeg rada?!
 
Ne oni zive iz svog rada. Ne pada ni njima para sa neba....snose i oni rizik...pa ja vidim kako dosta poljoprivrednika misli da su im svi krivi jer drugi zaradjuju na njima. Ja necu da se reklamiram ali zivim iz firme u kojoj radim a neophodna je kao input u poljoprivredi i vidim se i kao iz ugla poljoprivrednika jer sam i sam poljoprivrednik pocetnik i nisam uopste velik a vidim se i iz perspektive nekog kod koga poljoprivrednici kupuju i prodaju proizvode jer u tom sektoru radim u privatnoj firmi pa mi je sve jasno. U glavom svi su kolega nezadovoljni. Cak i onaj najbogatiji je nezadovoljan jer mu nije dosta kao i siromasan sto nema nista.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Pa sad je jasno sto tako govoris lako se busat kad te ceka sigurna plata. A u rizika u pm. Uvek ima 1000 minimum po komadu. I nemozes nikako bit pametan kad imaju interni dogovor koji nemozes dokazati... vidim da se ne vredi raspravljati, ako ikad porastes i razmislis kasce ti se samo.
 
Pa onda mitros njima 155_160 pa onda oni zaposlenom koji jena otkupu solarno 5_10 dinara a mi nazad medju stoku...
 
Sigurna?Sta se sve mora trpit za 30.000.Ali da ti se sad ne objasnjavam Disel d-60. Od te ''sigurne'' plate kad se oduzme kredit od 15.000 koji kao pocetnik koji ne moze ziveti od plate a zivi na selu i nista nije nasledio da zapocme neki biznis morao uzeti kes kredit pre 5god na ''zelenasku'' kamatu banke od 22% da bih nekako izvukao pare i ulozio u prasice i hranu za turnus od 50kom koje imam konstatno 5god.Eto kako je lako biti pocetnik,verovatno ne znas kako je to jer imas dosta svojega ali preko cega sam sve presao u zadnjih 5 god da ti ne kazem,iako mozda nikada necu odrasti kako ti kazes znam kako izgleda poceti od nule u srbiji a dokaz sam da samo radom moze se postici i u ovim teskim godinama svinjarstva,samo ako oprezno ulazes i kreses troskove na minimum. Sve kupujem od prasica do kukuruza pa znam tacno gde mi je cena kostanja tovljenika do najsitnijeg detalja pa tako znam za cega radim u svakom trenutku...
Cena tovljenika je solidna na 140 ali uz subvencije od 3.000 po komadu.
 
Sigurna?Sta se sve mora trpit za 30.000.Ali da ti se sad ne objasnjavam Disel d-60. Od te ''sigurne'' plate kad se oduzme kredit od 15.000 koji kao pocetnik koji ne moze ziveti od plate a zivi na selu i nista nije nasledio da zapocme neki biznis morao uzeti kes kredit pre 5god na ''zelenasku'' kamatu banke od 22% da bih nekako izvukao pare i ulozio u prasice i hranu za turnus od 50kom koje imam konstatno 5god.Eto kako je lako biti pocetnik,verovatno ne znas kako je to jer imas dosta svojega ali preko cega sam sve presao u zadnjih 5 god da ti ne kazem,iako mozda nikada necu odrasti kako ti kazes znam kako izgleda poceti od nule u srbiji a dokaz sam da samo radom moze se postici i u ovim teskim godinama svinjarstva,samo ako oprezno ulazes i kreses troskove na minimum. Sve kupujem od prasica do kukuruza pa znam tacno gde mi je cena kostanja tovljenika do najsitnijeg detalja pa tako znam za cega radim u svakom trenutku...
Cena tovljenika je solidna na 140 ali uz subvencije od 3.000 po komadu.
Svaka ti cas... eeee vaki je jedan u milion, sam sit gladnom ne veruje ode ima dosta tatini sinova koji znadu sam pa se pendekaju I lupaju ko maksim po diviziji... sam ne znaju oni da je kapital teze odrzati vec steci...
 
Nazad
Vrh